SkyscraperCity banner

1281 - 1300 of 1332 Posts

·
Marek1953
414 Posts
Usiłowałem dzisiaj kupić bilet do Krakowa na 17 marca. Nie wyszło, pojawia się komunikat na czerwonym tle tej treści

Wybrany przez państwa termin podróży jest późniejszy niż data planowanej korekty rozkładu jazdy: 2020-03-14. W związku z tym dane rozkładowe mogą ulec zmianie. Prosimy o ponowne sprawdzenie połączenia w późniejszym terminie

Pytanie. Co oznacza w żargonie kolejarskim wyraz korekta?

·
Registered
5,471 Posts
Usiłowałem dzisiaj kupić bilet do Krakowa na 17 marca. Nie wyszło, pojawia się komunikat na czerwonym tle tej treści

Wybrany przez państwa termin podróży jest późniejszy niż data planowanej korekty rozkładu jazdy: 2020-03-14. W związku z tym dane rozkładowe mogą ulec zmianie. Prosimy o ponowne sprawdzenie połączenia w późniejszym terminie

Pytanie. Co oznacza w żargonie kolejarskim wyraz korekta?
Oznacza tylko tyle, że co jakiś czas zmienia się rozkład jazdy. W tym przypadku chyba 14 marca

GN

·
Marek1953
414 Posts
Dzięki za odpowiedź. Czy zmiana rozkładu jazdy to jest tylko poprawka czasów odjazdu pociągów, czy może odwołanie? Zależy mi na tym by wybrać się tą trasą do Krakowa. Bez przesiadki.

·
Registered
58 Posts
Przedsprzedaż biletów na pociągi IC/TLK krajowe jest do 30 dni naprzód. Zmiana rozkładu jazdy w ciągu roku (czyli np. teraz w marcu, potem w czerwcu, wrześniu i październiku) to generalnie korekty wynikające z prowadzonych prac modernizacyjnych. Oczywiście to nie wyklucza, że mogą zmienić się relacje pociągów lub pojawić nowe bądź zniknąć z rozkładu istniejące pociągi. Obecnie nie ma na to reguły. Zasadniczo największe zmiany rj wprowadzane są o północy w drugą niedzielę grudnia.

·
Marek1953
414 Posts
Jeden pociąg z Lublina do Krakowa jest bezpośredni, nazwy firmy nie pamiętam.
Próbowałem kupić bilet na pociąg poranny. Sprawdzę inne, jeśli nie to pozostaje mi autobus za 35zł i jakaś tam bonifikata. Podróży szosami mam dosyć, chciałem skorzystać ze zwykłej usługi pasażerskiej. Trzeba być kutym na 4 łapy by nie wpaść w kolejową informacyjną zasadzkę.
Dlaczego pociąg może znikać z rozkładu, pociągi powinny być dla pasażerów. Przez tak wielkim kosztem zostały zmodernizowane?
wszystkie zablokowane, nie ma lekko, link
Jestem w stane to zrozumieć. Ale jak wytłumaczyć tę sytuację turyście zagranicznemu, który z Lublina zamierza udać się na koncert Santany.

·
Registered
1,849 Posts
Mi bez problemu wystawiło bilet na 17 marca z Lublina do Krakowa. Być może sprzedaż została odblokowana.

Przed podróżą sprawdź czy na pewno godzina odjazdu się nie zmieniła, bo może się nieznacznie zmienić.

·
Registered
5,471 Posts
Dzięki za odpowiedź. Czy zmiana rozkładu jazdy to jest tylko poprawka czasów odjazdu pociągów, czy może odwołanie? Zależy mi na tym by wybrać się tą trasą do Krakowa. Bez przesiadki.
Z tym bywa różnie. Czasem jest to poprawka godzin, czasem zamiana pociągu na autobus. czasem są to nowe pociągi (np w wakacyjnej korekcie) czasem odwołania np. korekta wrześniowa, roboty inwestycyjne

GN

·
Marek1953
414 Posts
Mi bez problemu wystawiło bilet na 17 marca z Lublina do Krakowa. Być może sprzedaż została odblokowana.

