SkyscraperCity banner

4821 - 4840 of 4880 Posts

·
Registered
Joined
·
11 Posts
Komentował już ktoś sposób wykonania stacji Pożóg? Moim zdaniem te perony położone są za blisko przejazdu kolejowego przez co ograniczają widoczność.
 

·
Registered
Joined
·
9,869 Posts
Wszędzie może się trafić gorsza partia, ale w przypadku izolatorów to by dotyczyło różnych punktów, a nie jednej stacji. Coś tam z regulacją nie tak.
 

·
Registered
Joined
·
536 Posts
Napewno nie dotyczy jednego miejsca, bo zerwanie sieci bylo w roznych miejscach jeden raz w stacji Zarzeka, dwa razy na szlaku Zarzeka Azoty i jeden raz na szlaku Azoty - Pulawy.
 

·
Czytam PHP dla beki
Joined
·
3,066 Posts
I zawsze była winna sieć? W takich przypadkach właściciel sieci bardzo długo potrafi przekonywać, że to jednak nie jego wina ;)
Oj tak. Aż przypomina mi się "zakopiańska maskara pantografów" w grudniu zeszłego roku :)
 

·
Registered
Joined
·
58 Posts
Dziennik Wschodni


Nazwa „Pożóg” została nadana stacji jeszcze w czasach carskich, gdy przystanek faktycznie znajdował się na gruntach należących do tej wioski. Gdy jednak w Końskowoli umiejscowiony został ośrodek postępu rolniczego (obecnie LODR), grunty miejscowości poszerzono. Geodezyjnie więc, już od kilkudziesięciu lat, kolejowy przystanek „Pożóg” nie znajduje się w oddalonym od niego o ok. 2 kilometry Pożogu, a bliżej Końskowoli.
Okazją do naprawy tego historycznego błędu stała się ostatnia modernizacja LK nr 7, w ramach której zbudowano nowe przystanki z nowymi tablicami. Kolej sugestię władz gminy jednak zignorowała. Nowy przystanek kolejowy powstał, ale stara nazwa została. PKP-PLK zaproponowało jedynie, że oznakowanie może zmienić, ale nie za darmo. Koszt jego wymiany państwowa spółka wyceniła na 23 tys. zł.
– Decyzja będzie należała do radnych, ale moim zdaniem nie mamy innego wyjścia, jeśli chcemy, żeby ta nazwa zgadzała się z danymi geodezyjnymi i kartografią – przyznaje wójt Stanisław Gołębiowski. – Najważniejsze jednak, żeby pasażerowie nie byli wprowadzani w błąd. Poza tym to kwestia wizerunkowa – dodaje wójt.
O tym, czy gmina zapłaci kolejowej spółce za zmianę oznakowania przystanku z „Pożóg” na „Końskowolę” okaże się w najbliższą środę.
 

·
Registered
Joined
·
20 Posts
Córka melduje z podróży: wyjechała z Pilawy do Warszawy o 7:07 po 2 km padła lokomotywa. Przewidywane spóźnienie 120 minut.
 
4821 - 4840 of 4880 Posts
Top