SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
1,301 - 1,320 of 1,783 Posts
Na szlak pomiędzy Mnisztwem, a Uniwersytetem dotarł tłuczeń!
Zdjęcie zrobione parę minut temu.
View attachment 1852762
nie chcę nic Panu sugerować, ale dawno już nie było od Pana żadnego filmiku dot. postępu prac na rewitalizowanych w Wiśle i Cieszynie szlakach. Uprzejmie proszę o dostarczenie kolejnych :) :) :) :) :)
Z pozdrowieniem !
 
nie chcę nic Panu sugerować, ale dawno już nie było od Pana żadnego filmiku dot. postępu prac na rewitalizowanych w Wiśle i Cieszynie szlakach. Uprzejmie proszę o dostarczenie kolejnych :) :) :) :) :)
Z pozdrowieniem !
Po pierwsze nie jestem autorem żadnego z tych filmików! Ich autorem jest kemot 324 (Pan Tomasz Krzywda),
ja tylko udostępniam do nich linka na forum.
Po drugie sam osobiście czekam na filmiki ;), z tego co wiem to będą za tydzień w niedzielę.
Po trzecie, dawno nie było mnie na szlaku, bo byłem na wakacjach, ale już wróciłem 😀. Dzisiaj byłem na fragmentach szlaku Cieszyn-Goleszów, stacji w Ustroniu oraz stacji w Goleszowie (tu był problem z oglądnięciem i zrobieniem fotek, trzeba poczekać aż kemot przeleci dronem nad stacją) i stacji w Cieszynie.
Fotki muszę przegrać, obrobić i wrzucę na forum. Ps przed chwilę zakończono sypanie tłucznia.
Pozdrawiam 🙂
 
Dziś wieczorem postaram się wrzucić fotki szczegółowe ze wczoraj.
Tymczasem stację w Cieszynie opuścił skład złożony z SM31 i 34 "szutruwek". Ledwo pomieścił się ten skład na torze 3 (lokomotywa stała już za semaforem w kierunku Zebrzydowic, a drugi koniec tuż za przejazdem na Bobreckiej.
 

Attachments

W Cieszynie:
W poniedziałek rano dotarł pierwszy transport tłucznia do Cieszyna (16 szutruwek wraz z SM31), skład podzielono na dwie części (7 i 9 szutruwek) i wysypano tłuczeń od przejazdy z Brodzińskiego (przystanek Cieszyn Uniwersytet) w kierunku Mnisztwa. Po południu skład po ponownym zszczepieniu odjechał. Między 18 a 19, SM31 przyjechał wraz ze składem 34 wagonów z tłuczniem. Skład ten odjechał z Cieszyna w kierunku Zebrzydowic we wtorek o 16 (po wysypaniu tłucznia). W Środę na stacji poza ruchem osobowym, nie było nic więcej. Dziś za to zauważyłem samochód PKP Energetyka, ale nie widziałem pociągu sieciowego. Wydaje mi się, że sieciowcy mogą wziąć się za montaż sieci koło Uniwersytetu. Jutro lub pojutrze tam będę, to sprawdzę.
W temacie stacji to dziś powstała duża kałuża koło wejścia na peron nr 1, przez źle zaprojektowane odwodnienie.
To kolejny błąd. Dalej nie wyczyszczono odwodnienia peronu nr 1 i jest zamulone, ścieżki dla niewidomych też są błędnie zrobione. Na tablicach kierunkowych jest Goleszów i Czeski Cieszyn, ale nie ma Zebrzydowic, czyli jedynego kierunku, w którym jest prowadzony obecnie ruch osobowy! Zaczęto dosypywać już tłucznia między torami.
Zauważyłem dzisiaj, że nie działa sygnalizator na torze nr 3 w kierunku Zebrzydowic. W poniedziałek dowieziono też studzienki. Fotki:
02.08 11:33

02.08 13:00-13:30
 
Zasypane zostało całe torowisko od przystanku Cieszyn Uniwersytet, aż za wiadukt na ulicy Bielskiej. Na dalszym odcinku coraz dalej sięga nowe torowisko (ułożono je również na tym przepuście przeznaczonym do przebudowy). Koło dawnego przystanku Cieszyn Mnisztwo trwa budowa odwodnienia i usuwanie starego podtorza (w miejscu peronu powstał rów odwadniający). Torowisko na świeżo zasypanym odcinku zostało wstępnie wypoziomowane przy użyciu nakładki.
To ciekawy filmik, na którym można zobaczyć stan prac przy obiektach inżynierskich na odcinku do Bażanowic:

Fotki z wczorajszego wieczora:
 
Filmików od kemot 324 (prawdopodobnie) dzisiaj nie będzie. Ale w temacie lk 190 Cieszyn-Goleszów, to od piątku, kiedy wrzuciłem zdjęcia nie zmieniło się nic. Jutro sprawdzę Bażanowice. W Goleszowie zapięto szyny i docięto je na końcu kontraktu. Przy nawierzchni peronu w Górnym i Uniwersytecie też się wiele nie zmienia. Mam fotki z Ustronia i Goleszowa, wrzucę je dziś lub jutro.
 
1,301 - 1,320 of 1,783 Posts
Status
Not open for further replies.
You have insufficient privileges to reply here.
Top