SkyscraperCity banner

10061 - 10080 of 10126 Posts

·
Registered
261 Posts
Tak się składa że jeżdżę dość często z Warszawy do rodziny w okolice Parczewa , ostatnio jechałem 15 października,
zauważyłem że znikli pasażerowie! Autobus PKP wiozący z Parczewa o 11,04 do Łukowa na przesiadkę do TLK Inka wiózł tylko mnie! Poprzednio dwie trzy osoby! Zapytałem konduktora dlaczego tak się dzieje, odpowiedź : cyt. ,, Bo jakiś idiota tak układa rozkład że pasażerom nie pasuje jechać do warszawy aby dojechać na 14,15 bo nic nie zdążą załatwić"
Poprzednio TLK Inka odjeżdżała z Parczewa o 8.35 byli pasażerowie bo dojechali do stolicy na 10 z minutami , pozałatwiali sprawy i mogli wrócić pociągiem późno popołudniowym . Ktoś tak ,,zmanipulował" rozkład że ZKA PKP wozi powietrze! Od konduktora usłyszałem że od nowego rozkładu będzie pociąg rankiem a odjazd z Parczewa ZKA w okolicach 5 rano! Pytam po co tak rano? Aby mogli dojechać do pracy w Warszawie....sic! :D
Zapewne o tej porze już prawie nikt nie będzie jeździł bo strzałem w 10-tkę był pociąg o 8.35!
Pamiętam kiedyś gdy starano się udowodnić że LK30 jest nierentowna to rozkład jazdy tak zmanipulowano aby nie można było dojechać do szkół i pracy w Lublinie nie mówiąc już o dogodnych połączeniach na przesiadki w Łukowie czy Lublinie, obecnie PKP IC musi zarabiać a nie układać rozkłady pod kątem pustych przejazdów!
Ciekawe kiedy nastąpi jakaś refleksja ?!
Jeżdżąc tą linią kolejową aż się prosi o uruchomienie szynobusu do Łukowa, jest modernizacja linii Parczew - Lubartów co stoi na przeszkodzie aby zrobić peron w Milanowie, Bezwoli ? Duża miejscowość Wohyń i Bezowla nie mają żednej dogodnej komunikacji z Lublinem , Milanów i jego okolice również kiedy przyjdzie jakieś zrozumienie u desydentów w PKP i UM o potrzebie skomunikowania z Lublinem i Łukowem tamtych miejscowości?

·
Registered
450 Posts
Duża miejscowość Wohyń i Bezowla nie mają żednej dogodnej komunikacji z Lublinem , Milanów i jego okolice również kiedy przyjdzie jakieś zrozumienie u desydentów w PKP i UM o potrzebie skomunikowania z Lublinem i Łukowem tamtych miejscowości?
decydentów w UM mamy takich jakich wybieramy, więc póki ludzie będą wybierać swoich przedstawicieli, dla których kwestie komunikacji publicznej i większe wydatki na nią nie są ważne, będzie tak jak jest

·
Registered
942 Posts
Stacja Parczew, stan robót na dzień 17.10.20 r. Miałem nie wstawiać, ale już wstawie, bo jednak pewne elementy Infrastruktury zostaly całkowicie zdemontowane.
1. Jak widać, peron został prawie cały od południowej strony rozebrany. Widok w strone Lublina.
631581

2.
631585

3. Został sam rozjazd główny. Południowa głowica rozjazdowa widok w strone Łukowa.
631593

4. Stara podstawa napędów od rogatek, podstawy sięgają wiekiem lat 1995/6. Ciekawe czy firma tym razem usunie te pozostałości?
631606

5. Widok w strone Lublina, nie widać żadnych prac na horyzoncie podejrzewam, że ze względu na prowadzone roboty na mostach i przepustach.
631611

·
Registered
821 Posts
Zakres prowadzonych robót jest dosyć spory.

·
Registered
942 Posts
Coś na temat projektu LKA.
676224

·
Registered
1,482 Posts
Jeżeli ta kolej aglomeracyjna powstanie do 2050r. to będzie dobrze. Mówi sie o tym już od 20 lat i nic z tego nie wyszło. Dojazdy z Puław, Kraśnika, Chełma i Parczewa realizowane są cały czas (łącznie z obecną ZKA do Parczewa, a wcześniej szynobusami) i nic nowego w tym zakresie się nie oferuje. Jako kolej pozwalająca przemieszczać się po mieście nie ma racji bytu, bo tory leżą na peryferiach. Nowe linie wspomniane w artykule nie powstaną w najbliższych 10 latach, więc o czym mowa. Jest kasa do wzięcia, to się bierze.

