SkyscraperCity banner

1121 - 1140 of 1171 Posts

·
Registered
126 Posts
Dołóż jeszcze do tego, że przebudowę prowadzi spółka-córka PKP - Dolkom, na zlecenie PKP-S.A., gdzie cała infra i zysk z eksploatacji pozostanie w PKP-PLK, a kasa na remont w sumie płynie za pośrednictwem samorządów z EU. Zamierzony czy nie do końca zamierzony - to jest majstersztyk. Ciekawe kto ostatecznie dorzuci do remontu obiektów.............

·
Registered
38 Posts
Z jednej strony to trochę dziwne że realny stan tych wiaduktów i mostów dało się ocenić dopiero teraz a nie podczas wykonywania SW. Ale z drugiej strony może i dobrze że tak się stało gdyż w przeciwnym wypadku (gdyby wcześniej znano realne koszty), projekt mógł zostać zawczasu uwalony. Zastanawiam się czy to nie było działanie celowe. Zatwierdzić cały projekt, załatwić dofinansowanie z UE i doprowadzić do takiego etapu żeby, po urealnieniu kosztów, nie można było się już wycofać. Być może majstersztyk :p.
Pamiętajmy że tu konserwator zabytków ma wiele do powiedzenia.
Jak dla mnie ważne że teraz nie mogą się z tego wykręcić. Pod zamkiem Ratno znów nie ma gdzie stanąć a obok jest dworzec. Niech robią spokojnie a dobrze.

·
Registered
614 Posts
...zysk z eksploatacji pozostanie w PKP-PLK....
W sumie racja ale z drugiej strony ileż oni tam będą mieli tego osiowego za przejazd kilku par szynobusów na dobę + jedna IC?

·
jestem Ott'em tego czatu
Motel Polska
9,359 Posts
No 3-4 pary dziennie to będzie takie optimum na tej trasie, można ją porównać z główną linią w podkarpackim czy warmińsko-mazurskim :)

• Like
Reactions: kruczek44

·
Registered
38 Posts
No 3-4 pary dziennie to będzie takie optimum na tej trasie, można ją porównać z główną linią w podkarpackim czy warmińsko-mazurskim :)
A mnie nie zdziwi jak za kilka lat Bystrzyca dolna rozbuduje się tak, że pociąg będzie świetnym transportem dla pracujących w Świdnicy. Tam na polach jest coraz więcej willi...

·
A fe Silesia!
5,027 Posts

·
Registered
8 Posts
Powróciły prace w okolicach Bielan Wrocławskich. Po przerwie, zaczyna się coś więcej dziać.
Poniżej zdjęcie z przyjazdu kolejowego na granicy Bielan i Ślęzy (ul. Kolejowa / Przystankowa)). Przekop jest poszerzany i przygotowywany pod drugi tor?
Jeśli tak, to dziwne, że dopiero od tego miejsca.....

758009

Odremontowanie mostu na rzece Ślęża (Partynice / Klecina) jest już na ukończeniu. Tutaj również ciekawostka - z góry przygotowali podpory na drugie przęsło i drugi tor.

758016

758018

·
Registered
38 Posts
Powróciły prace w okolicach Bielan Wrocławskich. Po przerwie, zaczyna się coś więcej dziać.
Poniżej zdjęcie z przyjazdu kolejowego na granicy Bielan i Ślęzy (ul. Kolejowa / Przystankowa)). Przekop jest poszerzany i przygotowywany pod drugi tor?
Jeśli tak, to dziwne, że dopiero od tego miejsca.....

View attachment 758009

Odremontowanie mostu na rzece Ślęża (Partynice / Klecina) jest już na ukończeniu. Tutaj również ciekawostka - z góry przygotowali podpory na drugie przęsło i drugi tor.

View attachment 758016

View attachment 758018
Wiesz może czy na tym przejeździe kolejowym przed stacją Klecina (jadąc od centrum) tor będzie we właściwym miejscu czy dają w śladzie tego usuniętego????

