SkyscraperCity banner

9901 - 9917 of 9917 Posts

·
Registered
Joined
·
195 Posts
Cały łuk na sprężynach jednak. Tak jak widać na powyższym filmie. Podzielony na kawałki łączenie szyn na klasycznych łubkach. Mimo 9 rano Słońce robi swoje, bo już słychać jak szyny trzeszczą na podkładach pod wpływem rozszerzania sie szyn. Ten łuk generalnie pod tym względem jest problematyczny. Dość ciasny promień.
Można sobie pisać, jednak mimo wszystko trzeba zaznaczyć, że tor (jednak) był świeżo po modernizacji. A to nie wystawia dobrego świadectwa tejże. No bo przez tyle lat istnienia i działania linii w PRL-u nie było żadnych wypadków z powodu wyboczeń toru w tym miejscu, by dopiero po niedawnej modernizacji nagle tor się wyboczył..... przy ok 30 st. Celsjusza? Śmieszne to. A co jak przyjdzie upał 45 stopni? Mamy się już bać? Trochę to przerażające, bo strach jeździć nowo modernizowanymi liniami w nowoczesnych klimatyzowanych przed upałem wagonach.... jeśli tak ma wyglądać pewność dotarcia do celu w oparciu o zaufanie do naszych nowoczesnych zlecających/nadzorujących/budowniczych-modernizatorów po torze który "boi się" 30 stopni Celsjusza.....
 

·
Registered
Joined
·
536 Posts
Może i nie było wielkiego upału, ale było już zmęczenie materiału. Musiało to już trwać od jakiegoś czasu. Ktoś nie dopatrzył, moglo być niewidoczne dla oka.
 

·
Registered
Joined
·
165 Posts
Nie wiem czy dobrze rozumiem te plany CAD ale z powodu S19 (obwodnicy m. Niemce) przesunięty zostanie peron w stronę północy.
Link do PDF otwartego przetargu dotyczące stacji Bystrzyca

Moim zdaniem nie ma to sensu (perspektywy mieszkańca). Dlatego może ktoś wie dlaczego zostanie to zrobione? Moim zdaniem nawet ciekawiej by było gdyby cały peron byłby schowany pod estakadą co chroniło by ludzi na peronie przed śniegiem, deszczem i słońcem! Ale to nie jest największym problem. Wydaję mi się że większym jest to ze peron zostanie jeszcze bardziej oddalony od mieszkańców o te symboliczne kilkadziesiąt metrów.

@edit
Poszukałem trochę w plikach i znalazłem plik o nazwie "KP_OT_analiza porównawcza.pdf" który zawierał dany tekst na temat stacji bystrzyca:
"6.2. STACJA KOLEJOWA BYSTRZYCA W ramach budowy drogi ekspresowej S19 wariantowano sposób przejścia trasy drogowej, której korytarz drogi ustalony został w Decyzji Środowiskowej znak: WOOŚ.4200.2.2011.LP z dnia 19.10.2012r. nad istniejącą stacją kolejową Bystrzyca. Wariant I zakłada budowę wiaduktu w postaci ramy otwartej. Rozwiązanie to wiąże się z koniecznością rozbiórki peronu kolejowego oraz budową nowego poza miejscem kolizji. Ponadto należy przebudować a w części także zabezpieczyć infrastrukturę techniczną związaną z prowadzeniem ruchu pociągów. W ramach wariantu I wykonano przejścia dla pieszych w poziomie torów oraz pod nasypem drogi S19 w celu skomunikowania z ulicą Szklarniową (droga dojazdowa nr 24). W ramach uzgodnień projektowych z PKP, zarządca infrastruktury wystąpił o budowę kładki dla pieszych nad torami w miejsce przejścia jednopoziomego. Wariant II rozwiązania zakłada budowę wiaduktu jednoprzęsłowego o konstrukcji skrzynkowej. Rozwiązanie to nie wiąże się z ingerencją w istniejący peron kolejowy. Należy natomiast przebudować a w części także zabezpieczyć infrastrukturę techniczną związaną z prowadzeniem ruchu pociągów. W ramach wariantu II wykonano przejście dla pieszych pod nasypem drogi S19 w celu skomunikowania z ulicą Szklarniową (droga dojazdowa nr 24). Wariant II pomimo mniejszej ingerencji w istniejącą infrastrukturę kolejową wiąże się z budową znacznie bardziej skomplikowanego obiektu, którego utrzymanie jest dużo kosztowniejsze niż w wariancie I. koszt budowy (2) koszt utrzymania (2) koszt użytkowników (2) czas realizacji (1) Trwałość (2) suma Wariant 1 + + + + 7 Wariant 2 + 2"

