SkyscraperCity banner

1801 - 1820 of 1840 Posts

·
Registered
380 Posts
Fascynująca sprawa, tyle lat czekaliśmy na elektryfikację trasy, dzięki której, pojawiły się na tej trasie:
  • składy IC ze zmodernizowanymi wagonami i lokomotywami o V maks 160 km/h
  • składy Polregio w postaci kibli :(
No proszę maruderstwo kolejne. A jakie chciałbyś zobaczyć składy na tej linii skoro na Lubelszczyźnie nie ma na razie innych EZT poza kiblami ?

A tak poza tym nie wiem czy rumpel jest autorem tego filmu, ale gratuluje kreatywności na ikonie filmu. Nie wiem czemu wyobrażam sobie że ta mina EN57 jest miną papieża lub Rydzyka.

·
Registered
217 Posts
Oprócz zwykłych kibli są też te zmodernizowane czyli en57al i en57 ald,więc mogliby i na lk68 puścić ww. składy.

·
Czytam PHP dla beki
3,456 Posts
Wgl jaka jest reguła na lk68, żeby spotkać coś elektrycznego operowanego przez PR? Ostatnio chciałem się przejechać i stał szynobus :/
Reguła jest taka, że jedzie to co akurat PR Lublin ma pod ręką.

Trochę się to zmieni od 19 kwietnia do 12 czerwca, bo przez zamknięcie LK68 całość poc. SWR - Przeworsk przejdzie na EN57 obiegowane od Lublina. Ciekawe gdzie w tym czasie wykorzystają EN98.

·
Registered
10,781 Posts
Oprócz zwykłych kibli są też te zmodernizowane czyli en57al i en57 ald,więc mogliby i na lk68 puścić ww. składy.
LK68 jednak głównie 100-120, z przewagą prędkości niższych.
A na LK7 jednak dominuje 120, więc sens puszczania wszelkich odmian AL jest tu spory.
Co innego Dęblin - Łuków, ale nie wiem co tam jeździ.

·
Registered
380 Posts
Akurat te nie - są znalezione w sieci, wkleiłem abyście się trochę nacieszyli elektryfikacją, bo niedługo to już spowszechnieje, może jak wejdą nowe ETZ bezie jeszcze poruszenie :)
Pytałem, bo z chęcią pochwaliłbym autora za jakość. Cóż tu masz rację. W przyszłości wiele linii będzie zelektryfikowanych.

·
Registered
380 Posts
W przyszłości tzn.za ile lat? 5,10 czy 15?
To zależy od inwestycji i regionu. Chociaż przy dobrym finansowaniu byłoby to około 10-15 lat lub mniej.

W przypadku województwa lubelskiego są linie kolejowe, które potrzebują elektryfikacji jak chociażby 30, czy szlak do Hrubieszowa.

·
Registered
113 Posts
objazdowy hetman ma chyba elektrowóz od lublina do rozwadowa i odwrotnie? W rozwadowie jest łączenie z częścią hrubieszowską więc doszedłem do wniosku, że od rozwadowa do rzeszowa skład prowadzi gama która przyjezdza ze składem z hrubieszowa zatem dla części lubeskiej na odcinku lublin - rozwadów powinien być elektrowóz. TLK Roztocze i IC Górski na 100% na całym odcinku lublin - rzeszów na gamie. Widać już ofiarę braku gam. Od wczoraj wychodzą komunikaty że tlk zamoyski na odcinku lublin - hrubieszów ZKA. Założę się, że tak będzie do 12 czerwca.

·
Czytam PHP dla beki
3,456 Posts
objazdowy hetman ma chyba elektrowóz od lublina do rozwadowa i odwrotnie? W rozwadowie jest łączenie z częścią hrubieszowską więc doszedłem do wniosku, że od rozwadowa do rzeszowa skład prowadzi gama która przyjezdza ze składem z hrubieszowa zatem dla części lubeskiej na odcinku lublin - rozwadów powinien być elektrowóz. TLK Roztocze i IC Górski na 100% na całym odcinku lublin - rzeszów na gamie. Widać już ofiarę braku gam. Od wczoraj wychodzą komunikaty że tlk zamoyski na odcinku lublin - hrubieszów ZKA. Założę się, że tak będzie do 12 czerwca.
Dokładnie tak jest, planowo Gama przechodzi dalej na Roztocze 42000 i po dojeździe do Lublina czeka na wieczornego 83100. Następnego dnia ta sama lokomotywa robi odwrotną figurkę.

·
Registered
8,305 Posts
Na moje oko do obsługi tych składów potrzeba 3 Gam, przy czym jedna może obskakiwać 2 składy w obu relacjach, jakby się mocno uparł. Natomiast jutro stan jest taki, więc już się deko pogubiłem. Hetman z Zamościa pokazuje mi się na 22.04, potem 24.04. Zamoyski jeździ we wszystkie dni.

1384377

·
Registered
113 Posts
ciekawe co to za lok będzie latał na hetmanie z lublina do rozwadowa i z powrotem. Chyba siódemka? Cały dzień będzie stać w rozwadowie bo jaki ona może mieć inny obieg rano z hetmanem do rozwadowa pod wieczór powrót z rozwadowa do lublina. Bo nie sądze żeby dziewiątke przeciągali po lk71. Dziewiątka pewnie zostanie w rzeszowie.

·
Registered
476 Posts
ciekawe co to za lok będzie latał na hetmanie z lublina do rozwadowa i z powrotem. Chyba siódemka? Cały dzień będzie stać w rozwadowie bo jaki ona może mieć inny obieg rano z hetmanem do rozwadowa pod wieczór powrót z rozwadowa do lublina. Bo nie sądze żeby dziewiątke przeciągali po lk71. Dziewiątka pewnie zostanie w rzeszowie.
Dokładnie tak to wygląda.

·
Czytam PHP dla beki
3,456 Posts
Na stacji Nowa Sarzyna powoli składowane są betonowe podkłady

View attachment 1390531

Remont toru szlakowego numer 1, na szlaku do Leżajska. OIDP kilometraż 145,100 - 148,920.

Szkoda że nie robią od razu całego szlaku, akurat to obecnie najgorszy odcinek na całej LK68. Pozostałe szlaki są zasdniczo w całości zrobione (Leżajsk - Grodzisko Dolne, Rudnik nad Sanem - Łętownia), jednotorowo (Nisko - Rudnik nad Sanem) albo przynajmniej w miarę trzymają parametry na większości szlaku (Łętownia - Nowa Sarzyna, Grodzisko Dolne - Tryńcza - Przeworsk Gorliczyna).

1801 - 1820 of 1840 Posts