SkyscraperCity banner

7501 - 7520 of 7554 Posts

·
Registered
Joined
·
54 Posts
Jak już się pojawił temat SRK-i. Ktoś może wie kto jest wykonawcą tej części budowy i kto dostarcza urządzenia?
 

·
Registered
Joined
·
69 Posts
Trochę na temat wiaduktu w Uhowie:

Najważniejsze elementy wiaduktu nad torami Rail Baltica w Uhowie w woj. podlaskim zostały ułożone. Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. realizowana z Podlaskim Zarządem Dróg Wojewódzkich za kwotę 10,4 mln zł netto zwiększy bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i drogowym oraz usprawni komunikację w regionie. To pierwsze budowane dwupoziomowe skrzyżowanie na modernizowanym odcinku z Czyżewa do Białegostoku.

Na budowie wiaduktu drogowego nad torami w Uhowie k. Łap specjalny dźwig ułożył ważne elementy przeprawy - 27 zbrojonych belek nośnych, każda o długości 27 m. Zamontowane elementy będą podporą dwóch jezdni, po dwa pasy ruchu na każdej. Wykorzystanie dużej maszyny o udźwigu do 500 ton zapewniło sprawną pracę. Roboty były prowadzone nocą, by nie ograniczać ruchu pociągów. Wcześniej wykonano już przyczółki wiaduktu. Z prefabrykowanych elementów budowane są ściany oporowe. Wiadukt będzie miał 130 m długości i ponad 25 m szerokości. Zasadnicze prace na obiekcie mają zakończyć się do końca roku. Kierowcy wiosną skorzystają z nowej przeprawy, która jest też odcinkiem drogowej obwodnicy miasta.

Bezpieczniej na torach i drodze
Wiadukt nad torami Rail Baltica jest elementem obwodnicy Uhowa. Zastąpi przejazd kolejowo-drogowy i połączy zmodernizowaną ul. Kolejową z drogą wojewódzką nr 682. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wybudują w Uhowie także przejście podziemne dla pieszych, które zapewni dogodne połączenie z przystankiem kolejowym. Dzięki dwóm nowym obiektom mieszkańcy zyskają bezpieczny bezkolizyjny przejazd w komunikacji drogowej i dogodne „przejście” przez tory.

Nowy wiadukt w Uhowie to pierwsze z 25 skrzyżowań dwupoziomowych, które zostaną wybudowane między Białymstokiem i Czyżewem dzięki modernizacji linii Rail Baltica. Bezkolizyjne przeprawy przez tory, zamiast przejazdów kolejowo-drogowych, pozwolą na prowadzenie ruchu pociągów z prędkością 200 km/h i podróż z Białegostoku do Warszawy w półtorej godziny. Dzięki inwestycji mieszkańcy zyskają też wygodniejszą komunikację drogową w regionie.
Inwestycja w Uhowie prowadzona jest wspólnie przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Białymstoku. Zakres prac obejmuje budowę wiaduktu wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Finansowanie to 10,4 mln zł netto z projektu „Prace na linii E75 na odcinku Czyżew - Białystok”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Instrumentu finansowego CEF „Łącząc Europę”. Więcej informacji o inwestycji na www.rail-baltica.pl
Źródło i krótka fotorelacja
 

·
Registered
Joined
·
219 Posts
Czy w miejscu istniejącego przejazdu kolejowego w Uhowie jest planowany jakiś tunel drogowy dla ruchu lokalnego, czy wszyscy mieszkańcy głównej części Uhowa by dostać się do Łap będą musieli aż na obwodnicę zapieprzać?
 

·
Registered
Joined
·
32 Posts
Na szlaku Szepietowo - Racibory przed głowicą w Szepietowie rozebrano kawałek toru nr 2. Między Szepietowem i Czyżewem zdjęta sieć trakcyjna, trwa demontaż starych słupów trakcyjnych i wbijanie fundamentów pod nowe. W Szepietowie na terenie rampy rozładunkowej (północna cześć stacji) urosła kolejna duża hałda tłucznia. W Czyżewie wbito cześć fundamentów i zamontowano nowe słupy trakcyjne głównie w okolicy rozebranego toru. Sieć nad rozebranym torem wygląda na przewieszoną na nowe słupy.
 

·
Registered
Joined
·
260 Posts
Jest decyzja lokalizacyjna na przebudowę kolejnego odcinka trasy Rail Baltica - stacji Łapy

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wydał w środę (14.10) decyzję lokalizacyjną na przebudowę ok. 3-kilometrowego odcinka międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica.

Decyzja dotyczy stacji Łapy i jest potrzebna, by inwestor mógł dostać pozwolenie na budowę. Powstaną tam nowe perony, a w miejscach, gdzie tory krzyżują się z układem drogowym, nowe wiadukty. Piesi mają mieć do dyspozycji podziemne przejścia.

Cała infrastruktura ma umożliwić pociągom pasażerskim jazdę z prędkością 200 km/h, towarowym - 160 km/h, choć na samej stacji takie prędkości nie będą rozwijane.

