SkyscraperCity banner

10001 - 10008 of 10008 Posts

·
Registered
247 Posts
Od przejazdu na drodze Tarło-Berejów w kierunku Brzeźnicy Bychawskiej zostały zdemontowane szyny. Dziś ekipa demontująca dotarła prawie do bocznicy w Brzeźnicy.

·
Registered
1,443 Posts
Układ stacji Parczew będzie wygladał mniej wiecej tak jak na rysunku poniżej. Odnośnie peronu 1 i wagi nie jestem pewny, czy po modernizacji zostaną. Być może peron 1 zostanie tak jak w Lubartowie. Na pewno byłby przydatny. Peron 3 zniknie. Semafory narysowane poglądowo, bo nie wiem jakie są warunki zabudowy USRK i nie wiem, czy będą z pasami świetlnymi, czy wskaźnikami.
497417

EDIT. Waga usunięta z rysunku. Tak nawiasem przydałby się kawałek toru z peronem obok przystanku Parczew Kolejowa, podobny jak w Lubartowie Słowackiego ,na parkowanie szynobusów kończących tu bieg. Miejsce jest, ale to moje takie gadanie.

·
Registered
923 Posts
Układ stacji Parczew będzie wygladał mniej wiecej tak jak na rysunku poniżej. Odnośnie peronu 1 i wagi nie jestem pewny, czy po modernizacji zostaną. Być może peron 1 zostanie tak jak w Lubartowie. Na pewno byłby przydatny. Peron 3 zniknie. Semafory narysowane poglądowo, bo nie wiem jakie są warunki zabudowy USRK i nie wiem, czy będą z pasami świetlnymi, czy wskaźnikami.
View attachment 496644
Wagi na Parczewie nie ma już ładnych kilka lat. Kiedy ostatnio tam byłeś? Co do peronu pierwszego, to pewnie będzie jak w Bystrzycy, lub Radzyniu, zostawia to co jest, a żeby zrobili tak jak w Lubartowie? Wątpię.
1. Budynku dworca nikt w tej chwili nie używa
2. Budynek nie jest własnością PLKI...
3. Myślę że pomyśleli po co nam ten peron, czy on coś ułatwi... No my byśmy go widzieli PLKa nie koniecznie.
4. Szukałem w PFU czegoś co chodź zahacza sprawę peronu 1, to było coś nt pozostawinia stanu takiego jakiego jest, była zmianka o dojściu do peronów.
Mała aktualizacja, celem ukazania że firma dość szybko "składa" stare perony. Zdjęcia z dziś 10.09.20 r.
497591

Jak widać po peronie prawie nic nie zostało.
497580

Brak barierek na przejściu, więc wracając do tematu być może będzie się coś działo w sprawie tego peronu 1.
497602

Dnia 12.09.20r. Przyjazd FPL do Parczewa z kruszywem.
504798

504808

·
Registered
1,443 Posts
W Parczewie byłem jakis czas temu i to całkiem niedawno przejazdem pociągiem. Nie zwrcałem uwagi, czy coś po wadze zostało, bo mnie to średnio interesowało

·
Czechów Południowy
4,123 Posts
W Ciecierzynie też są już pierwsze roboty zaczeli rozbierać chyba perony, z tego co zaobserwowałem z poziomu jezdni.

·
Registered
247 Posts
Organizacja robót pozostawia wiele do życzenia. Przejazd w Brzeźnicy zamknięty jest już 11 dni. W ciągu pierwszych 8 dni rozebrano tory i zrobiono wykop na 60-70 cm, w który ułożono geowłuknibę i wykonano podsypkę grubości 10-15 cm z drobnego kruszywa, na któro wysypano warstwę 30 cm grubego kruszywa i ułożono podkłady. Wszystkie te prace bez problemu można było zrobić w ciągu jednego dnia a tak dezorganizacja ruch (zwłaszcza komunikacji publicznej i dowozów dzieci do szkoły) trwa w najlepsze.

·
Registered
923 Posts
Pozwoliłem sobie zainteresować się szerzej sprawą peronu nr 1 na stacji Parczew, w odpowiedzi na moje zapytanie otrzymałem następującą treść wiadomości :

"Nieczynny peron nr 1 stacji Parczew zostanie częściowo rozebrany, a pozostała część peronu na długości około 107 metrów (od rampy do wejścia na peron wyspowy nr 2) zostanie odgrodzona od toru nr zgodnie z wymaganiami przepisów dotyczących skrajni budowli.
Pozostawiona część peronu nr 1 i chodnik prowadzący do przejścia w poziomie szyn przez tor nr 3 stanowiły będą dojście do peronu nr 2. Na peronie nr 1 zostaną zamontowane stojaki na rowery"

·
Registered
170 Posts
Posiada ktoś informacje jak będzie wyglądać przystanek w Ciecierzynie po modernizacji? Najbardziej mnie zastanawia dojście do zabytku na terenie starego peronu bo z tego co mi wiadomo to peron w Ciecierzynie miał zostać skrócony do 100 metrów jeżeli się nie mylę.

10001 - 10008 of 10008 Posts