Przed podróżą sprawdź czy na pewno godzina odjazdu się nie zmieniła, bo może się nieznacznie zmienić.
Ja próbowałem kupić na stronie PKP.
I ta strona nadal podaje niemożliwość kupna.
Prawdopodobnie są inni sprzedawcy.
Ja mogę wszystko zrozumieć o sytuacji na kolei, gorzej mi to wytłumaczyć zagranicznym gościom.
Przecież gdy jadę do Niemiec kupuję w DB a nie proszę o pomoc miejscowych.

·
Registered
1,849 Posts
Przecież jak klikniesz na przycisk kup bilet, to następuje przekierowanie na standardową stronę intercity.pl, na której się kupuje bilety.

Mogę nawet podesłać screen, że bez problemu mogłem zakupić bilet na ten pociąg.

·
Registered
1,422 Posts
Trzeba być kutym na 4 łapy by nie wpaść w kolejową informacyjną zasadzkę.
Dlaczego pociąg może znikać z rozkładu, pociągi powinny być dla pasażerów.
I są dla pasażerów. A pociąg najzwyczajniej może zniknąć i to z różnych przyczyn. Zmiana rozkładu, czy korekta, to jeden czort w tej chwili. Najzwyklejszą sprawą na całym świecie są zmiany rozkładów jazdy i trzeba się liczyć planując podróż z dużym wyprzedzeniem, że po dacie zmiany rozkładu można nie trafić w to, co się chciało. Rozkłady powinny być zatwierdzone z jakimś wyprzedzeniem. W Polsce nie pamietam, ale bedzie to jakieś 2 do 3 tygodni przed zmianą.

·
Marek1953
414 Posts
Ja nie mam pomysłu jak pozbyć się w tym wszystkim amatorszczyzny.
Ludzie przywykli do profesjonalnego i poważnego traktowania też zachodzą w głowę.
Podczas rezerwacji biletu najpierw pojawia się reklama hotelu. Zajmuje te miejsca, które powinny być przeznaczone do kontaktu z podróżnymi. Kuriozalne podobnie jak mało znaczący tekst o niemożliwości kupna biletu. Napisany językim propagandzisty. Co by nie mówić takich praktyk w innych innych kolejach dawno się nie stosuje. Obiecałem ludziom wycieczkę nowym połączeniem. Uparli się bo są stąd ale już dawno nabrali nawyków cywilizacyjnych.

·
Marek1953
414 Posts
^^
Oczywiście, że da się kupić. Rezerwacji nigdy nie robię w ostatniej chwili. Znajomi również. Przecież żyjemy w normalnym środowisku.
Zbulwersowała nas wyłącznie nieprofesjonalna i asekuracyjna forma informacji ze strony PKP. Nic poza tym. Jeśli uruchomiono wygodny sposób nabywania biletów, to należy dbać o służebną informację.

·
Ambasador Lublina
2,783 Posts
Normalna sprawa że rozkład się zmienia. Nie wiem co w tym bulwersującego i dziwnego. Jakby tego komunikatu nie było i zmieniłby się ten rozkład a byście potem nie sprawdzili tylko dowiedzieli na dworcu to do kogo byłyby pretensje? Normalna praktyka każdej linii lotniczej, zarządu kolejowego itp. naprawdę dziwnie mieć o to pretensje.

·
Registered
2,072 Posts
^^
Oczywiście, że da się kupić. Rezerwacji nigdy nie robię w ostatniej chwili. Znajomi również. Przecież żyjemy w normalnym środowisku.
Zbulwersowała nas wyłącznie nieprofesjonalna i asekuracyjna forma informacji ze strony PKP. Nic poza tym. Jeśli uruchomiono wygodny sposób nabywania biletów, to należy dbać o służebną informację.
Ten komunikat wynika z jednej prostej rzeczy - rozkład jest zatwierdzany na 3 tygodnie przed terminem korekty (czyli 23.02 będzie już pewny, skoro korekta jest od 15.03), natomiast bilety można kupić w przedsprzedaży na 30 dni przed odjazdem.
Gdybyś np. 24.02 kupował bilety na 24.03, to żadnego komunikatu by nie było.

• Like
Reactions: Admc
1281 - 1300 of 1332 Posts