SkyscraperCity banner

581 - 600 of 662 Posts

·
Registered
87 Posts
Na portalu pasażera pojawiła się kolejna modyfikacja rozkładu jazdy 20/21. Uwzględniono zmiany dot. modernizacji lk93 i jazdy odbywać się będą przez Czarnolesie z pominięciem Czechowic-Dziedzic i Zabrzega. Dzięki temu czas jazdy ze Skoczowa do Katowic dla pociągu przyspieszonego wyniesie nawet 1:08 :). Niestety z uwagi na ograniczoną przepustowość odcinka Chybie - Czarnolesie - Goczałkowice dla pociągów Cieszyn - Katowice na odcinku Chybie - Czechowice będzie kursował autobus zastępczy.
Niestety tak komunikacja zastepcza zniechęci ludzi do podróży do Cieszyna koleją. Dużo lepszym rozwiązaniem byłby busy które by podwoziły z Mnicha do Chybia (komunikując pociąg do Wisły w Mnichu z tym do Cieszyna który by startował z Chybia). Podobnie tak jak teraz jest z pociągami do Wisły.

·
Registered
1,717 Posts
Niestety tak komunikacja zastępcza zniechęci ludzi do podróży do Cieszyna koleją. Dużo lepszym rozwiązaniem byłby busy które by podwoziły z Mnicha do Chybia (komunikując pociąg do Wisły w Mnichu z tym do Cieszyna który by startował z Chybia). Podobnie tak jak teraz jest z pociągami do Wisły.
A może te wiślańskie Skoczowy na ten czas jednak kieszeniowo skierować do Chybia i tam zrobić przy jednym peronie przesiadkę z i do pociągów cieszyńskich?

·
Registered
1,134 Posts
Jest to jednak jakiś problem, sprowadzający się do tego, że "Cieszyny" i "Wisły" jeżdżą w różnych porach, co sprawia, że nie ma na co się przesiadać. A z kolei rozwalania rozkładu "cieszyńskiego" na czas przedłużenia robót w Zabrzegu miałoby trochę średni sens...

·
Registered
87 Posts
A może te wiślańskie Skoczowy na ten czas jednak kieszeniowo skierować do Chybia i tam zrobić przy jednym peronie przesiadkę z i do pociągów cieszyńskich?
Rozważałem też to lae wtedy po
1. Wiślańskie musiał jechać na około co by zwiększyło czas przejazdu.
2. W chybiu trzebaby było zmieniac kierunek co widac po Zebrzydowicach że trochę zajmuje.
3. Ta zmiana musiała by się dziać na różnnych peronach bo przy drugim podczas takiej zamiany była by zablokowana na kilkanaście minut cała linia. Wprawdzie pociągi towarowe można puścic bokiem ale są jeszcze składy międzynarodowe które musiały by znacznie zwalniac i omijac je torami bocznymi.

Choć chyba nawet jest lepsze rozwiązanie. można by było po odjeździe Wiślanskiego z Mnicha podstawiać tam ten do Cieszyna. I tak w obu kierunkach mijanki gdzie mógłby stać pociąg i czekać na jazdę są na tyle daleko że ten do lub z Cieszyna zdąży odjechać

·
Registered
87 Posts
Jest to jednak jakiś problem, sprowadzający się do tego, że "Cieszyny" i "Wisły" jeżdżą w różnych porach, co sprawia, że nie ma na co się przesiadać. A z kolei rozwalania rozkładu "cieszyńskiego" na czas przedłużenia robót w Zabrzegu miałoby trochę średni sens...
Ale wystarczy tylko dopasowac rozkład jazdy składów do Cieszyna do Wiślańskich a tu dużo roboty nie ma bo na tych torach pozanimi poruszają się tylko jeszcze towarowe które i tak nie mają rozkładu oraz międzynarodowe które można przepuścić. Na odcinku Cieszyn-Zebrzydowice na stacjach są wolne tory więc spokojnie pomieszczą się 3 pociągi w Kaczycach i 3 w Marklowicach a obecnie zwykle zajęte są tam maksymalnie 2 tory więc liczy sie tylko odległość między nimi która nie jest duża

·
Registered
1,134 Posts
Nie powiedziałbym...
Rozwalenie całego trójkąta Zabrzeg-Czechowice-Goczałkowice spowodowało totalny brak przepustowości dla czegokolwiek. Wszystko będzie musiało przejeżdżać przez stację towarową Czarnolesie, a ostatecznie jedynym czynnym torem w kierunku na most Wisła.

