SkyscraperCity banner

7621 - 7640 of 7667 Posts

·
Prorok E-75
Joined
·
1,793 Posts
Z profilu Burmistrz Kobyłki w sprawie tunelu i wiaduktu w Kobyłce:

PKP PLK informuje że budowa obu przejazdów bezkolizyjnych powinna zakończyć się w ramach obecnej perspektywy finansowej UE do końca 2023 r.
No teraz to pojechali. Jeśli chodzi o tunel w Kobyłce centralnej właśnie stracił jakiekolwiek szanse na rozliczenie w tej perspektywie.
Tak jak już liczyłem, do tej pory był cień szansy. Teraz dodajemy do licznika minimum 3 kwartały na podpisanie nowej umowy. Przypominam, że dopiero wszczęto procedurę DUL, czyli protesty się jeszcze nie zaczęły (bo nie było czego oprotestowywać).

Wiadukt w Ossowie jeszcze ma szanse, wszak procedowane jest już PnB. Więc jeśli brak wykonawcy (projektanta) nie będzie krytyczny przy procedurze, to może przy wyborze dostawcy będziemy już na etapie protestu w Ministerstwie.

Kluczowe będzie, czy PLK pozyska prawa do opracowań. Bo cofnięcie się do stanu 0 to już położy ten projekt kompletnie.
 

·
Registered
Joined
·
1,045 Posts
Coś im sporo czasu zajmuje budowa tych przejazdów bezkolizyjnych nad torami.
 

·
Registered
Joined
·
1,107 Posts
A w czym winni są mieszkańcy Kobyłki, że wykonawca od maja 2017 (podpisanie umowy) roku nie doprowadził sprawy nawet do tego etapu przerzucania papierków, na którym możliwe są protesty społeczności? 😆
 

·
Registered
Joined
·
416 Posts
A w czym winni są mieszkańcy Kobyłki, że wykonawca od maja 2017 (podpisanie umowy) roku nie doprowadził sprawy nawet do tego etapu przerzucania papierków, na którym możliwe są protesty społeczności? 😆
Z wypowiedzi pani Burmistrz odnoszę jednak wrażenie, że protesty były.
 

·
Prorok E-75
Joined
·
1,793 Posts
A w co bardziej wierzysz: we wrażenie z wypowiedzi p. Burmistrz czy też jasne wypowiedzi na forum SSC?

Poza tym, jakby już coś karnie likwidować dumnym mieszkańcom Kobyłki, to już raczej przejazd kolejowy a nie przystanek. Bo przystanku nie sabotowali, a i z dewastacjami nie jest gorzej niż w szeroko pojętej okolicy 🏴‍☠️🏴‍☠️
 

·
Registered
Joined
·
42 Posts
Raport z postępów prac. Widać, że są one prowadzone w miarę możliwości pogodowych.
Szlak Białystok - Łapy - oba tory otwarte. Trwają prace ziemne związane ze skarpami w okolicy przystanku Trypucie oraz budowanego wiaduktu drogowego w Uhowie. W Uhowie zostały zamontowane rozjazdy. Niedługo spodziewałbym się rozbiórki mostu nad Narwią.
Szlak Racibory - Szepietowo - zdemontowana sieć trakcyjna nad torem 1, zdjęte podwieszenia ze słupów trakcyjnych.
Stacja Szepietowo - rozebrany tor 3, częściowo rozebrany peron 2 i tor 1.
Szlak Szepietowo - Czyżew zamontowano podwieszenia na prawie wszystkich stojących słupach trakcyjnych. Nie toczą się prace torowe. Wylane zostały fundamenty pod profile L w obrębie peronu przystanku Dąbrowa-Kity.
W Czyżewie i na szlaku do granicy województwa został całkowicie rozebrany tor 1.


To co pisałem sprawdziło się. Przerzucono ruch na tor 2.
Też o tym pisałem tylko 2 tygodnie wcześniej.
Na pozostałym odcinku szlaku bez większych zmian. Wygląda na to, że po zabudowaniu zwrotnic we wschodniej głowicy Szepietowa ruch wróci na tor 2, tak jak to było w przypadku Czyżewa.
 

