SkyscraperCity banner

421 - 440 of 466 Posts

·
Registered
6,894 Posts
Co oni w tym Cieszynie odpierniczyli - tam ma być tylko przejście między peronami hen daleko od wyremontowanego i rozbudowanego budynku dworcowego?
Ja rozumiem projektanta czym się sugerował. By nie blokować dojścia do peronu 2 przez skład stojący na torze 1 lub 2 każe zap... podróżnym ścieżką zdrowia.
Innym rozwiązaniem było by przejście podziemne. Ale dla takiego "węzła" to bezsens. No chyba, że wybudujemy perony 0,3 m i zrobimy dojścia w poziomie szyn tak jak było (jest) do tej pory
PS.
Jakiej długości projektują tory 1 i 2 w Cieszynie?

·
Registered
1,427 Posts
Ja to rozumiem, ale z drugiej strony peronów takie przejście byłoby o wiele bliżej stanowisk autobusowych. Nie mogą być dwa przejścia po obu stronach peronów?

·
Registered
6,894 Posts
No ale z drugiej strony to w razie jakiegoś "towara" na torze nr 1 przejście jest zablokowane. Od strony zachodniej dojście jest w pobliżu semaforów wyjazdowych.

·
Registered
1,427 Posts
Towarów tam tyle co kot napłakał, nie wiem czy poza ciepłownią coś towarowego jeszcze do Cieszyna przyjeżdża... a tym bardziej co towarowego pojedzie przez Goleszów?

·
Registered
4 Posts
W 2:59 widać zdjęte podkłady betonowe. Dlaczego ściągano maszynę PUN, która ładnie ustawiła nowe podkłady skoro i tak trzeba było je wywalić i ustawić ręcznie?

·
Registered
1,728 Posts
Discussion Starter #428
W 2:59 widać zdjęte podkłady betonowe. Dlaczego ściągano maszynę PUN, która ładnie ustawiła nowe podkłady skoro i tak trzeba było je wywalić i ustawić ręcznie?
Bo szybciej jest rozłożyć podkłady PUNem niż dowozić koparkami/wywrotkami.

·
Registered
1,427 Posts
Czy rozjazd na wjeździe do Skoczowa widoczny pod koniec filmu też zostanie wymieniony? Mam nadzieję, że tak - i rozumiem, że wjazd od Bielska-Białej zostanie podpięty pod nowe LCS?

·
Registered
1,728 Posts
Discussion Starter #430
Czy rozjazd na wjeździe do Skoczowa widoczny pod koniec filmu też zostanie wymieniony? Mam nadzieję, że tak - i rozumiem, że wjazd od Bielska-Białej zostanie podpięty pod nowe LCS?
Powiedzieć, że zostanie wymieniony to zbyt mało. Zostanie wbudowany zupełnie nowy o dwa razy lepszych parametrach geometrycznych umożliwiających osiągnięcie na kierunku zwrotnym 80 km/h :) (Rz-1:14-760).

·
Registered
989 Posts
Tak przy okazji...
Czytając o perypetiach nazewniczych na lk8 wokół Radomia (LINK) przypomniałem sobie, że na na naszej linii też mamy podobną sytuację. Otóż dwa przystanki noszą nazwy nieadekwatne do nazwy miejscowości, w której się znajdują. To Chybie Mnich oraz Skoczów Bładnice. Co do pierwszej części w nazwie zgadza się nazwa gminy, ale przyjmując takie założenie nazewnicze byłoby trzeba pozmieniać połowę nazw na kolei (w okolicy na przykład musiałby być Strumień Drogomyśl, Strumień Pruchna czy Hażlach Pogwizdów. Może nazwa Chybie Mnich jakoś się broni (w sumie trudno oddzielić Mnich od Chybia), ale już z Bładnicami jest gorzej. Tym bardziej, że pociąg wyjeżdżając ze Skoczowa wpierw przejeżdża krótko przez Międzyświeć, a dopiero później jest w Bładnicach...
Może warto coś z tym zrobić przy okazji robienia nowych przystanków, przenosin niektórych innych i zmian ich nazewnictwa?

·
Registered
1,427 Posts
Ale numer, a ja przez ten przystanek zawsze myślałem, że Bładnice są dzielnicą Skoczowa a tu figa z makiem. No to jest teraz doskonała sposobność do zmiany tej nazwy, ale czy ktoś na to wpadnie?

·
Registered
1,728 Posts
Discussion Starter #437
Przyjechały długo oczekiwane nowe szyny długie 120mb, których rozładunek rozpoczął się coś 2-3 dni temu.

·
Lefebvrysta
13,241 Posts
Tory będą kładzione na jakimś chudziaku czy geowłókninie czy tak już zostaną? Bo jeśli tak jak widać to może (ale nie musi) być tak, jak na LK281 na odcinku IZ Wrocław, gdzie co chwilę coś wyłazi (ostatnio usunięto sporo gliny).

·
Registered
1,728 Posts
Discussion Starter #440
Tory będą kładzione na jakimś chudziaku czy geowłókninie czy tak już zostaną? Bo jeśli tak jak widać to może (ale nie musi) być tak, jak na LK281 na odcinku IZ Wrocław, gdzie co chwilę coś wyłazi (ostatnio usunięto sporo gliny).
Nie porównuj jedno do drugiego, spójrz kilka postów wyżej, a zobaczysz co zostało do tej pory zrobione z podtorzem.

421 - 440 of 466 Posts