@edit2
z tego co widzę po pliku "S19_Lublin_Lubartow\TOM V MATERIAŁY INFORMACYJNE\KP\KP\A_CZĘŚĆ.OGÓLNA\A4 RAPORT Z HISTORII PROJEKTU\01_Część 1\01_część opisowa" to mieszkańcy nie zbyt są zadowoleni z przyszłych planów dotyczących stacji Bystrzyca.
 

·
Registered
Joined
·
198 Posts
Trwają prace formalne w celu elektryfikacji linii kolejowej nr 30

W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego trwają prace zmierzające do złożenia projektów zgodnie z Programem Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej +. Jednym ze zgłoszonych zadań będzie Elektryfikacja linii kolejowej nr 30 Łuków – Lublin.

Województwo Lubelskie deklaruje, że w całym procesie będzie pełnić rolę lidera w imieniu pozostałych partnerów. Wolę uczestnictwa w tym projekcie zadeklarowali: Powiat Radzyński, Miasto Radzyń Podlaski, Gmina Radzyń Podlaski, Gmina Borki, Gmina Czemierniki, Gmina Kąkolewnica, Gmina Komarówka Podlaska, Gmina Ulan-Majorat oraz Gmina Wohyń.

W przypadku pozytywnej oceny formalnej i zakwalifikowania się do drugiego etapu naboru zostanie przygotowana umowa o partnerstwie między liderem, a partnerami.
 

·
Registered
Joined
·
773 Posts
A może po prostu zrobią takt godzinny do Lubartowa, Kraśnika, a do Chełma zrobią stałe końcówki minutowe? Zamiast bredzić o Kolej+ czy kolei aglomeracyjnej?
 

·
Registered
Joined
·
1,422 Posts
Jakiś czas temu eksperymentalnie na odcinku Lublin - Chełm wprowadzony był stały takt kursowania pociągów. Co godzinę o stałych minutach jechał pociąg. W godzinach szczytu pociągi były co pół godziny. Rozwiązanie to spowodowało, że dość puste dotąd pociągi po dwóch miesiącach zaczęły się zapełniać. Pasażer nie musiał się zastanawiać o której będzie pociąg, bo wiedział, że zawsze będzie kurs 8 minut po pełnej godzinie, a w godzinach szytu 38 minut po pełnej godzinie (tu czas podany przykładowo +/-, bo nie pamiętam już o której dokładnie to było) dwugodzinna przerwa była miedzy 11, a 13. ze względu na małą frekwencję. Z własnego doświadczenia i z rozmów z osobami korzystającymi z tego połączenia wiem, że było to fantastyczne rozwiązanie. Pasażer wiedział, czy gonić na pociąg, czy pozostał jeszcze czas na załatwienie różnych spraw lub nawet na przysłowiowe małe piwko, bo wiadomo, że za pół godziny będzie nastepny kurs. Ponowne wprowadzenie czegoś takiego nie tylko na trasie Lublin - Chełm na pewno przyciągnęłoby pasażerów. Pamietam, że był okres, że komunikacja miejska MPK w Lublinie w porozumieniu z przewoźnikami kolejowymi, a wszczególności z PR, układała rozkład jazdy autobusów zaczynających lub kończących trasę przy dworcu Lublin Główny dostosowany do niezbędnego skomunikowania na przesiadki pasażerów zarówno przyjeżdżających do jak i odjeżdżających z Lublina. Niestety to minęło, a mogłoby wrócić.
 

·
Registered
Joined
·
908 Posts
Dobra jeśli chcą elektryfikowac trasę niech elektryfikują, ale napewno nie będzie to w najbliższym czasie bo to są dość długie procedury. Myślę że trasa będzie bardziej popytna dla przewoźników prywatnych, że względu na większe ilości lokomotyw elektrycznych. Nie raz się o tym mówiło.
 

