SkyscraperCity banner

1361 - 1380 of 1380 Posts

·
Registered
Joined
·
1,612 Posts
Przetarg na nadzór nad budową drugiego toru WKD do Grodziska.

"Zarządzanie i sprawowanie funkcji nadzoru (w tym budowlanego i inwestorskiego) - Inżynier Kontraktu" dla inwestycji pn. "Budowa, przebudowa i rozbudowa linii kolejowej nr 47 w zakresie dobudowy drugiego toru wraz z infrastrukturą towarzyszącą", w ramach zadania: "Modernizacja infrastruktury kolejowej linii WKD - poprzez budowę drugiego toru linii kolejowej nr 47 od Podkowy Leśnej do Grodziska Mazowieckiego". Termin składania ofert do dnia 10 kwietnia 2020 r. do godz. 9:00.
link
 

·
Moderator
Joined
·
71,612 Posts
^^

WKD szuka inżyniera kontraktu dla budowy drugiego toru do Grodziska

Warszawska Kolej Dojazdowa ogłosiła przetarg na inżyniera kontraktu dla budowy drugiego toru między Podkową Leśną a Grodziskiem Mazowieckim. Przetarg na wykonawcę robót budowlanych miałby ruszyć w tym roku.

Inwestycja zakłada przebudowę ok. 7,5-kilometrowego odcinka linii nr 47 od Podkowy Leśnej Głównej do Grodziska Mazowieckiego Radońskiej. Znajdują się tam dwie stacje oraz sześć przystanków. Zakres prac zakłada przebudowę istniejącego toru oraz budowę drugiego toru. Zmienić się ma układ przystanku Podkowa Leśna Zachodnia – dzięki rozjazdowi po stronie zachodniej pociągi na linii do i z Milanówka oraz do i z Grodziska będą zatrzymywać się w odpowiednim kierunku przy tych samych peronach. Szlak Podkowa Leśna Główna – Grodzisk Mazowiecki Radońska zostanie wyposażony w nową samoczynną, dwukierunkową komputerową blokadę liniową opartą na licznikach osi. Linia ma być przystosowana do prędkości 80 km/h. Efektem inwestycji ma być zwiększenie przepustowości linii.
całość : https://www.transport-publiczny.pl/wiadomosci/wkd-szuka-inzyniera-kontraktu-dla-budowy-drugiego-toru-do-grodziska-64006.html
 

·
Registered
Joined
·
33 Posts
Co najwyżej wtórnie - w przypadku utrudnień w ruchu będzie mniejsze prawdopodobieństwo, że WKDka z Grodziska spóźni się i coś namiesza na dalszym odcinku trasy. Plusem będzie także większa swoboda w konstruowaniu rozkładu.
 

·
Warszawa Centralna
Joined
·
800 Posts
Jest jeszcze kwestia przebudowy uk³adu torowego stacji Podkowa Le¶na G³ówna. Tu mo¿na uzyskaæ poprawê przepustowo¶ci we wjazdach na tory odstawcze.
 

·
Registered
Joined
·
19,199 Posts
Zakończenie robót na 447? O rly?
Na okres 14 czerwca - 26 lipca zaplanowana została wymiana sieci trakcyjnej na obu torach odcinka Warszawa Zachodnia – Warszawa Włochy. W związku z tym część pociągów KM będzie kursowała z pominięciem przystanków Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus Niedźwiadek oraz Piastów. Wybrane połączenia zostały odwołane.
Nie rozumiem tego zresztą, dlaczego prace na odcinku do Włoch mają uniemożliwić jazdę torami P za Włochami.
 

·
Registered
Joined
·
1,862 Posts
i medialnie się nie mylili, kwestia, że nie została zrobiona cała LK447 w ramach wielkiego zamknięcia całodobowego.
 

·
Registered
Joined
·
1,862 Posts
jak będą robili zachodnią. Wtedy projektowo sieć i przesunięcia/modyfikacje torowe będą aż do tego miejsca:
 

·
Registered
Joined
·
440 Posts
Prace torowe na linii kolejowej nr 447, na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków
Opublikowano 4 czerwca 2020
Ostatnia aktualizacja 4 czerwca 2020
Od 14.06.2020 r. do 5.07.2020 r. prowadzone będą prace torowe przez PKP PLK S.A. na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków. W związku z powyższym część pociągów SKM linii S1, oraz KM linii R1 kursować będzie w skróconej relacji do stacji Warszawa Zachodnia, a niektóre z pozostałych pociągów kursować będą z pominięciem stacji Warszawa Włochy, Warszawa Ursus, Warszawa Ursus-Niedźwiadek, Piastów.
Czegoś tu nie rozumiem, czego tu nie zrobiono na odcinku Zachodnia - Pruszków? Chyba nie dojrzałem czegoś w tym wątku, czy chodzi tylko o ten odcinek z siecią trakcyjną Zachodnia Włochy? Czy w ogóle odcinek Zachodnia - Włochy na linii 447 jest objęty jakimkolwiek planem pełnej modernizacji, bo mam wrażenie że to taka dziwna czarna dziura została.
 

·
Registered
Joined
·
5,729 Posts
^^Tych skróconych relacji/kursujących z pominięciem przystanku jest raptem bodaj 4 poza szczytem :)

Wygląda na to, że pomiędzy Włochami a Zachodnią została dziura, bo zdaje się, że modernizacja Zachodniej obejmuje torowisko do końca bazy KMów.
 

·
Registered
Joined
·
440 Posts
Czy oni tam wymieniają jedynie sieć czy też słupy trakcyjne? Szkoda, że nie podciągnęli modernizacji 447 pod głowicę Wwy Zachodniej, analogicznie jak przy dalekobieżnej "jedynce" w bodajże 2011 roku. W sumie na nieparzystym torze podmiejskim duży odcinek jest nadal na drewnie bez toru bezstykowego, podobno w 2008 go położyli jak remontowali estakady.
 
1361 - 1380 of 1380 Posts
Top