SkyscraperCity banner

5621 - 5640 of 5688 Posts

·
Registered
Joined
·
551 Posts
^^

Wizualnie na openrailwaymap.org

Kiedy będzie dostępne 160 na jakichś odcicnkach?
Od grudnia ma być na Otwock - Pilawa, ale PLKowe zmiany prędkości to temat na cykl książek i dowiemy się pewnie dopiero pod koniec listopada.
 

·
Registered
Joined
·
10,657 Posts
czy mi się wydaje czy towarowe z węglem jeżdżą teraz z 41 wagonami?
Ogólnie i tak to nie jest max dla nowego odcinka, bo od Lublina chyba wszędzie powinny się mieścić towary 750 metrowe. Aktualnie Cargo ciąga ok 600-650m, co przekłada się na 3200-3400t.
FPL czasem ciągał 3800-3900 ton. Trochę zabawy z wyjazdem z Lublina było, ale potrafili tyle wyciągnąć. Po modernizacji i likwidacji ograniczeń i poprawie parametrów sieci powinno się dać ciągać więcej.
 

·
Ambasador Lublina
Joined
·
3,498 Posts
Oczywiście i tak żaden skład tyle nie pojedzie bo IC nie da pomocnika maszynisty na tak krótki odcinek, więc będzie, i tak rekordowe, 130 km/h.
Jak juz bedzie ETCS zabudowany to wtedy Darty i Griffiny jak rozumiem pojada normalnie 160? Teoretycznie przynajmniej.
 

·
Registered
Joined
·
1,524 Posts
czy mi się wydaje czy towarowe z węglem jeżdżą teraz z 41 wagonami?
Jeżeli chodzi o Cargo, to najdłuższe pociągi z klasycznymi węglarkami o długości 14.04 m ze zderzakami serii Eaos mają przeważnie po 42 wagony. Jeżeli w składzie trafią się węglarki nowszego typu serii Eanos, czy Eans o długości 15,74 m, to składy są odpowiednio krótsze, żeby wlazły w stacje.
 

·
Registered
Joined
·
932 Posts
Jak juz bedzie ETCS zabudowany to wtedy Darty i Griffiny jak rozumiem pojada normalnie 160? Teoretycznie przynajmniej.
Darty i Griffiny pojadą 160 bez ECTSu gdy będzie taka prędkość od Otwocka do Dęblina/Lublina, tutaj chodzi o to, że ten krótki kawałek z podwyższoną vmax i tak nie będzie wykorzystywany.
 

·
ukryta opcja hipsterska
Joined
·
1,967 Posts

·
Registered
Joined
·
1,524 Posts
Na 1 peronie od początku istnienia tunelu było do niego jedno zejście i tak zostało do tej pory. Jest czynne. Dodatkowo dostawiona została, jak na pozostałych peronach, winda. Natomiast na 2 peronie zostały zlikwidowane schody w stronę Północnego (na wschód). W czasie, gdy istniały korzystało z nich bardzo mało osób. Szczególnie w ostatnich kilku, czy kilkunastu latach. Pociągi przeważnie zatrzymywały się przed zejściem od zachodniej strony i pasażerowie nie szli już do tunelu od wschodu. Na peronie 3 było zawsze jedno zejście. Dostawiona została tylko winda. Ze względu na brak ułożonej kostki pod dachem wyjście główne z dworca na peron 1 jest obecnie nieczynne. Dach nad peronem 1 też jeszcze nie jest dokończony. Brakuje części od strony ściany dworca. Wystają tylko metalowe krokwie.

Jeżeli ktoś ma ochotę popratrzeć jak wyglądało to dawniej niech zajrzy tu Dworzec Główny PKP - Lublin Jacka Mirosława - Lublin Fotografia - Teatr NN
Są tam jescze odnośniki do innych galerii. Oczywiście w sieci znajdzie się zapewne jeszcze więcej zdjęć z dawnych lat, ale tu widać jak było przed postawieniem "niebieskiego, szklanego słoika", który pasuje do otoczenia jak świni siodło, a poza tym praktycznie jest niewykorzystany.
 
5621 - 5640 of 5688 Posts
Top