·
Registered
Joined
·
1,422 Posts
^^ Ponad to żeby zelektryfikować trzeba mieć gdzie wetknąć tę wtyczkę, a w pobliżu LK30 nie ma linii energetycznych, które byłyby w stanie przesłać tak duże moce. Zatem elektryfikacja będzie jeszcze odłożona w czasie.

Nawiasem, gdyby był drut, to na chwilę obecną (bez zmiany loka w Łukowie) czas przejazdu do Warszawy wyniósłby ok 2.35 - 2.40. Jeżeli między Parczewem, a Łukowem byłyby Top-y i odpowiednie SSP, co pozwalałoby podnieść prędkość do 160km/h (nawet tylko na pewnych odcinkach), to czas przejazdu skróciłby się o kolejne 15 - 20 min.
 

·
Registered
Joined
·
5,471 Posts
Dobra jeśli chcą elektryfikowac trasę niech elektryfikują, ale napewno nie będzie to w najbliższym czasie bo to są dość długie procedury. Myślę że trasa będzie bardziej popytna dla przewoźników prywatnych, że względu na większe ilości lokomotyw elektrycznych. Nie raz się o tym mówiło.
Trasa byłaby jeszcze bardziej atrakcyjna, gdyby odbudowano i zelektryfikowano cały ciąg Lublin - Łuków - Siedlce Małkinia - Ostrołęka

GN
 

·
Registered
Joined
·
908 Posts
Jeśli mają w planie i rzeczywiście powstanie linia nr 631 od Milanowa, chodź Radzyń ręce zaciera ze z Bedlna miałaby takowa powstać. To bez sensu jest odbudowa Sokołów Podlaski - Ostrołęka. Nie zdrowe marzenia mikoli. Tak uważam.
 

·
Registered
Joined
·
1,422 Posts
Potwierdzam, że linia Siedlce - Małkinia jest praktycznie zaorana. Na odcinku Kosów Lacki - Małkinia (16km) w śladzie linii kolejowej powstała droga wojewódzka łącznie z nowym mostem nad Bugiem. Ponadto w okolicy miejscowości Skibiniew Kurcze - Kostki Szlacheckie w miejscu linii powstało pole uprawne. Tor w strone Małkinii kończy się kilkaset metrów za stacją Sokołów Podlaski. Gdyby nie oddano tego terenu, to byłby świetny trakt między Podkarpaciem (Bieszczady i okolice), a Mazurami. Nie byłoby też problemu z brakiem mostu nad Bugiem, bo istnieje nasyp od Treblinki do Prostynia, gdzie możnaby się wpiąć w LK2 w stronę Warszawy i Małkinii. Ponadto zwiększyłoby się znaczenie LK30. No cóż, ale odbudowa nie byłaby opłacalna. Tym bardziej, że ludzie na wczasy jeżdżą teraz przeważnie samochodami, a węgiel z Bogdanki do Ostrołęki jedzie przez Pilawę - Tłuszcz, gdzie owszem jest trochę dalej, ale niedużo i pod drutem. O szczegółowych wyliczeniach pisałem tu już bardzo dawno temu. Podałem także zrzut z ekranu z goole maps z zaznaczonym bypassem (1km) w stronę Prostynia.
 

·
Registered
Joined
·
9,869 Posts
Niestety, w czasach rozbiórki tej linii nikomu nie śniło się (z władz ówczesnych), że kolej kiedykolwiek się podniesie.
Przecież takich linii rozebranych jest więcej. Tylko w przypadku linii Małkinia - Siedlce zrobiono to wybitnie skutecznie. Dobrze, że nie spotkało to linii Lublin - Łuków, czy Bielsk Podlaski - Hajnówka.
 

·
Registered
Joined
·
5,729 Posts

·
Obcy Astronom
Joined
·
4,769 Posts
Niestety, w czasach rozbiórki tej linii nikomu nie śniło się (z władz ówczesnych), że kolej kiedykolwiek się podniesie.
Przecież takich linii rozebranych jest więcej. Tylko w przypadku linii Małkinia - Siedlce zrobiono to wybitnie skutecznie. Dobrze, że nie spotkało to linii Lublin - Łuków, czy Bielsk Podlaski - Hajnówka.
Sam pamiętam jak wladze samorządowe np. Lubarowa kibicowały rozbiurce 30-ki.
 
9901 - 9917 of 9917 Posts
Top