SkyscraperCity banner

441 - 460 of 466 Posts

·
Registered
1,728 Posts
Discussion Starter #447
Dokładnie.
Tylko w tym wypadku nie jest to możliwe, ponieważ tor do Pierśćca jest rozebrany, a terminy gonią. No i układanie rozjazdów w tym systemie na prostej mijance na linii jednotorowej jest jak mniemam dużo trudniejsze niż w przypadku linii dwutorowej lub większej stacji.

·
Registered
989 Posts
Myślę ze nie jest tak, ze przepisy swoje, a wykonawca swoje, ale ze zgodnie z instrukcja konieczne są odstępstwa od koniecznosci blokowej technologii i wykonawca takowe posiada.

·
Registered
989 Posts
^^
Jak to od kogo???
Zgody takie wydaje Wyższy Urząd ds. Udzielania Odstępstw od Regulaminu ;-)

A pytania miałbym zupełnie inne...
Jak to ma być w najbliższej przyszłości? Pomijając że ogólna odpowiedź na to pytanie w dobie koronawirusa jest cokolwiek niepewna, ale spotkałem się ostatnio z paroma wersjami funkcjonowania kolei na "wiślance" od nowego rozkładu jazdy (czyli od połowy grudnia tego roku).
Pierwsza wersja to uruchomienie połączeń do Wisły, które będą kończyć bieg w Skoczowie. Czyli po nowym odcinku z Bronowa przez Mnich, Zaborze, Pierściec. Od Skoczowa do Wisły zastępcza komunikacja autobusowa.
Druga wersja natomiast jest taka, że nic się nie zmieni, bo choć odcinek do Skoczowa będzie "zrobiony", to jednak nie będzie jeszcze gotowe lokalne centrum sterowania w Skoczowie i zmodernizowany odcinek będzie tylko wykorzystywany do jazd związanych z modernizacją pozostałego fragmentu.
Dodam, że jedni i drudzy byli przekonani o słuszności swojego zdania...
Wie ktoś coś pewnego w tym zakresie?

·
Registered
1,728 Posts
Discussion Starter #451
A pytania miałbym zupełnie inne...
Jak to ma być w najbliższej przyszłości? Pomijając że ogólna odpowiedź na to pytanie w dobie koronawirusa jest cokolwiek niepewna, ale spotkałem się ostatnio z paroma wersjami funkcjonowania kolei na "wiślance" od nowego rozkładu jazdy (czyli od połowy grudnia tego roku).
Pierwsza wersja to uruchomienie połączeń do Wisły, które będą kończyć bieg w Skoczowie. Czyli po nowym odcinku z Bronowa przez Mnich, Zaborze, Pierściec. Od Skoczowa do Wisły zastępcza komunikacja autobusowa.
Druga wersja natomiast jest taka, że nic się nie zmieni, bo choć odcinek do Skoczowa będzie "zrobiony", to jednak nie będzie jeszcze gotowe lokalne centrum sterowania w Skoczowie i zmodernizowany odcinek będzie tylko wykorzystywany do jazd związanych z modernizacją pozostałego fragmentu.
Dodam, że jedni i drudzy byli przekonani o słuszności swojego zdania...
Wie ktoś coś pewnego w tym zakresie?
Nie wiem zbyt wiele na ten temat, ale pewne jest to, że LCS do końca tego roku nie będzie gotowy. Nie ruszyła jeszcze nawet jego budowa. Jeśli nie będzie obsuwy, to zostanie oddany do ruchu w grudniu 2021. SRKowcem nie jestem, ale chyba da się prowadzić ruch w dotychczasowy sposób - tj. na bambułę? Pytanie tylko na ile wznowienie ruchu do Skoczowa i Wisły będzie atrakcyjne dla podróżnych, ponieważ obecnie od Bronowa az do podg. Most Wisła mamy jednotor, w dodatku na większości odcinka z V nie większą niż 40 km/h. Sytuację trochę ratuje mijanka w Czarnolesiu. Nawet jeśli uda się oddać lk 93 do Czechowic do grudnia br, to i tak w kolejnej fazie czeka nas całkowite zamknięcie lk150 i jazda ze zmianą czoła we wspomnianych Czechowicach. Czas jazdy nie będzie powalał. Ciekawe też z jaką szybkością zostanie oddana lk157 zaraz po zakończniu prac. Czy uda się przywrócić chociaż kontrukcyjną linii na tym odcinku wynoszącą zdaje się 80 km/h?

·
Registered
6,894 Posts
Obawiam się, że bez srk nie ruszy. Jedyny znany mi wyjątek to zeszłego lata Słupsk - Ustka. Ale w zasadzie była to jazda jak po bocznicy - 1 pociąg na odcinku.

·
Registered
883 Posts
^^
Po co budować nowy budynek czy nie szło wykorzystać budynku dworca kolejowego w Skoczowie?
Na dole poczekalnie i kaso sklepik zrobić, a górę na LCS przeznaczyć.
A tak dworzec dalej będzie straszył a tak byłby wyremontowany itd

·
Registered
989 Posts
Niekoniecznie.
Skoczowski dworzec nie jest duży, a patrząc po fundamentach LCS bedzie obiektem całkiem sobie. Przeróbki w starym budownictwie, byc moze nawet zabytkowym, moglyby byc nawet drozsze od budowy nowego budynku.

·
Registered
1,728 Posts
Discussion Starter #457

·
Registered
4 Posts

·
Registered
1,728 Posts
Discussion Starter #459
441 - 460 of 466 Posts