SkyscraperCity banner

781 - 800 of 872 Posts

·
Registered
Joined
·
2,597 Posts
Czy podczas remontu tego odcinka Wrocław - Sobótka będzie zrobiony także rozjazd za Kobierzycami w stronę Piławy? Czy zostanie zdemontowany, czy wyremontowanym czy zamontowany nowy?
W ostatniej wersji PFU, którą znalazłem w dokumentach przetargowych nic nie jest napisane o jakikolwiek rozjazdach w Kobierzycach, ale na FB jakaś dyskusja była i tam pisali, że ma być uruchomiona mijanka/stacja i być może od razu z przewidzianym wyjazdem na linię w kierunku Piławy.
 

·
Registered
Joined
·
100 Posts
Równia stacyjna z torowiskami LK285 (tor lewy i środkowy) i LK286 (prawy tor) w Jedlinie Zdroju. Widok w kierunku Głuszycy.
101986


Północna głowica stacji Jedlina Zdrój. W lewo (LK286) do Wałbrzycha; w prawo po już wyprofilowanych torach (LK285) do Świdnicy.
101989


Aktualny stan prac przy przystanku Jedlina-Centrum.
101996
 

·
Registered
Joined
·
843 Posts
Tak mi się to rzuciło w oczy - 50m różnicy poziomów na 3500m to raptem 14-15 promili nachylenia. W kategoriach linii kolejowych w Sudetach to raczej nie jest jakiś niesamowity problem. Przykładowo "bystrzycka" i Jukuszyce mają odcinkami 25 promili, Jerzmanice-Wilcza Góra dobija do 50-ciu, a Karpacz na krótkim odcinku przed stacją 50 promili nawet przekracza.
Nie. Tu masz obrazek z profilem terenu:

Profil terenu jest tam taki, że najpierw łagodnie schodzi o około 10 m po czym ostatnie ~1300 m to własnie ta różnica 50 m. Bez niwelowania tych różnic pokaźnymi nasypami nie ma możliwości zbudowania takiego łącznika.
 

·
Registered
Joined
·
100 Posts
Widoczny na zdjęciu początek zjazdu na ok.20 promili; potem wzrasta do max.25 promili i nie da się nic zrobić. Nie wchodząc w jakąś dogłębną analizę ukształtowania terenu to załączam poglądowe zdjęcie: na pierwszym planie Jedlina Zdrój (496m n.p.m.); w głębi Jedlina Dolna (436m m.n.p.).
Różnica wysokości - 60m
Odległość kolejowa - 3900m, ale 400m to równia stacyjna, więc efektywny zjazd pomiędzy stacjami ma tylko ok.3500m
W linii prostej to - ok.1km
I dodatkowo łuk o 180 stopni
103123
 

·
Registered
Joined
·
7,968 Posts
Przecież 25 promili to obecnie standard nawet w normalnym terenie a co dopiero górskim ..
Przecież bardzo ciężkie towary czy parowozy tu nie będą jeździć.
 

·
Registered
Joined
·
843 Posts
Nie wchodząc w jakąś dogłębną analizę ukształtowania terenu
Służę pomocą i zamieszczam obrazek:


Dłuższa kreska to stacja Jedlina Zdr, krótsza to Jedlina Dolna.

Przecież 25 promili to obecnie standard nawet w normalnym terenie a co dopiero górskim ..
Ukształtowanie terenu to nie jest koncert życzeń i zbocze o stałym nachyleniu. Na powyższym obrazku widać, że te stacje oddziela dolina i trzeba by wybudować pokaźną estakadę by istniało połączenie po najkrótszej drodze.
 

·
Lefebvrysta
Joined
·
13,241 Posts
Jak to ma być wyremontowany przepust to jestem ksiądz - zwykłe leczenie syfa pudrem. Do tego podkłady ułożone na żwirze.
 

·
Registered
Joined
·
2,597 Posts
W SIWZ jest zapis:
Istniejące moduły odkształcenia podtorza wahają się w granicach od 14MPa do 110MPa i na wielu odcinkach są mniejsze niż dopuszczalne minimalne wymagane przepisami technicznymi w tablicy 5 warunków technicznych Id-3.
W związku z faktem, iż linia kolejowa od wielu lat jest nieeksploatowana, na wielu odcinkach całkowicie porośnięta roślinnością powodującą rozluźnienie górnych warstw podtorza oraz z uwagi na brak widocznych krawędzi torowiska świadczący o wymyciu istniejącej warstwy ochronnej, przewidziano na całym omawianym odcinku linii kolejowej nr 285, usunięcie wierzchniej warstwy torowiska i odtworzenie w postaci zabudowy nowej warstwy ochronnej.
Grubość warstwy ochronnej w oparciu o dostarczone wyniki badań i badania własne określi Wykonawca w swoim projekcie. Przykładowym rozwiązaniem problemu może być zabudowa warstwy ochronnej odpowiedniej grubości ułożonej na geowłókninie separacyjno-filtracyjnej.
Przewiduje się ujednolicenie konstrukcji górnych warstw podtorza poprzez wykonanie warstwy ochronnej, bezpośrednio pod warstwą podsypki tłuczniowej torów na wszystkich torach i rozjazdach objętych kompleksową wymianą nawierzchni.
 

·
td2.info.pl <- zapraszam
Joined
·
1,283 Posts
Do wyburzenia - tor który jest obecnie ułożony to tor nr 2 na który będą przyjmowane pociągi towarowe. W miejscu nastawni wykonawczej będzie tor szlakowy.
 

·
Registered
Joined
·
2,597 Posts
Do wyburzenia - tor który jest obecnie ułożony to tor nr 2 na który będą przyjmowane pociągi towarowe. W miejscu nastawni wykonawczej będzie tor szlakowy.
Nie ma chyba czegoś takiego jak tor szlakowy w obrębie stacji :)

A peron będzie między torami 1 i 3? Ile tam będzie w sumie torów głównych? A można jakiś schemat?
Będą 3 tory główne. Jak napisał mateuuu - tor już zrobiony to będzie główny dodatkowy nr 2. Peron będzie między torami nr 1 i 3. Z tego co widzę jest różnica między projektem w SIWZ a tym realizowanym. Prawdopodobnie jadąc od Świdnicy będzie się na tor 1 wjeżdżało na krzywo po rozjeździe, który zostanie zabudowany po wyburzeniu nastawni (czyli na tor 3 na prosto). Od strony Wrocławia będzie wjazd na 1 prosto, a na 3 na krzywo.
 
781 - 800 of 872 Posts
Top