SkyscraperCity banner

1301 - 1320 of 1332 Posts

·
Registered
7 Posts

·
Registered
1,422 Posts
Przy dawnym Po Rury, obecnie w pobliżu przystanku Lublin Zachodni na LK7 zabudowane są w szlaku trzy rozjazdy mające kierować na łącznicę. Za czwarty rozjazd prowadzący w żeberko ochronne jak i samą łącznicę wezmą się dopiero po uruchomieniu drugiego toru na LK7. W szlaku na LK68 jak na tę chwilę nic w sprawie łącznicy nie zostało zrobione. Możliwe, że w momencie otwarcia toru nr 2 między Lublinem, a Zemborzycami po ukończeniu prac i otwarciu wiaduktu w szlakowej 2 LK68 w Lublinie zostanie zabudowany rozjazd do łącznicy w obecnie używanym torze nr 1 LK68. Moim zdaniem powinno się już wstawić rozjazd w zamkniętej 2, żeby potem nie blokować sobie ruchu. Poza tym nie wiem, czy opóźnienie rozpoczęcia prac przy łącznicy nie jest też spowodowane lokalną społecznością działkowiczów, która oczywiście jak to bywa musi wszystko oprotestować, bo przecież zabierze im się możliwość korzystania z dojazdu do poszczególnych działek po nielegalnej drodze, która leży nie na terenie działek, tylko w śladzie łącznicy. No i pojawiły się pytania co będzie tędy wożone, bo jak materiały niebezpieczne, to oni stawiają zdecydowany sprzeciw i nie pozwolą na budowę.

·
Registered
7,968 Posts
Jakby na tej łącznicy miał być duży ruch tobym ją widział pociągniętą aż do stacji Lublin Zemborzyce. 5 km toru więcej, ale za to oszczędność trzech rozjazdów, bo tory dla towarów w Zemborzycach akurat są po tej stronie co trzeba. Przy czym są one bardzo krótkie. Jakoś nie widzę praktycznego zastosowania tej łącznicy bo ani od tej strony ani od strony Lublina Zachodniego nie mają gdzie te towary stać. A osobowego w takiej relacji nikt nie puści. To po co robią tą łącznicę?

·
Registered
6,894 Posts
No ale właściwie dla jakiego celu ta łącznica? Czy az taki ruch towarowy jest przewidziany z kierunku Dęblina na kierunek SWR? To tak jakby budować łącznicę pomiędzy lk71 a lk 91 w kierunku Dębicy

·
Registered
1,422 Posts
Oni mogą sobie co nawyżej tylko pokrzyczeć i pomachać motyczką
I tu się z tobą całkowicie zgodzę, bo teren pod łącznicę należy do kolei, a wozić to można co się chce.

A do innych osób odpowiem, że robią po to tę łącznicę, żeby po niej jeździć. Jest infrastruktura, to i pociąg się znajdzie.

·
Registered
6,894 Posts
Acha, więc znowu polskie. Są pieniądze więc trzeba je wydać. A później "jakoś to będzie". Ciekawe kiedy będzie poważnie brane pod uwagę SW. A nie traktowanie SW jako dodatek (alibi bo trzeba to zrobić) do zadań. Chełm - Włodawa też jest infrastruktura i jakoś całoroczne pociągi nie mogą się "znaleźć" w r.j.
PS
Mnie interesuje merytoryczna odpowiedź. Np. Ile pociągów towarowych w ciągu ostatnich 5 lat jechało Dęblin/Puławy - SWR.

·
Registered
282 Posts
Ile pociągów towarowych w ciągu ostatnich 5 lat jechało Dęblin/Puławy - SWR
Istnieją takie relacje, np. pomiędzy Puławami a Tarnowem Mościcami, albo z Małaszewicz gdzieś w Małopolskę. Nie mam danych liczbowych, gdyż relacje pociągów towarowych w tych okolicach potrafią być wyjątkowo pokręcone, dotychczas najczęściej były kierowane przez Radom, Ostrowiec Św., SWR, Leżajsk. Elektryfikacja LK68 Lublin - SWR trochę zmieni sytuację, ale też uważam, że jej trudny profil i relatywnie mała przepustowość wcale nie będą zachęcające dla przewoźników.