A te powyższe zdjęcia to z dzisiejszego dnia? Z tej niedzieli? Bo widzę tam pracujących ludzi. No i czeski pociąg i jakiegoś pasażera na peronie... To one jeżdżą do Czech mimo koronawirusa?

·
Registered
1,717 Posts
Rozważałem też to ale wtedy po
1. Wiślańskie musiał jechać na około, co by zwiększyło czas przejazdu.
2. W Chybiu trzeba by było zmieniać kierunek, co widać po Zebrzydowicach że trochę zajmuje.
3. Ta zmiana musiała by się dziać na różnych peronach, bo przy drugim podczas takiej zamiany byłaby zablokowana na kilkanaście minut cała linia. Wprawdzie pociągi towarowe można puścić bokiem, ale są jeszcze składy międzynarodowe które musiały by znacznie zwalniać i omijać je torami bocznymi.

Choć chyba nawet jest lepsze rozwiązanie. można by było po odjeździe Wiślańskiego z Mnicha podstawiać tam ten do Cieszyna. I tak w obu kierunkach mijanki gdzie mógłby stać pociąg i czekać na jazdę są na tyle daleko że ten do lub z Cieszyna zdąży odjechać
A ile tych międzynarodowych zostało w Chybiu? Od grudnia to chyba tylko Sobieski i Cracovia z Krakowa wraca na ten odcinek (ale czy na pewno patrząc na opóźnienia, to może nadal pojedzie przez Zabrze i Racibórz)... A że wiślańskie i cieszyńskie pociągi jeżdżą o różnych porach, to wiem - ale to ciekawe, że akurat przepustowości nie starczyło w godzinach Cieszynów, a nie sprawiedliwie pół na pół :D

A tak przy okazji: wiesz, że można cytować różne wypowiedzi w jednej odpowiedzi? :D I jeszcze zaznaczam dla postronnych czytelników, że ja przymiotnik 'wiślański' napisałem poprawnie - bo jak ktoś zestawi obok nasze wypowiedzi, to mógłby odnieść wrażenie, że to ja popełniłem błąd...

·
Registered
87 Posts
A ile tych międzynarodowych zostało w Chybiu? Od grudnia to chyba tylko Sobieski i Cracovia z Krakowa wraca na ten odcinek (ale czy na pewno patrząc na opóźnienia, to może nadal pojedzie przez Zabrze i Racibórz)... A że wiślańskie i cieszyńskie pociągi jeżdżą o różnych porach, to wiem - ale to ciekawe, że akurat przepustowości nie starczyło w godzinach Cieszynów, a nie sprawiedliwie pół na pół :D

A tak przy okazji: wiesz, że można cytować różne wypowiedzi w jednej odpowiedzi? :D I jeszcze zaznaczam dla postronnych czytelników, że ja przymiotnik 'wiślański' napisałem poprawnie - bo jak ktoś zestawi obok nasze wypowiedzi, to mógłby odnieść wrażenie, że to ja popełniłem błąd...
Ok, dzięki za informacje. Nie byłem pewnien jak to się pisze.
:geek: następny...

Trwa naprawa się ale czy nie zawcześnie na nią, może znwou ktoś ukraść. A na tym odcinku zdażały się kradzieże w nocy przy normalnym ruchu.