·
Registered
Joined
·
416 Posts
...Trwają prace ziemne związane ze skarpami w okolicy Trypuci oraz Uchowa. W Uchowie zostały zamontowane rozjazdy. Niedługo spodziewałbym się rozbiórki mostu nad Narwią.
Uchowaj Boże, żeby Uhowo pisać przez "ch" :) Uhowianie Ci tego nie wybaczą 😊A tak poważnie, to na jakiej wysokości są te rozjazdy? Myślałam, że będą między mostem a przystankiem. Ale chyba są gdzieś indziej?
 

·
Registered
Joined
·
13 Posts
Co do protestów w Kobyłce - jakieś były, ale wykonawca i PLK potraktowały to jako wygodną wymówkę aby wywalić kilka kosztownych do wybudowania obiektów, ale pozostawić wycenę kontraktu bez zmian... Zresztą protesty dotyczyły przede wszystkim wiaduktu przy Kobyłce Ossów, bo paru lokalnym przedsiębiorcom nie spodobało się, że ma nie być w obecnym śladzie drogi - ulicą Napoleona, a stanowić początek nowej ulicy, która ma stanowić obwodnicę Kobyłki (połączenie do ulicy Przyjacielskiej). Co do tunelu przy przystanku Kobyłka to kłopotliwe dla wykonawcy były okoliczne bajorka, jedno z nich trzeba by osuszyć, bo znalazłoby się tuż przy wylocie tunelu. Wykonawca starał się "przerobić" tunel na wiadukt, ale mu się to nie udało, więc stwierdził "że protesty blokują inwestycję". Zresztą dotyczy to sytuacji przy pierwszym kontrakcie na przebudowę linii, bo nie słyszałem aby były jakieś problemy związane z protestami mieszkańców przy "drugim podejściu" do budowy wiaduktu i tunelu.
 

·
Prorok E-75
Joined
·
1,793 Posts
Co do protestów w Kobyłce - [...]. Co do tunelu przy przystanku Kobyłka to kłopotliwe dla wykonawcy były okoliczne bajorka, jedno z nich trzeba by osuszyć, bo znalazłoby się tuż przy wylocie tunelu. Wykonawca starał się "przerobić" tunel na wiadukt, ale mu się to nie udało, więc stwierdził "że protesty blokują inwestycję". Zresztą dotyczy to sytuacji przy pierwszym kontrakcie na przebudowę linii, bo nie słyszałem aby były jakieś problemy związane z protestami mieszkańców przy "drugim podejściu" do budowy wiaduktu i tunelu.
Mieszasz fakty z dwu umów. Protesty dotyczyły pierwszej umowy (Torpolu). Pomysł o zastąpieniu tunelu wiaduktem to druga umowa (Banimex), nieprzyjęta przez władze gminy (a PLK uzależniały zmianę rozwiązania od zgody samorządu). Okolicznych bajorek do osuszenia także nie ma, jest za to bardzo wysoki poziom wód gruntowych, w bardziej mokrych latach z wodą podchodzącą do piwnic.
 

·
Registered
Joined
·
10,657 Posts
Zapewne maszty GSM-R. Takie maszty na stałe się wpiszą w krajobraz na wszystkich głównych liniach już niebawem.
 

·
Registered
Joined
·
42 Posts
Chyba nie było w tym wątku jeszcze wzmianki o planowanej budowie przejścia podziemnego łączącego ul. Zwycięstwa i Św. Rocha oraz perony na stacji Białystok. Miasto wycofało się z planów budowy tunelu drogowego pod peronami (widocznego na planach RB w załącznikach na stronie 100). W zamian za to ma być tunel pieszo rowerowy. Pod koniec ubiegłego roku przetarg na projekt i wykonanie wygrał Strabag. Prace projektowe powinny zakończyć się w pierwszej połowie 2021. Zaprojektowanie i budowa przejścia podziemnego pieszo – rowerowego pod torami PKP w Białymstoku wraz z przebudową ulicy Kolejowej i Zwycięstwa w rejonie dworca PKP - Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Białymstoku
 
7621 - 7640 of 7667 Posts
Top