SkyscraperCity banner

7601 - 7620 of 7667 Posts

·
Registered
Joined
·
1,045 Posts
swego czasu istniała też łącznica w Lewkach z Hajnówki do Czeremchy. Były też takie połączenia.
Nasyp jeszcze jest. W ewidencji gruntów nadal widnieje to też jako własność PKP. Podatki też są opłacane. Wszystko po staremu.
 
  • Like
Reactions: vlad

·
Prorok E-75
Joined
·
1,793 Posts
Wszczęto postępowanie o PnB dla
Budowa skrzyżowania dwupoziomowego w Mokrej Wsi, polegająca na budowie wiaduktu drogowego nad linią kolejową nr 6 Zielonka - Kuźnica Białostocka w km ok 45,514 w ciągu drogi DW 636 stanowiącej połączenie miejscowości Mokra Wieś z Jadowem, w związku z likwidacją przejazdu kolejowego w km 45,572 linii kolejowej nr 6
I w ten sposób Mokra Wieś wyprzedziła Kobyłkę
 

·
Registered
Joined
·
1,045 Posts
W końcu ruszyli z tematem.
 

·
Registered
Joined
·
167 Posts
Czy ktoś z was znalazł dokumentacje całego odcinka od Czyżewa do Białegostoku? Kiedyś ktoś wstawiał pod V160, ale jak wiemy teraz gdy robią pod V200 to dokumentacja znacząco się zmieni.
 

·
Registered
Joined
·
2,070 Posts
dla toró i siec raczej się nie zmienia. Obiekty dochodzą i dizęki temu będzie 200.
 

·
Registered
Joined
·
1,045 Posts
Dobrze, że jest ruch w temacie. Powinni likwidować jak najwięcej tych przejazdów drogowych na tej trasie budując kolejne wiadukty drogowe. To jedyny realny sposób na zwiększenie nie tylko bezpieczeństwa ale i szybkości handlowej na torach.
 

·
Registered
Joined
·
2,070 Posts
Przecież wszystkie przejazdy są w przetargach/umowach?
 

·
Registered
Joined
·
1,045 Posts
Czyli wychodzi na to że na odcinku Czyżew - Białystok nie będzie skrzyżowań w poziomie szyn a na odcinku Zielonka - Łóchów będą chociaż ruch znacznie większy.
To jest efekt interwencji Komisji Europejskiej. Narzucili pewne dodatkowe wymogi jak na przykład przystosowanie pewnych elementów infastruktury do wyższych prędkości.

Na odcinku Ełk - Białystok pewnie też ruszą ze wszystkim za jednym zamachem tj. likwidacja przejazdów na poziomie szyn, nowa obwodnica kolejowa Białegostoku czy lepsza kategoria mostów i przepustów na tej trasie.

Pierwszy odcinek LK6 i tak pójdzie w pewnym sensie do przebudowy ponieważ LK21 ma być wydłużona poprzez dobudowę odcinka Wołomin Słoneczna - Tłuszcz.
 
  • Like
Reactions: Robert3245

·
Registered
Joined
·
112 Posts
Z profilu Burmistrz Kobyłki w sprawie tunelu i wiaduktu w Kobyłce:
  • PKP PLK odstępuje 22.12.2020 r. od umowy z wykonawcą.
  • PKP PLK informuje że budowa obu przejazdów bezkolizyjnych powinna zakończyć się w ramach obecnej perspektywy finansowej UE do końca 2023 r.
  • PKP PLK informuje że przeprowadzi nową procedurę przetargową odrębnie dla każdej lokalizacji aby skrócić czas ich realizacji.
  • PKP PLK informuje że ewentualny wzrost wartości inwestycji spowodowany koniecznością ogłoszenia nowych przetargów będzie możliwy do rozliczenia w ramach umowy o dofinansowanie i wg PKP PLK nie ma konieczności zabezpieczenia nowych środków finansowych.
Całość
 
7601 - 7620 of 7667 Posts
Top