·
Registered
8 Posts
Wiesz może czy na tym przejeździe kolejowym przed stacją Klecina (jadąc od centrum) tor będzie we właściwym miejscu czy dają w śladzie tego usuniętego????
Nie znam, ale chętnie bym również poznał odpowiedź na to pytanie :) Tak samo, jak chętnie bym poznał ostateczne plany poprowadzenia drugiego toru wzdłuż Bielany Wrocławskich (od jakiego miejsca)?

·
Registered
614 Posts
Na razie nie ma powodu by się podniecać. W Bielanach Wr. ma być mijanka. Ważniejsza jest informacja o rezerwie mostowej przy Slęzy gdyż to sugeruje że PLK rozpatruje możliwość poszerzenia o drugi tor.

• Like
Reactions: Pt47-94

·
Registered
8 Posts
Na razie nie ma powodu by się podniecać. W Bielanach Wr. ma być mijanka. Ważniejsza jest informacja o rezerwie mostowej przy Slęzy gdyż to sugeruje że PLK rozpatruje możliwość poszerzenia o drugi tor.
Jeśli już, to podekscytowanie, ale i to jest daleko przesadzone.......
Ja nie miałem wątpliwości, że jedna z mijanek ma być na Bielanach, bo o tym się mówi od dawna. Interesuje mnie jednak informacja na jakieś długości i w jakim miejscu będzie jej początek i koniec.. Czy to będzie krótka mijanka na 200 / 300 metrów na wysokości budynku starej stacji, czy to będzie dłuższy odcinek ciągnący się przez całą długość Bielan.
Jeśli ktoś z Was wie, to proszę o informację.

·
td2.info.pl <- zapraszam
1,294 Posts
To będzie krótka mijanka na około 200m zaczynająca się mniej-więcej na wysokości przejazdu.

·
youtube.com/pt4794
UnRegistered UnUser
652 Posts
Nie musi być dłuższa, bo i tak tędy mają nie jeździć towarowe na trasie WBB - SZ. Poza tym planowana jest dobudowa drugiego toru na odcinku WGB - Kobierzyce. Z ewentualną elektryfikacją.

·
Registered
23,304 Posts
A czy będą ślepe rozjazdy w miejscu rezerwy pod drugi tor na rozjazdach czy jak będą dobudowywać to wszystko trzeba i tak rozryc?

·
youtube.com/pt4794
UnRegistered UnUser
652 Posts
A czy będą ślepe rozjazdy w miejscu rezerwy pod drugi tor na rozjazdach czy jak będą dobudowywać to wszystko trzeba i tak rozryc?
Jeżeli teraz dla toru mijankowego zrobią z obydwu stron żeberka z kozłami oporowymi to nie trzeba będzie ryć tylko usunąć same kozły oporowe i dospawać szyny toru 285/2. Czy będą żeberka - tego nie wiem.

Planować to sobie można a realnie to będzie cud jak przed 2035 rozpocznie się rozbudowa tego odcinka.
Wróżyć z fusów o cudzie przed 2035 też sobie można. :p Dla mnie nie są miarodajni fusowi wróżbici tylko oficjalne komunikaty Rady Ministrów, PKP PLK SA, CPK Sp. z o.o. i UMWD. Tak samo nie interesuje mnie ocena tychże fusowych wróżbitów dot. mojego toku myślenia, bowiem oceny fusowych wróżbitów mają wartość tychże fusów - jedynie nadają się do spłukania.

·
jestem Ott'em tego czatu
Motel Polska
9,359 Posts
Dla mnie nie są miarodajni fusowi wróżbici tylko oficjalne komunikaty Rady Ministrów, PKP PLK SA, CPK Sp. z o.o. i UMWD.
Zapomniałeś jeszcze o Wiadomościach TVP :D

UMWD nigdy nie określiło harmonogramu remontów linii. Zatem nawet nie ma z czego ich rozliczać.

1121 - 1140 of 1171 Posts