SkyscraperCity banner

1081 - 1100 of 1171 Posts

·
Registered
522 Posts
Obstawiam, że jest kilka wariantów modernizqacji i nie wiadomo jak to wszystko będzie wygladało, Ja osobiście byłbym za wariantem 120/elektryfikacja/ dobudowa drugiego toru

GN
Było kilka wariantów branych pod uwagę. Odbudowa drugiego toru i moderna na całej długości podsudeckiej, moderna podsudeckiej bez odbudowy drugiego toru i jej elektryfikacja, oraz na bogato odbudowa drugiego toru wraz z moderną i elektryfikacją. Kiedyś to gdzieś wyczytałem, aczkolwiek te plany pewnie od tamtego czasu mogły się zmienić. Tak na marginesie, to o elektryfikacji LK137 to słyszałem już w latach 90-tych :D :D :D

·
Registered
5,742 Posts
Było kilka wariantów branych pod uwagę. Odbudowa drugiego toru i moderna na całej długości podsudeckiej, moderna podsudeckiej bez odbudowy drugiego toru i jej elektryfikacja, oraz na bogato odbudowa drugiego toru wraz z moderną i elektryfikacją. Kiedyś to gdzieś wyczytałem, aczkolwiek te plany pewnie od tamtego czasu mogły się zmienić. Tak na marginesie, to o elektryfikacji LK137 to słyszałem już w latach 90-tych :D :D :D
Jak weźmiesz mapkę z rozkładu jazdy z 1990r to zelektryfikowane miały byc podsudecka, Lublin - Rozwadów, Dębica - Tarnobrzeg,

GN

·
Registered
23,306 Posts
Kolej wytnie we Wrocławiu tysiąc drzew, w tym 100-letnie dęby. I nic w zamian nie nasadzi. Protestujmy!

Polskie Linie Kolejowe chcą wyciąć stuletnie dęby, bo drzewa rzekomo zagrażają bezpieczeństwu ruchu kolejowego. Spółka odrzuciła wniosek wrocławskich urzędników, by wycinkę ograniczyć.

·
Registered
614 Posts
Wyborcza szuka sensacji. Jak mnie to nie dziwi. Teren kolei, to mogą sobie robić co chcą.

Ale to oczywiście tylko ta niedobra wyborcza robi raban.
Co do meritum to wcale nie jestem przekonany że wycinka w odległości 6 m od krawędzi nasypu lub zewnętrznej krawędzi rowu przy linii niezelektryfikowanej ma uzasadnienie. Tylko nie piszcie mi o przepisach, ja pytam o sens.

• Like
Reactions: wudeer

·
Registered
186 Posts
Chociażby widoczność, linia idzie głównie w poziomie gruntu na mocno zabudowanym terenie. Poza tym te drzewa rozrosłyby się w ciągu 2-3 lat i weszły w skrajnie, jeśli nie byłby na tyle metrów wycięte. Dodatkowo jakiś czas temu obowiązywało 15 m, więc i tak postęp.

·
Registered
614 Posts
^^^
To znaczy że PLK wycina na zapas i przez 2-3 lata nie ma zamiaru prowadzić prac utrzymaniowych w zakresie zieleni?

·
Registered
186 Posts
Znając PLK to nie jest to aż tak niemożliwe, niemniej najistotniejsza wydaje się być widoczność. Pociągi będą jeździć znacznie szybciej niż 50km/h i zatrzymują się trochę dłużej, lepiej teraz stworzyć bezpieczne warunki i je utrzymywać, niż potem wstrzymywać ruch, bo ktoś wszedł lub wjechał pod pociąg.

·
Registered
2,660 Posts
^^^
To znaczy że PLK wycina na zapas i przez 2-3 lata nie ma zamiaru prowadzić prac utrzymaniowych w zakresie zieleni?
Potem będą cięli tylko to co konieczne, czyli trójkąty widoczności. Jest to obecnie reguła - PLK już dawno zarzuciła regularne wycinanie samosiejek na nasypach czy skarpach przekopów. Także tam gdzie zostało wyczyszczone podczas remontu, to przy sprzyjających warunkach wzrostu robi się po kilku latach znowu "dżungiel".

·
Registered
5,742 Posts
Potem będą cięli tylko to co konieczne, czyli trójkąty widoczności. Jest to obecnie reguła - PLK już dawno zarzuciła regularne wycinanie samosiejek na nasypach czy skarpach przekopów. Także tam gdzie zostało wyczyszczone podczas remontu, to przy sprzyjających warunkach wzrostu robi się po kilku latach znowu "dżungiel".
Jadąc ostatnio z Rzeszowa do Jasła mam dokładnie odmienne zdanie

GN

·
Registered
100 Posts

·
Registered
614 Posts
Udało mi się sfotografować remontowany most nad Ślęzą koło hipodromu na Partynicach (Wrocław). Jakość zdjęcia kiepska bo komórka i pod zachodzące słońce. Inaczej się nie dało. Ciekawostką jest to że ze wszystkich stron most jest obwieszony nieprzeźroczystymi foliami tak aby nie było widać co tam robią. Jakby to był obiekt wojskowy. Mi po godzinach pracy udało się zajrzeć przez dziurę w folii :p
EDIT: znaczy po godzinach pracy robotników (czyli po fajrancie), nie po moich godzinach pracy przy folii. Niezręcznie napisałem, sorry.
628153

·
Registered
614 Posts
^^ Obwieszony folią, bo zapewne piaskowali przęsło.
Dokładnie, często tam jeżdżę i w ostatnich dniach mocno się tam pylilo.
Pewnie macie rację ale takie folie przed pyleniem nie zabezpieczają. Raczej jakiś namiot by się przydał. Pewnie chodziło o to żeby się piach do Ślęzy nie sypał.

·
Registered
8 Posts
Ostatnio prace na 285 nieco zwolniły od strony Wrocławia.
To co można obecnie zaobserwować, to remont mostu nad rzeką Ślęzą (prace trwają nawet w niedzielę), oraz wycinka drzew na wysokości ogródków działkowych nieopodal ul. Gazowej

637712

Widok od strony Parku Tarnogajskiego na początek 285

637717

1081 - 1100 of 1171 Posts