SkyscraperCity banner

1321 - 1332 of 1332 Posts

·
Lefebvrysta
Joined
·
13,241 Posts
Szanowni Podróżni,

informujemy, że z powodu prac modernizacyjnych prowadzonych przez Zarządcę PKP PLK na linii nr 68 na odcinku Lublin Główny – Lublin Zemborzyce od 11 maja do 10 czerwca br. zostanie wprowadzona za pociągi POLREGIO zastępcza komunikacja autobusowa na odcinku Lublin Główny – Lublin Zemborzyce – Lublin Główny.

Lokalizacja przystanków dla zastępczej komunikacji:
  • Lublin Główny - przystanek ZTM 06 obok budynku dworca PKP
  • Lublin Zemborzyce - podjazd przed dworcem PKP
W załączeniu rozkład jazdy zastępczej komunikacji autobusowej w okresie 11-24 V 2020.
 

·
Czytam PHP dla beki
Joined
·
3,066 Posts
Czyżby ruch od Puław przenosili na parzystą część wjazdu w stację? Mało brakuje do udrożnienia. Chyba głównie uruchomienia jakiegokolwiek SRK.
Jednocześnie ma powstać rzekomo bypass z linii 68 do 2 nowych torów linii 7.
 

·
Registered
Joined
·
1,422 Posts
Niewiele brakuje, żeby włączyć szlakową 1 i 2 LK68 do szlakowej 1 i 2 LK7. Z nowego układu torów na stacji Lublin są już wyprowadzone rozjazdy do podłączenia się z LK68 tylko, że na razie nie będą wykorzystywane ze względu na remont wiaduktów. Oczywiście bez problemów da się wprowadzić tor 2 LK68 w tor 1 LK7 przed ul. Janowską.

Prawdopodobnie z tych samych powodów co na linii do Rozwadowa wprowadzona będzie komunikacja zastępcza w stronę Dęblina. Zlikwidowane zostaną w tym czasie na LK7 tymczasowe rozjazdy do wjeżdżania z niej na część LK68
 

·
Registered
Joined
·
1,058 Posts
Czy dobrze rozumiem, że pociągi Regio między Lublinem a Stalową Wolą jeżdża od stacji Lublin Zemborzyce, ponieważ na odcinku Lublin - Zemborzyce pasażerowie są kierowani do autobusów komunikacji zastępczej?
 

·
Registered
Joined
·
2,072 Posts

·
Registered
Joined
·
440 Posts

Nie jestem ekspertem, ale nie można było zlokalizować tego przystanku w pobliżu ul. Sandomierskiej? Co daje dumnie brzmiący dodatek "Miasto" jak przystanek jest położony w lesie bez dróg dojazdowych? :unsure:
 

·
Registered
Joined
·
496 Posts
Witam. Czy na dworcu Lublin Główny będzie budowany peron nr. 4, czy pozostanie 3 perony? Słyszałem też o planach budowy drugiego tunelu pod torami, czy to prawda?
 

·
Registered
Joined
·
1,422 Posts
O planach budowy peronu 4 mówiło się nieoficjalnie już 20 lat temu. Jak widać do tej pory nie powstał. Jak na razie tez oficjalnych planów nie ma. O drugim przejściu podziemnym na perony można zapomnieć.
 
1321 - 1332 of 1332 Posts
Top