SkyscraperCity banner

4841 - 4860 of 4880 Posts

·
Registered
96 Posts
Z tego co pamietam na peron 2 i 3 w Lublin Główny nie ma schodów ruchomych.... a tam są Rzeszów Główny --->

·
Registered
7,170 Posts
W Rzeszowie będą we wszystkich wejściach do tunelu, przy czym na peronach 2 i 3 w jedną stronę (zachodnią) będą zwykłe schody, a w drugą - winda + 2 toki schodów ruchomych.
Tunel pod dworcem pełni również rolę przejścia pomiędzy centrum i osiedlem po drugiej stronie terenów kolejowych (coś jak u Was na ten placyk), przy czym u nas będzie różnica poziomów, więc będzie i winda (z boku), i dwa ciągi schodów ruchomych na zewnątrz normalnych schodów.

Na perony coś takiego
251203

Wyjścia na końcach tunelu coś takiego.
251209

·
Registered
98 Posts
te zwykłe schody to jest taka udręka dla tysięcy ludzi z wielkimi walizami, że wydawało mi się, że to jest oczywistość w tych czasach przy okazji modernizacji robionej na kilkadziesiąt lat aby zamontować ruchome. A tu takie dziadowskie oszczędności w Lublinie, mieście, które ma ponad 300 tys. ludzi i wielu przesiadkowiczów.

·
Registered
16 Posts
zwykłe schody to jest taka udręka dla tysięcy ludzi z wielkimi walizami
Ale akurat ruchome schody raczej nie są dla wielkich walizek, przynajmniej tam gdzie są również windy, a w Lublinie windy na peronach są/będą. W wielu miejscach (stacje kolejowe, lotniska) spotkałem się z tabliczkami nakazującymi dla osób z walizkami używania windy, a nie ruchomych schodów.

A tak porównując do innych miejsc, na przykład taka troszeczkę większa stacja od Lublina Głównego, gdzie zwykle przewija się o wiele więcej pasażerów z dużymi walizkami - Sydney Central nie ma ruchomych schodów na peronie dla pociągów jadących z/do lotniska. Tylko tam windy na końcach peronów są nieco szersze i pojemniejsze...

·
Registered
98 Posts
Ale akurat ruchome schody raczej nie są dla wielkich walizek, przynajmniej tam gdzie są również windy, a w Lublinie windy na peronach są/będą. W wielu miejscach (stacje kolejowe, lotniska) spotkałem się z tabliczkami nakazującymi dla osób z walizkami używania windy, a nie ruchomych schodów.
Cóż, ja zdaję sobie z tego sprawę, że schody ruchome nie zostały do tego stworzone (tak jak do chodzenia po nich), ale patrząc na doświadczenie z Warszawy Centralnej, mało kto wybiera windę, może wówczas gdy ma więcej niż jedną walizkę, bądź podróżuje razem z wózkiem dziecięcym. Generalnie windy mają dramatyczną przepustowość, a to ma znaczenie dla przesiadkowiczów (także tych do komunikacji miejskiej).

Rozwiązaniem dedykowanym do walizek są oczywiście ruchome pochylnie, o nich można w Lublinie pomarzyć.

·
Registered
96 Posts
te zwykłe schody to jest taka udręka dla tysięcy ludzi z wielkimi walizami, że wydawało mi się, że to jest oczywistość w tych czasach przy okazji modernizacji robionej na kilkadziesiąt lat aby zamontować ruchome. A tu takie dziadowskie oszczędności w Lublinie, mieście, które ma ponad 300 tys. ludzi i wielu przesiadkowiczów.

Przydały by się windy wieksze niż na 6 osób

·
Registered
1,989 Posts
Czy te windy będą dedykowane dla wszystkich korzystających z peronów, czy tylko dla inwalidów jak dotychczas było na peronie pierwszym?

·
Registered
17 Posts
W Puławach pod Mostostalem znów nie działa sygnalizacja a w nocy rozebrano tor 2 na przejeździe drogowym. Z tego co się dowiedziałem od ochrony, ponoć w tym miejscu przejazd jest za niski. W dobie laserów i precyzyjnych pomiarów takie coś zaskakuje. Od kiedy pamiętam, tam się zawsze przejazd zapadał, ze względu na ruch ciężkich pojazdów. Zdjęć nie miałem możliwości zrobić, ponieważ leje dziś od rana. Może wracając z pracy uda się coś cyknąć.

·
Registered
271 Posts
Czy ma ktoś aktualny scemat jak bedzie wyglądała stacja Otwock po przebudowie i dostosowaniu do 4 torów w kierunku W-wy?

·
Registered
705 Posts
Dosyć ciekawe oświetlenie stacji montują w Lublinie ,wysokie to i kształt taki dziwny jakby jakiś spodek na słupie.

·
Registered
536 Posts
Pod Mostostalem to przejazd rozebrali pod torem raczej 1, bo po dwójce śmigaja pociągi. Ale jak zrobią wszystkie przejazdy w torze nr 2, to przerzuca ruch pociągów na tor nr 1, i będą to samo robić. Czyli usuwać wadliwe plyty przejazdowe ktore są pod szynami na przejazdach.

·
Registered
142 Posts
Sygnalizacja na tym przejeździe nie działa od tygodnia conajmniej. Tor nr jeden jest rozebrany i poprawiają przejazd. Z dobrych wieści to ukończyli remont przejazdu w km 131,000 - 131,010 (po jedynce oczywiście) sap ponownie działa na tym przejeździe, a po dwójce jest wprowadzona 60 tak jak było wcześniej.

·
Registered
1,989 Posts
Dosyć ciekawe oświetlenie stacji montują w Lublinie ,wysokie to i kształt taki dziwny jakby jakiś spodek na słupie.
Istotnie stoi co najmniej 5 masztów w okolicy dworca. Mają dość oryginalną głowicę więc możliwe, że będą zamontowane tam także inne urządzenia oprócz opraw oświetleniowych, które wiszą póki co tylko na dwóch masztach.
IMG_20200703_172117.jpg
IMG_20200703_172121.jpg
IMG_20200703_171711.jpg
IMG_20200703_171727.jpg

·
Registered
298 Posts
W jaki sposób wchodzi się teraz na perony na dworcu w Lublinie ?

4841 - 4860 of 4880 Posts