SkyscraperCity banner

621 - 640 of 662 Posts

·
Registered
1,134 Posts
Te tory, które były to - jak widać na zdjęciach i w naturze - nie pozostaną w dotychczasowych lokalizacjach, bo stacja jest całkowicie przebudowywana. Ze studium wynikało, że będą trzy tory - jeden przy peronie jednokrawędziowym od strony dworca i dwa przy peronie wyspowym. No i miał być jeden tor odstawczy, ale ponoć nie wiadomo, czy tak zostanie. Reszta to domysły.

·
Registered
87 Posts
Tak kilka razy w roku. Najczęśćiej było tak że przyjeżdżał skład prowadzony lokomotywą elektryczną a po dojeździe do stacji odczepiano ją i do elektrowni skłąd jechał z drugą lokomotywą spalinową.
jak cię interesuje mogę poszukać zdjęć z takich operacji z zeszłych lat. Tu 1 listopada obecnego roku udało mi się uchwycić tylko skład na bocznicy. Jak mi się uda to wstawię fotki z tego.

·
Registered
87 Posts
W Czechowicach Dziedzicach dzisiaj w nocy wykolejił się pociąg towarowy i zablokował całą stację i linie do z Pszczyny do Bielska. Idealnym rozwiązanie byłoby puszczenie pociągów objazdem przez Zabrzeg, Skoczów, Pogórze i dalej, ale linia jest nieprzejzdna.

·
Registered
87 Posts
Będą likwidować tą pozostałość drugiego toru ??
Tak ale nie wiem czy oni nie chcą zrobic wjazdu na stację z tego przejazdu dla pojazdów budowy i może narazie zrobią tymczasowo, tylko żeby szlak do uniwersytetu był przejezdny, a później zrobią na gotowe.

·
Registered
1,796 Posts
Discussion Starter #629
Bramownice nie wstakzują na możliwość pomieszczenia pod nimi jeszcze jednego toru. Pamiętajmy że oprócz tego który jest muszą być dwa tory i peron.
Ten jeden tor odstawczy może zostać umiejscowiony poza bramownicą, gdyż jeden wysięgnik trakcyjny może zostać przymocowany po jej zewnętrznej stronie.

·
Registered
1,796 Posts
Discussion Starter #632
Niestety tak komunikacja zastepcza zniechęci ludzi do podróży do Cieszyna koleją. Dużo lepszym rozwiązaniem byłby busy które by podwoziły z Mnicha do Chybia (komunikując pociąg do Wisły w Mnichu z tym do Cieszyna który by startował z Chybia). Podobnie tak jak teraz jest z pociągami do Wisły.
Zajrzalem właśnie na Portal Pasażera, gdzie dostępne są już rozkłady plakatowe w wersji rocznej. Okazuje się, że zostaną uruchomione autobusy Cieszyn - Skoczów bez pośrednich podstojów (pewnie drogą S 52). Niestety póki co czasy na przesiadkę w Skoczowie na pociągi do Katowic są absurdalne. Mam nadzieję, że to poprawią.

·
Registered
87 Posts
No niestety to katastroficznie. Spoglądając na przykładowy dzień w drugiej połowie grudnia przeciętne połączenie to mamy dwie wersje z Katowic do Czechowic lub Pszczyny z tamtąt busem do Chybia i pociągiem do Cieszyna albo pociągiem do Skoczowa i busem do Cieszyna jeszcze jest opcja międzynarodowym z Katowic do Zebrzydowic i kolejami Śląskimi do Cieszyna. Tylko że opcja przez Skoczów będą zwykle 3 godziny a przez Chybie 2,5 godziny a międzynarodowym 2h. Ale HITEM JEST POŁĄCZNEI KTORE TRWA PONAD 11h Z CZEGO PONAD 9h W SKOCZOWIE. 🤣
Link do przykładowego rozkładu.
Screenshot_20201121-195733_Chrome.jpg

·
Registered
1,796 Posts
Discussion Starter #636
Przypominam, że przed rozpoczęciem inwestycji pierwsze wersje z KKA z przesiadką w Bielsku również były nieciekawe, ale później zostało to poprawione. Myślę, że tu będzie podobnie, wszkak rozkład autobusu łatwo zmienić.
P.S. Kolega zaznajomiony w temacie dal mi cynk, że sprawa jest jeszcze w trakcie dopracowywania.

·
Registered
87 Posts
A ma ktoś może foki z postępu w Cieszynie? Bo dziś Koleje Śląskie wrzuciły na swojego Twittera zdjęcie z flirtem w Cieszynie i wygląda na nim jakby zamontowano już wysięgniki pod sieć trakcyjną?

·
Registered
1,790 Posts
No niestety to katastroficznie. Spoglądając na przykładowy dzień w drugiej połowie grudnia przeciętne połączenie to mamy dwie wersje z Katowic do Czechowic lub Pszczyny z tamtąt busem do Chybia i pociągiem do Cieszyna albo pociągiem do Skoczowa i busem do Cieszyna jeszcze jest opcja międzynarodowym z Katowic do Zebrzydowic i kolejami Śląskimi do Cieszyna. Tylko że opcja przez Skoczów będą zwykle 3 godziny a przez Chybie 2,5 godziny a międzynarodowym 2h. Ale HITEM JEST POŁĄCZNEI KTORE TRWA PONAD 11h Z CZEGO PONAD 9h W SKOCZOWIE. 🤣
Niestety Portal Pasażera ma domyślnie ustawione 10 minut na przesiadkę, co przy połączeniach regionalnych jest bez sensu (np. KD mają często pociągi skomunikowane z przesiadką 5 minutową).
Po ustawieniu minimalnego czasu na przesiadkę na 3 minuty znajduję połączenie:
Katowice 20:10 - Skoczów 21:19
Skoczów 21:26 - Cieszyn 21:42

·
Registered
1,134 Posts
Czyli faktycznie moze tak byc, ze te autobusy są zrobione pod konkretne pociągi.
Akurat to przewoznicy powinni zadbać, zeby w wyszukiwarkach takie połączenia się wyświetlały. Bo po to są...

·
Registered
934 Posts
Czyli faktycznie moze tak byc, ze te autobusy są zrobione pod konkretne pociągi.
Akurat to przewoznicy powinni zadbać, zeby w wyszukiwarkach takie połączenia się wyświetlały. Bo po to są...
Tak jest teraz. W przypadku opóźnienia pociąg czeka ma autobus lub odwrotnie. Dlatego spokojnie wystarczy te kilka minut.

621 - 640 of 662 Posts