·
Registered
942 Posts
Jeżeli ta kolej aglomeracyjna powstanie do 2050r. to będzie dobrze. Mówi sie o tym już od 20 lat i nic z tego nie wyszło. Dojazdy z Puław, Kraśnika, Chełma i Parczewa realizowane są cały czas (łącznie z obecną ZKA do Parczewa, a wcześniej szynobusami) i nic nowego w tym zakresie się nie oferuje. Jako kolej pozwalająca przemieszczać się po mieście nie ma racji bytu, bo tory leżą na peryferiach. Nowe linie wspomniane w artykule nie powstaną w najbliższych 10 latach, więc o czym mowa. Jest kasa do wzięcia, to się bierze.
I to jeszcze Niemiecka firma zgarnia zamówienie...

·
Registered
1,482 Posts
Ciecierzyn. Zdjęcia z dziś otrzymane od kolegi. Ponoć za tydzień ma być przywrócony ruch szynobusów do Lubartowa Słowackiego. Ciekawe, czy przez tydzień zdążą? Patrząc na zdjęcia szansa na ułożenie płyt i kostki jest, ale znając nasze realia... może być różnie, szczególnie jeżeli chodzi o odbiór techniczny peronu...
686755
686757
686759
686760
686763

·
Registered
5,742 Posts
decydentów w UM mamy takich jakich wybieramy, więc póki ludzie będą wybierać swoich przedstawicieli, dla których kwestie komunikacji publicznej i większe wydatki na nią nie są ważne, będzie tak jak jest
Ale wybieramy tylko z tych co śie do wybierania zgłosili, a to w wiekszości banda idiotów. I dotyczy to wszystkich, z lewa prawa i ze środka

GN

·
Registered
261 Posts
Zobaczyłem dzisiaj nowy rozkład jazdy i...osłupiałem!
Zamiast zrobić dogodne połączenie przez Łuków z Parczewa i Radzynia w godzinach rannych to jest pociąg który dotrze do Warszawy późno w nocy po 22-ej!
Pozostawiono wybór a mianowicie jeżdżenie do Warszawy przez...Lublin !
A co że klekotanie się ZKA z Radzynia do Lublina daleko?!
Po raz kolejny pytam, co za idiota układa te rozkłady!
Było doskonałe połączenie do Warszawy przez Łuków z Parczewa o 8 z minutami , pozałatwiało się wszystko w Urzędach i gdzie indziej i wróciło się o przyzwoitej godzinie.
Komuś to bardzo nie pasowało że była duża referencja?!
Zafundowano pasażerom jazdę o 11,04 z Parczewa dano dosłownie 10 lub i mniej minut na przesiadkę w Łukowie a co ! Niech pasażerowie zrobią sobie zryw do TLK!
No i stało się! Wożono do Łukowa powietrze!
Pytam głupota czy brak wyraźni?!
Teraz od nowego rozkładu wymusza się pasażerom jazdę dalszą drogą do Lublina aby dotrzeć do Warszawy o przyzwoitej porze, dlaczego? Dla udowodnienia że między Parczewem a Łukowem brak chętnych pasażerów?
W takim razie dlaczego tylu pasażerów było gdy pociąg z Parczewa przez Łuków był o ósmej z minutami?!
na koniec , czy przewóz pasażerów ma służyć pasażerom i ich wygodzie czy idiotom którzy zatwierdzają idiotyczne rozkłady jazdy?! Od końca sierpnia ZKA z Parczewa o 11.04 do Łukowa woziło powietrze bo sam to widziałem , ten kto zatwierdził akurat taki rozkład jazdy powinien zapłacić IC za paliwo ! Po sprzedaży i frekwencji wiedziano że odjazd z Parczewa o 8 z minutami cieszy się powodzeniem pasażerów to po co było,,dłubać " w tym co było dobre?!

10061 - 10080 of 10126 Posts