SkyscraperCity banner

1661 - 1680 of 1789 Posts

·
Registered
10,757 Posts
Też się obawiam, że postawią na "prestiż" i będą chcieli mieć prawie-pendolino w każdym powiecie od Lublina do Rzeszowa, najlepiej po obu trasach.

·
Registered
3,244 Posts
Tak, 5 lat mija i będą mogły jeździć wszędzie. Tak samo jak Flirty.
tylko sens ich puszczania tutaj żaden
Póki co nie jesteśmy wstanie stwierdzić, czy jest sens Dartów/Flirtów na tej trasie, czy nie. Imo, największym zagrożeniem dla EZTów są niewystarczająco zabezpieczone przejazdy kolejowe. I jeżeli w tej kwestii się nic nie zmieni, to jestem przeciwnikiem tych pojazdów tutaj.

Natomiast, gdyby nie te przejazdy to dlaczego nie? Przecież te pociągi Lublin-Warszawa i tak będą w dużej mierze na EZTach. Pojawia się problem słabego wykorzystania pojemności na odcinku do Rzeszowa, ale umówmy się. Jak taki Dart wyjedzie np o godzinie 17 z Warszawy, na 18:30 będzie w Lublinie, to gdzie nie pojedzie o tej porze, to i tak będzie marnie wykorzystany. No, może z wyjątkiem niedziel. I to jest normalne na kolei.

·
Registered
133 Posts
Roztocze w stronę Lublina od ponad godziny stoi w w polu 1,5 km przed Zemborzycami. Jakaś ekipa pracuje przy lokomotywie. Trasa zablokowana

EDIT: usterka naprawiona, pociąg odjechał, jakieś 2h opóźnienia

·
Registered
10,757 Posts
Gdzieś czytałem o usterce sieci, ale to tak jest, że albo sieć winna (szczególnie jak starsza), albo pantograf.

·
Registered
36 Posts
Czy planuje się nową linię 160 km/h ze Skarżyska-Kamiennej do Lublina przez Iłża, Lipsko, Opole Lubelskie, Poniatowa, Bełżyce i Krężnica Jara, połączoną z linią kolejową nr 68?

·
Registered
248 Posts
Czy planuje się nową linię 160 km/h ze Skarżyska-Kamiennej do Lublina przez Iłża, Lipsko, Opole Lubelskie, Poniatowa, Bełżyce i Krężnica Jara, połączoną z linią kolejową nr 68?
PKP PLK planuje linię o nieco innym przebiegu łączącą Kielce z Kraśnikiem.

Stworzenie nowego ciągu transportowego (Lublin) - Kraśnik - Ożarów - Opatów - Daleszyce - Sitkówka Nowiny - (Kielce)

PLK przedstawiły zamierzenia inwestycyjne do 2040 roku. Rozpoczęto konsultacje społeczne:

·
Registered
839 Posts
Witam, 120 km/h jest elektryfikacja jest, to może czas najwyższy linię kolejową Lublin-Stalowa Wola uzupełnić o drugi tor także tam koło Przeworska.
Tym samym powstała wschodnia magistrala kolejowa obsługująca tranzyt z do portów z do Ukrainy i z do Słowacji i dalej

Pzdr. Tomek

·
Rumpel
333 Posts
^^
W latach 70-tych i 80-tych XX w. planowano drugi tor i elektryfikacje, nawet cześć budowanych mostów i przepustów po remontach dostosowano - tak, aby zmieścił się drugi tor i teren rezerwowano na drugi tor. Teraz raczej nic z tego nie będzie na razie nie ma takich potrzeb. Jeden tor, sprawne mijanki i elektryczna sieć trakcyjna na dzień dzisiejszy wystarczy. Raczej na razie drugiego toru nie będzie.

·
Registered
248 Posts
^^
W latach 70-tych i 80-tych XX w. planowano drugi tor i elektryfikacje, nawet cześć budowanych mostów i przepustów po remontach dostosowano - tak, aby zmieścił się drugi tor i teren rezerwowano na drugi tor. Teraz raczej nic z tego nie będzie na razie nie ma takich potrzeb. Jeden tor, sprawne mijanki i elektryczna sieć trakcyjna na dzień dzisiejszy wystarczy. Raczej na razie drugiego toru nie będzie.
Będzie budowany drugi tor na LK 68 na odcinku Grodzisko Dolne - Przeworsk.

·
Rumpel
333 Posts
^^ ok, ale nie na odcinku Lublin Zemborzyce - Stalowa Wola R. Tak naprawdę odtworzony, bo kiedyś był. Powinni jeszcze trochę poprawić odcinek Stalowa Wola Rozwadów - Przeworsk

·
Registered
8,150 Posts
Dwa spostrzeżenia - już chyba lepiej by Polregio jeździło dieslami niż tymi trupimi kiblami.
A ujęciu z siódemką widać całkiem konkretne siodło, ciekawe jak szybko to naprawią, zanim wprowadzą ograniczenie, czy pozwolą mu się dobrze wyrobić?

·
Registered
8,108 Posts
Ja jako pasażer zawsze wolałem starego kibla niż trupy SZT a nie trupami są tylko SA137 i nowsze z Newagu i Pesy Link, ew inne równie nowe. Takie do SW raczej nie jeździły.
A jeździłem regularnie połączeniem mieszanym Starogard - Tczew - Gdańsk. Pierwszy odcinek na SZT a drugi na starym kiblu bo pomorskie PRy zawsze miały tam najgorszy szrot a mimo to czułem ulgę po przesiadce z "nowoczesnych" wynalazków z kolzłomu czy Pesy do EN57 :)

1661 - 1680 of 1789 Posts