SkyscraperCity banner

361 - 380 of 1174 Posts

·
Registered
126 Posts
No przecież w Kłodzku od strony Wrocławia NIGDY nie można było wjechać na część "wałbrzyską" stacji. Połączenie było ale od południa. I tak nic nie dawało bo towary z kamieniem jadą na północ ( kier. Wrocław) a nie na południe. Poza tym 2 tory przebiegowe na stronie "wałbrzyskiej" zostały.

Przyczyną "korkowania" się odcinka jest jednotor Kłodzko - Scinawka Średnia

Absolutnie się zgadza, ale kiedyś Kłodzko było stacją "wyspową", a teraz wszystkie osobówki z W-cha MUSZĄ wjechać po tym jednotorowym odcinku na "wrocławską" stronę. Byłem tam w zeszłym roku i tory po "wałbrzyskiej" stronie były, ale wyjazdu na południe już nie były i chyba ten ostatni, fajny, potrójny rozjazd był już fizycznie rozwalony.

·
Registered
262 Posts
To ja jeszcze dospamuję co mam na temat 285, a skoro został wywołany temat mostu na Bystrzycy, to proszę bardzo ;-) Formalnie most jest na linii 771, bo 285 idzie bezpośrednio do Kraszowic, ale łącznica jest uwzględniona w jednej inwestycji z "wrocławskim" odcinkiem linii 285, więc można traktować je jako całość. Jako że zaraz rusza inwestycja na odcinku "wrocławskim", to zdjęć ode mnie będzie pewnie więcej i dla odróżnienia od odcinka "jedlińskiego" będę je literował, a nie numerował.

31.03.2019

A. Widok ogólny mostu z ulicy Kraszowickiej

B. Świeżo oddany do użytku przejazd dla rowerzystów pod torem

C. Coś dla kibiców kolarstwa :) Oby w tym roku znowu trafiła się "nam" koszulka w grochy :cheers:

D. I widok na drugą stronę linii kolejowej

E. Sam most

F.

G. I semafor wjazdowy stacji Świdnica Przedmieście

·
Registered
7,381 Posts
Absolutnie się zgadza, ale kiedyś Kłodzko było stacją "wyspową", a teraz wszystkie osobówki z W-cha MUSZĄ wjechać po tym jednotorowym odcinku na "wrocławską" stronę. Byłem tam w zeszłym roku i tory po "wałbrzyskiej" stronie były, ale wyjazdu na południe już nie były i chyba ten ostatni, fajny, potrójny rozjazd był już fizycznie rozwalony.

Wyjazdu na południe nie ma z dobrych 10-15 lat. A może i więcej. Przez "chore" oszczędności. Likwidacja posterunku KG-3 ( nastawni wykonawczej obsługującej między innymi przejazd kolejowy). I wszystko było by "cacy" gdyby nie ruszył kamieniołom w Tłumaczowie. A "skostniała firma" nie potrafi zareagować przez 10 lat na zapotrzebowanie na przewozy towarowe.
"Tłumaczów" potrafił wyremontować linię ( łącznie z dość znacznym obiektem nad DW) oraz wybudować 3 torową stację techniczną na swojej bocznicy w ciągu 2 lat. A Narodowy Za(Nie)rządca Infrastruktury nie potrafi wyremontować ( nawet sposobem gospodarczym) 14 km toru.

·
Registered
126 Posts
Aktualizacja:

• Jugowice wczoraj rozebrane w 90% - dziś pewnie skończą
  • Bystrzyca Górna - wiadukt w km.66,709 - malowany drugą warstwą i już całkowicie skuty ten problemowy filar
  • Bystrzyca Górna - wiadukt w km.67,196 - malowany pierwszą warstwą
  • Lubachów - oba duże obiekty w km.67,196 i 67,555 z całkowicie zdemontowanymi barierkami
  • pewne zaskoczenie w Lubachowie Górnym - wciąż są niezdemontowane (ale porozkręcane) szyny przed wiaduktem w km.69,288, ale za to od strony Zagórza wszystko zdjęte
  • samo Zagórze wczoraj już też kończyli
Kolega miał kontakt z jednym z operatorów koparki, to się dowiedział, że robią 7dni po 12h i są "do przodu" z harmonogramem. W tym "stachanowskim" tempie Olszyniec i to co zostało w Jedlinie wyczyszczą do kolejnego weekendu :banana:

·
Registered
262 Posts
W tym tygodniu trochę skromniej ze zdjęciami. Częściowo na potwierdzenie słów Trappa, zdjęcia z 07.04.2019.

88. Burkatów, drugi przejazd, na granicy z Bystrzycą Górną. Porównaj z: 8.

89. I w drugą stronę. Tędy wywożono "urobek" w czasie usuwania starej nawierzchni. Porównaj z: 9.

90. Widok z wiaduktu drogi Świdnica - Jedlina w stronę byłej stacji Bystrzyca Górna. Tu już zakończyło się usuwanie starej nawierzchni. Porównaj z: 57, 58.

91. Była już w tej chwili stacja Bystrzyca Górna, widok w kierunku Świdnicy. Trochę się zmieniło, ale ciężarówka stoi w tym samym miejscu ;-) Porównaj z: 59.