·
Registered
1,134 Posts
A ile tych międzynarodowych zostało w Chybiu? Od grudnia to chyba tylko Sobieski i Cracovia z Krakowa wraca na ten odcinek (ale czy na pewno patrząc na opóźnienia, to może nadal pojedzie przez Zabrze i Racibórz)...
Została tylko Cracovia do Przemyśla przez Katowice. Cała reszta przez Chałupki.

·
Registered
87 Posts
W Wiśle trwa piaskowanie muru. W większości wygląda on dobrze, ale w niektórych miejscach przemaka i wykrusza się spoiwo, które za dużo cementu to nie miało. W tej chwili niedaleko pracuje pociąg sieciowy i majstrują przy tym urwanym wysięgniku w centrum. View attachment 741783
View attachment 741758 View attachment 741786 View attachment 741789
Dzięki za fotki. Wrzucisz kilka fotek z pracy pociągu sieciowego? Te oznaczenia na podkładach wyglądają niepokojaco bo sugerują prawdopodobną wymianę tylko części podkładów w przyszłym roku.

·
Moderator
74,291 Posts
^^Jeśli już teraz się wykrusza spoiwo, to nie wróżę dużej żywotności szczelności tego murka.

·
Registered
98 Posts
Dzięki za fotki. Wrzucisz kilka fotek z pracy pociągu sieciowego? Te oznaczenia na podkładach wyglądają niepokojaco bo sugerują prawdopodobną wymianę tylko części podkładów w przyszłym roku.
W przyszłym roku to całe torowisko (i nie tylko) zamieni się w nowe. W tym rejonie przez lato majstrowano przy torach, bo się szyny za bardzo "rozkraczyły". Przewiercano podkłady i montowano "ściągacze" szyn. W tej chwili wysięgnik jest już naprawiony, a z fotek mam tylko to:
741892

·
Registered
87 Posts
Niespodziewanie dzisiaj zaczął się remont przejazdu kolejowego w Cieszynie na ulicy Bobreckiej (przy stacji). Remot doprowadzi do tego że np. Podbijarka będzie w stanie dotrzeć do Uniwesytetu po nowych torach. Dodam jeszcze że połowa przejazdu przeszła remont w 2008 roku (podsyłam linka do fot z niej), druga połowa niestety przeszła tylko zamianę asfaltu na płyty betonowe bez remontu torowiska (wymiana była przeprowadzona w Sierpniu 2016 lub 2017 roku przez pracowników PKP PLK z użyciem drezyny).
Link do fot z remontu w 2008.
Link do strony z objazdami.
Remont będzie od dzisiaj do 26 listopada.
Ja niestety nie będę w tym czasie w Cieszynie. Czy mógłby ktoś podejść i cyknąć kilka fotkę z prac i wrzucić? Będę bardzo wdzięczny. 😀
Ja wrzucam dla porównania fotki z przed zaczęcia prac na przejeździe. Na niektórych już nowe latarnie.
20201107_160919.jpg
20201107_160407_1.jpg
20201107_160422.jpg
20201031_131415.jpg
20201101_125319.jpg
20201107_152852_1.jpg
20201024_180049.jpg
20201031_131300_1.jpg
20201024_175908.jpg

·
Registered
87 Posts
Na zdjęcie z drona stacji Cieszyn autorstwa Artura Steczkiewicza znajdujące się na stronie koleje Śląska Cieszyńskiego naniosłem na podstawie aktualnego stanu prac. Nie wygląda to genialnie, ale przynajmniej daje możliwość zobaczenia wyglądu całości. Nie jest pewne że stacja Cieszyn tak będzie wyglądać ale taki schemat jest bardzo prawdopodobny (uwzględniony jest już zbudowany tor, układ słupów trakcyjnych).
Tutaj link do oryginału (zdjęcie z Lipca).
20201118_154920.jpg

·
Registered
1,134 Posts
A nie ma tam być jeszcze jeden dodatkowy tor? Odstawczy, na "dole" zdjęcia? Nie widać tego dokładnie, ale zdjęcia z poprzedniej strony sugerowałyby taką możliwość (szerokość bramownic od strony Zebrzydowic)...

581 - 600 of 662 Posts