SkyscraperCity banner

1 - 20 of 404 Posts

·
Registered
290 Posts
Discussion Starter #1
Zakładam nowy wątek, ponieważ odbudowa linii 356 (na terenie województwa Kujawsko-Pomorskiego) nabiera tempa i są coraz większe szanse na jej rewitalizacje. Szczerze mówiąc myślałem, że takowy wątek już istnieje, ale po przeszukaniu 8 stron wątków kolejowych, żadnego na ten temat nie znalazłem. Zatem postanowiłem odrobić te zaległości. Ale wracamy do linii kolejowej. Obecnie nie odbywa się tam regularny ruch pociągów, a tylko okazyjny. Obecnie jest to najważniejsza nieczynna linia kolejowa dla Bydgoszczy. Szanse na jej odbudowe są obecnie dwie. Jedna to RPO Kujawsko-Pomorskiego tyle, że Urząd Marszałkowski nie chce tej linii uwzględnić do tego projektu. A druga to z pieniędzy przyszłej metropolii bydgoskiej. Pierwszy wariant wydaje się być nie możliwym rozwiązaniem, ale dzięki działaniom naszych radnych na tę sprawę spojrzy sam Minister i sprawdzi czy urząd marszałkowski postąpił fair wobec całego województwa mówiąc najprościej. Zatem zapraszam do dyskusji!!! :)

·
Registered
2,312 Posts
Wydaje się, że Polska potrzebuje jakiegoś nowego funduszu spójności regionów, aby nie tworzyły się sztuczne przeszkody administracyjne na granicach województw, kiedy coś jest "nie nasze", lub wręcz "obce". Całkiem sensowna linia 356 poszła w odstawkę, bo tam, panie, granica. Przypomina to sytuację na granicach państw, gdzie np. pociąg dojeżdżał do Cieszyna, lecz już nie do Czeskiego Cieszyna i od stacji do stacji trzeba było przechodzić na piechotę (podobnie w Zgorzelcu, Gubinie itp.).

Dobrze, że założono nowy temat, ale LK 356 powinna być użytkowana na całej swej trasie, pokonując "ciasne" myślenie polityków.

·
Lefebvrysta
14,688 Posts
@eu01
Ciasne myślenie polityków kończy się w Gołańczy i Szubinie nie widząc tego co pośrodku. Oczywiście tańszym modelem jest skorzystanie z linii 281 na odcinku Kcynia - Nakło bo ona istnieje niż budowanie od zera 356 z Kcyni do Szubina :)

·
Registered
5,371 Posts
Pamiętajmy, że 16 kwietnia będzie możliwość przejechania się pociągiem turystycznym z Bydgoszczy do Szubina.
Koszt 39zł za bilet normalny w 2 strony.

http://turkol.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=103&Itemid=3

Ja juz bilet mam. Mam nadzieje że ktoś z forum SSC również pojedzie i będzie okazja pogadać o Bydgoszczy, o linii 356 w pociągu.

Termin przyjemny, sobota odjazd 15:50 przyjazd 18:10

·
PL-PLKW
10,064 Posts
@eu01
Ciasne myślenie polityków kończy się w Gołańczy i Szubinie nie widząc tego co pośrodku. Oczywiście tańszym modelem jest skorzystanie z linii 281 na odcinku Kcynia - Nakło bo ona istnieje niż budowanie od zera 356 z Kcyni do Szubina :)
Pomorskie zbudowało nowe PMK więc jeśli się chce to jednak można.

281 też trzeba zbudować od nowa, bo połowa torów wisi w powietrzu.

·
Registered
5,371 Posts
U nas będą modernizować Laskowice Pomorskie-Grudziądz którą to PKP PLK wyremontowała 2 lata temu i po której jeździ się 100km/h. To się nazywa Efektywne wydatkowanie środków publicznych. Mam nadzieje że ktoś to powstrzyma. Sam wysłałem 2 pisma do Ministerstwa i do tego samego zachęcam Was, póki można jeszcze coś zrobić, i jeżeli zależy Wam zachodniej części Kujawsko-Pomorskiego.

·
Lefebvrysta
14,688 Posts
Pomorskie zbudowało nowe PMK więc jeśli się chce to jednak można.

281 też trzeba zbudować od nowa, bo połowa torów wisi w powietrzu.
Olek nie porównuj nowej, de facto prywatno-samorządowej kolei z nieruchawym tworem o nazwie PLK, który musi wszystko "przemielić" aby wyszło z tego cokolwiek. Co do 281 zgoda, teren IZ Bydgoszcz to ruina.:eek:hno:

·
PL-PLKW
10,064 Posts
Ale co Ty się tej PLK tak trzymasz? Sądzisz, że gdyby PMK było tworem PLKowym to nic by tam nie powstało? Bzdura. Wystarczy chcieć. UM w Toruniu to największy beton w kraju. W temacie kolei nie wiedzą nic, a na stołkach zasiadają osoby, które za wiele z koleją nie miały wspólnego. Przecież to jest kpina.

·
Lefebvrysta
14,688 Posts
Ale co Ty się tej PLK tak trzymasz? Sądzisz, że gdyby PMK było tworem PLKowym to nic by tam nie powstało? Bzdura. Wystarczy chcieć. UM w Toruniu to największy beton w kraju. W temacie kolei nie wiedzą nic, a na stołkach zasiadają osoby, które za wiele z koleją nie miały wspólnego. Przecież to jest kpina.
Powstałaby linia jednotorowa z kilkoma mijankami i ogromnymi kosztami, 2 x większymi niż PKM.
Nie twierdzę, że UM Toruń to nie jest beton. Beton jest wszędzie, nawet u nas w Wlkp:eek:hno:

·
Registered
2,909 Posts
U nas będą modernizować Jabłonowo Pomorskie - Grudziądz, które w projekcie Planu Transportowego województwa szły do likwidacji po 2020!!!!

@wiwixpl, zapraszam Ciebie na cotygodniowe spotkanie forumowiczów do klubu eljazz. Mamy bardzo podobne spojrzenie na wiele spraw, które warto omówić przy herbacie.

·
Registered
5,371 Posts
Z miłą chęcią.

Nie zawsze mogę (pracuje na 2 zmiany plus małe dziecko) ale w końcu przyjdzie ten dzień, że się pojawię.

·
Registered
290 Posts
Discussion Starter #20
Ja to bym sobie marzył taką mini SKM-kę Bydgoską coś w rodzaju ŁKA, która by jeździła do Szubina, Nakła, Kcyni, Nowej Wsi Wielkiej (parę kursów rano i wieczorem) i Maksymilianowa oraz Fordon, ewentualnie Chełmża i w ten sposób by poznikały te setki śmierdzących busików zaśmiecających drogi. Taka podmiejska kolejka miałaby wzięcie tylko niestety przy obecnym podejściu naszych polityków to połączenie Bydgoszcz-Szubin jest szczytem niemożliwym do zdobycia, więc moje marzenia pozostaną tylko w sferze marzeń. Az się prosi, żeby była coś w rodzaju SKM-ki, tym bardziej po remoncie Leśnych,Bielaw,Głównej i Wschodu oraz budowy Błoni

1 - 20 of 404 Posts