92. I w drugą stronę. Porównaj z: 60.

93. Szybki przeskok do Zagórza na przejazd na drodze Świdnica - Jedlina, widok w kierunku Świdnicy.

94. I widoki (w kierunku Jedliny) na dawną stację Zagórze Śląskie po usunięciu starej nawierzchni.

95.

96.

·
Registered
262 Posts
97. Stacja Jugowice po usunięciu starej nawierzchni.

98. Na potwierdzenie, że to widok w kierunku Świdnicy, zbliżenie na Zamek Grodno :)

99. I widok w stronę Jedliny

100. Dalej głównie prace porządkowe przy drewnie. Olszyniec, ulica Kolejowa, przejazd pierwszy. Porównaj z: 29.

101. I widok w drugą stronę. Porównaj z: 30.

102. Pętla w Olszyńcu - jedno z moich ulubionych miejsc :nuts:

103. Drugi przejazd na Kolejowej w Olszyńcu. Porównaj z: 31.

104. Iw drugą stronę. Porównaj z: 32.

105. Szybki przeskok do Centrum Jedliny. Za koparką jest miejsce, w którym będzie budowany nowy przystanek Jedlina Centrum w zamian za likwidowaną stację Jedlina Dolna.

106. Podejście do stacji Jedlina Zdrój. Porównaj z: 85.

107. I rejon północnej głowicy stacji Jedlina Zdrój. Porównaj z: 80, 81.

Potwierdzam, że od zeszłego tygodnia prace porządkowe i demontaż starej nawierzchni posunęły się mocno. Wczoraj, czyli w niedzielę, kilka ekip pracowało, głównie w Bystrzycy Górnej/Lubachowie i Jugowicach.

·
Registered
618 Posts
Ktoś wie czy na odcinku Wrocław-Świdnica (a właściwie Sobótka Zach. - Świdnica) rozpoczęły się jakieś prace i czy podpisano już umowę ze Schweerbau? Od rozstrzygnięcia przetargu minął prawie miesiąc (27.03), pogoda sprzyja...

·
Registered
262 Posts
Ktoś wie czy na odcinku Wrocław-Świdnica (a właściwie Sobótka Zach. - Świdnica) rozpoczęły się jakieś prace i czy podpisano już umowę ze Schweerbau? Od rozstrzygnięcia przetargu minął prawie miesiąc (27.03), pogoda sprzyja...
Tydzień temu przejechałem wzdłuż prawie całego odcinka Świdnica - Sobótka i nic się nie działo. Być może jutro uda mi się coś zaobserwować.
Przy okazji: tydzień temu zdarzyło mi się też zakręcić wokół przystanku Rogów Sobócki. Nic się tam nie dzieje, ale mam parę zdjęć ze stanu "zero". Ktoś zainteresowany?

·
Registered
262 Posts
Postępy prac, odcinek Świdnica - Jedlina, 21.04.2019

108. Szybki strzał z Kraszowic, bo tu rozpoczął się demontaż nawierzchni (rozkręcanie przytwierdzeń, wkrętów)

109. Dalej aż za stację Bystrzyca Górna wiele się nie dzieje, dlatego przeskok aż do tego miejsca (por. 63).

110. Dalej dało się dokładnie obejrzeć trzy pierwsze duże obiekty inżynieryjnie: dwa wiadukty blachownicowe nad lokalnymi drogami (właściwie dojazdami do posesji) i dość ciekawy przepust sklepiony (nazwa według dokumentacji) nad potokiem wypływającym ze skały. Najpierw pierwszy wiadukt. To zdjęcie jest trochę starsze (sprzed tygodnia), ale widać tu cały obiekt od strony rzeki Bystrzycy (w lewo Świdnica, w prawo Jedlina).

111. Zbliżenie na nadwyrężony filar

112. Wracamy do świeżych zdjęć. Widok od drugiej strony (w prawo Świdnica, w lewo Jedlina)

113. Przyczółek od strony Jedliny, widok od rzeki. Gdyby szyna nie była "usztywniona" odbojnicą, to by tak nie sterczała ;-)

114. Widok na ten sam przyczółek i filar od drugiej strony.

115. Widok ogólny w stronę Świdnicy.

116. Widok w kierunku Świdnicy. Widać wyraźnie, że obiekt nie jest prosty w planie.

117. Zwrot o 180 stopni, widok w kierunku Jedliny.

118. I z oddalenia w kierunku Świdnicy

·
Registered
262 Posts
119. Kawałek dalej widać balustradę kolejnego obiektu.

120.

121. Od dołu, od strony rzeki, ten obiekt wygląda tak. To jest właśnie ten przepust sklepiony.

122. I rzeczony potok

123. Dalej jest kolejny wiadukt blachownicowy. To ten ze stanem technicznym niedostatecznym.

124. Z bliska. Ten obiekt też nie jest prosty w planie.

125. Ogólny widok obiektu od strony rzeki.

126. Widok z drugiej strony, w kierunku Świdnicy.

127. Z góry, widok w kierunku Świdnicy

128. I obrót o 180 stopni, widok w kierunku Jedliny i pierwszego dużego mostu na linii.

·
jestem Ott'em tego czatu
A well regulated Militia
9,328 Posts
Nie rozpoczęły się prace, bo najpierw trzeba to zaprojektować. O umowę zapytam, ale raczej nie ma, bo jestem przekonany, że UMWD i PLK będą chciały się pochwalić.

361 - 380 of 1174 Posts