·
Registered
521 Posts
Temat łącznicy, to bardzo odległa i mglista perspektywa. To że w torach LK7 pojawiły się juz rozjazdy na nią prowadzące zawdzięczamy o dziwo zdrowemu rozsądkowi władz kolejowych. Chciałem jednak nadmienić, że o ile mi wiadomo, na samą łacznicę nie powstała jeszcze nawet dokumentacja projektowa ba, nie został nawet ogłoszony przetarg na jej wykonanie :D Mogę przypuszczać, że łącznica to już wizja z kolejnej pięciolatki... Rozjazdy w LK7 wstawiono bardzo słusznie, tak aby nie ciąć świeżo ułożonych toków. Gdyby modernizacja tego szlaku LK68 była prowadzona równolegle, to zapewne i tam ktoś wstawiłby rozjazdy. W obecnej sytuacji nie sądzę, aby ktoś ciął prawie nowe szyny bez dokumentacji. Odsunięcie płotów ogródków działkowych miało związek z poszerzeniem skrajni i odbudową rowów odwadniających siódemki, a tylko przy okazji wzięto pod uwagę istnienie łacznicy, tak, aby za 4 lata nie denerwować działkowców ponownie. BTW. Jest jakiś materiał odnośnie protestu działkowców, czy tylko poczta pantoflowa?

·
Registered
2,091 Posts
^^ nie wiem czy o tym samym myślimy ale przecież łącznica LK7 z LK68 jest elementem przebudowy LK7. Dlatego ten odcinek ma o rok dłuższy termin realizacji od tego "puławskiego". Chyba że tu mowa o innej łącznicy.

·
Registered
521 Posts
^^ nie wiem czy o tym samym myślimy ale przecież łącznica LK7 z LK68 jest elementem przebudowy LK7. Dlatego ten odcinek ma o rok dłuższy termin realizacji od tego "puławskiego". Chyba że tu mowa o innej łącznicy.
Czyli niewiele się pomyliłem 2020 + 4, a oficjalny termin całkowitego ukończenia to 2023 skoro dostali nawet rok więcej. Nie wygląda to optymistycznie. Co do dokumentacji to moja wiedza sięga stanu na koniec marca, być może w ciagu ubiegłego miesiąca coś w tym kierunku zaczęło się dziać.

·
Registered
102 Posts
Temat łącznicy, to bardzo odległa i mglista perspektywa. To że w torach LK7 pojawiły się juz rozjazdy na nią prowadzące zawdzięczamy o dziwo zdrowemu rozsądkowi władz kolejowych. Chciałem jednak nadmienić, że o ile mi wiadomo, na samą łacznicę nie powstała jeszcze nawet dokumentacja projektowa ba, nie został nawet ogłoszony przetarg na jej wykonanie :D Mogę przypuszczać, że łącznica to już wizja z kolejnej pięciolatki... Rozjazdy w LK7 wstawiono bardzo słusznie, tak aby nie ciąć świeżo ułożonych toków. Gdyby modernizacja tego szlaku LK68 była prowadzona równolegle, to zapewne i tam ktoś wstawiłby rozjazdy. W obecnej sytuacji nie sądzę, aby ktoś ciął prawie nowe szyny bez dokumentacji. Odsunięcie płotów ogródków działkowych miało związek z poszerzeniem skrajni i odbudową rowów odwadniających siódemki, a tylko przy okazji wzięto pod uwagę istnienie łacznicy, tak, aby za 4 lata nie denerwować działkowców ponownie. BTW. Jest jakiś materiał odnośnie protestu działkowców, czy tylko poczta pantoflowa?
Dokumentacja jest w trakcie opracowywania, wykonać samą łącznicę będzie TTec, tak jak kontrakt zasadniczy.
Remont LK68 zaczął się w 2017 roku, realizowany był fazowo. Pierwsza faza od Lublina do Lublina Zemborzyc zaczynała się 2017/2018 roku, kiedy to nikt nie myślał realnie o łącznicy, dlatego w dokumentacji LK68 nie ujęto łącznicy.

·
Registered
1,422 Posts
@ Metaloplastyk. Odnośnie protestu działkowiczów, to osobiście zasłyszane słowa jednego człowieka z tych działek, tak nawiasem byłego kolejarza. Czy coś formalnie działali, nie wiem. Zapewne skończy się na przekrzykiwaniu, choć jak znam tę osobę, to łatwo nie odpuszcza. Argumentów raczej po swojej stronie nie mają.

1301 - 1320 of 1332 Posts