Wydana w środę decyzja nie dotyczy samego obiektu dworca, który będzie osobną inwestycją realizowaną przez innego inwestora.
(...)
Podlaski Urząd Wojewódzki kończy powoli procedurę wydawania decyzji potrzebnych do modernizacji całego ok. 70-kilometrowego podlaskiego odcinka trasy Rail Baltica z Czyżewa do Białegostoku. Do końca października mają być wydane pozwolenia na budowę odcinka Szepietowo - Łapy i stacji Białystok.
 

·
Registered
Joined
·
817 Posts
PKP opublikowało swoje plany na lata 2020 - 2030 z perspektywą do 2040. W planach są punkty również dotyczące Rail Baltica i pobliskich linii do remontu lub nowych.


Prace na linii kolejowej E–75 na odcinku Białystok – Suwałki – Trakiszki (granica państwa), etap I odcinek Białystok – Ełk, faza IIprzebudowa
Prace na linii kolejowej E 75 na odcinku Białystok – Suwałki – Trakiszki (granica państwa), Etap II odcinek Ełk – granica państwarozbudowa
Prace na linii kolejowej nr 6 na odcinku Warszawa - Czyżew w tym nowa linia Warszawa Wschodnia - Warszawa Wileńska Markibudowa
Prace na linii kolejowej nr 29 Tłuszcz - Ostrołękarozbudowa
Budowa północnej obwodnicy Białegostokubudowa
Prace na linii kolejowej nr 6 na odcinku Białystok – Sokółka – Kuźnica Białostocka (granica państwa)rozbudowa
Modernizacja linii kolejowej nr 35 na odcinku Ostrołęka - Chorzeleprzebudowa
Prace na odcinku Małkinia - Ostrów Maz. - (Ostrołęka) wraz z elektryfikacjąprzebudowa
Odbudowa linii kolejowej nr 55 na odcinku Sokołów Podlaski - Małkiniabudowa
Prace na linii kolejowej nr 37 Białystok - Zubki Białostockieprzebudowa

Źródło: Planowane inwestycje PLK – konsultacje społeczne
 

·
Registered
Joined
·
19 Posts
Byłem dziś na dworcu w Czyżewie. Czy ktoś ma pojęcie dlaczego wycięto drzewa okalające dworzec od przodu? Przecież tutaj nic chyba nie będzie robione. Wrzucam też fotki z peronu.
 

Attachments

·
Registered
Joined
·
32 Posts
Czyżby ekspresowe tempo robót?
Sam przetarg zakładał dość duże tempo prac.
Co do robót to to co dzieje się w Czyżewie wg planów powinno być robione w fazie 4, a w Szepietowie w fazie 1 (przy czym w Szepietowie przewidziano fazę 0).

Aktualizacja z 19.10.2020. Na szlaku Szepietowo - Czyżew stoi już około 50 nowych słupów bez wieszaków. Na tym szlaku powstają też małe lokalne hałdy tłucznia. W Szepietowie rozebrano kawałek bocznicy od strony Białegostoku - przy hałdzie tłucznia. Rozebrany fragment toru od wschodniej głowicy Szepietowa do 129.0km trasy. W Toporze ułożono część belek na przyczółkach w ciągu drogi krajowej 50. Kilka ujęć z prac w Czyżewie.
 

Attachments

·
Prorok E-75
Joined
·
1,713 Posts
Wieści z RDOŚia Warszawa:

DŚU na wiadukt w Mokrej Wsi
Obwieszczenie

Potwierdzenie aktualności warunków DŚU na tunel Inżynierska / Leśna, Słowackiego w Zielonce (to chyba już etap pozyskiwania PnB, a nie pamiętam DULa na ten obiekt, może będą budować w oparciu o DULa "głównej" inwestycji?)
Obwieszczenie
 

·
Registered
Joined
·
1,994 Posts
Na szlaku Szepietowo - Czyżew stoi już około 50 nowych słupów bez wieszaków.
Wieszaki są między liną i drutem, natomiast to o czym mówisz to podwieszenia :)
 

·
Registered
Joined
·
115 Posts
Między Urlami a Szewnicą bliżej Szewnicy zaczyna się budowa, tylko nie wiem czego [SRK ?]. Obecnie powstaje dojazd. Może ktoś objaśnić ?
 

·
Registered
Joined
·
260 Posts
Kolejny odcinek Rail Baltica z pozwoleniem na budowę

Wojewoda podlaski wydał w środę pozwolenie na budowę 23-km odcinka Szepietowo-Łapy międzynarodowej trasy kolejowej Rail Baltica. Kończą się procedury pozwoleniowe na podlaski odcinek trasy Czyżew-Białystok. Trwa już modernizacja linii od strony Czyżewa. Wojewoda Bohdan Paszkowski poinformował, że w najbliższym czasie będą jeszcze wydane pozwolenia na stację Białystok, układ dworcowy w Łapach i cała procedura wydawania pozwoleń będzie zakończona.(...)
 

·
Registered
Joined
·
23,302 Posts

·
Registered
Joined
·
31 Posts
Kiedy realistycznie zaczną się jakieś konkretne prace w Białymstoku, na terenie dworca lub poza nim? Czy coś się zacznie jeszcze o tej porze, czy też przeczekają zimę?
 
7501 - 7520 of 7554 Posts
Top