SkyscraperCity banner

5641 - 5660 of 5688 Posts

·
Registered
Joined
·
82 Posts
widać jak było przed postawieniem "niebieskiego, szklanego słoika", który pasuje do otoczenia jak świni siodło, a poza tym praktycznie jest niewykorzystany.
Jeszcze na początku barek przy wyjściu z niego na peron był dość oblegany, może nawet bardziej jako poczekalnia i miejsce spotkań z znajomymi niż żeby coś przekąsić - od czasu zlikwidowania antresoli i ławek wokół schodów w głównej części dworca i zastąpienie ich małą poczekalnią w miejscu starego baru zazwyczaj brakowało zwykłych miejsc siedzących (nie licząc parapetów). Tak swoją drogą, od samego oglądania tych zdjęć czuć zapach frytek ze smażalni która tam przed tym niebieskim klockiem była...
 

·
Registered
Joined
·
36 Posts
Czy zadaszenia nad 1 peronem nie można było zrobić podobnego do sterego lub jego brak, tak by odsłonić dworzec, a nie znowu zakryty jak przed remontem?
 

·
Registered
Joined
·
1,524 Posts
Tak swoją drogą, od samego oglądania tych zdjęć czuć zapach frytek ze smażalni która tam przed tym niebieskim klockiem była...
Tak swoją drogą, to nie tylko frytek. Zapiekanki były bombowe, hot-dogi też bardzo dobre. Co prawda w budkach, ale to się pamięta. Było to na początku lat 90. Potem jakość się popsuła, a później powstał ten niebieski klocek. Ta kafejka na parterze była bardzo fajna. Lokal jednak nie miał szczęścia. Potem ktoś jeszcze chciał reaktywować gastronomię, ale jakość była denna. Potem padło. Jednak fajnie powspominać.
 

·
Registered
Joined
·
36 Posts
Co jest jeszcze do poprawy w Motyczu (często tu pociąg zwalnia do 20 albo się zatrzymuje), oraz w Zabieżki (za każdym razem tu pociąg zwalnia do 20 lub się zatrzymuje), a także czemu po torze wyjazdowym z Lublina pociągi jadą szybciej, niż po wjazdowym do Lublina??
 

·
Moderator
Joined
·
76,085 Posts
^^Może muszą mieć kontrolę i papiery z UTK w Motyczu do zatwierdzenia podwyższenia prędkości ?
 

·
Registered
Joined
·
10,657 Posts
Zapewne przejazdy kolejowe. W Motyczu standardowo usterki, a w Zabieżkach może jeszcze nie oddany lub w eksploatacji obserwowanej.
 

·
Moderator
Joined
·
76,085 Posts
^^Z drugiej strony ile wykonawca może się jeszcze bawić z takimi usterkami. Na przyszłość nie wróży to długiej trwałości.
 

·
Registered
Joined
·
10,657 Posts
Nie tego kalibru usterki. Kilka stron wstecz jest nawet artykuł o tym, jak kierowcy blokują ten przejazd zawadzając o opadające drągi etc. Częste przypadki, przy czym osobiście dalej uważam, że zbyt to czułe jest.
 

·
Registered
Joined
·
222 Posts
Ale mi chodzi, że często pociąg się zatrzymuje na minutę dwie, lub zwalnia do 20km/h, wczoraj normalnie przejechał
W kierunku Lublina jest blokada półsamoczynna także czasami po prostu nie ma dojścia i stąd te postoje ewentualne zwolnienia. Mam wrażenie że ostatnio coraz większy ruch na LK7 zarówno osobowy jak i towarowy.
 

·
Registered
Joined
·
609 Posts
W Motyczu po torze nr 2 do Sadurek, czy w Sadurkach do Nałęczowa często wypada SBL. Pociąg musi otrzymać rozkaz S na unieważnienie SBL na dany szlak. Jeżeli jest to jeszcze pierwszy, bądź drugi odcinek SBL, do tego dojdzie jeszcze jazda na sygnał zastępczy
 

·
Registered
Joined
·
609 Posts
Ruch na Lk07jest w miarę: Polegio przejeżdża 22 pociągi, Intercity pospieszne 30 lub 32 bo Jagiełło do Krakowa powrócił.
Ruch towarowy na razie spokojnie nie duży bo towarowych mniejsza ilość jeździ. Ale po 15 grudnia 2020 jeździło po 8 z Jaszczowa i wracało na dobe. Teraz jeździ mniej węgla do Swierzy. Ale wegiel do Ostrołęki, naBiałystok, Bydgoszcz, Szczecin, Pulaw Azot, Okęcia jezdzi.Do tego paru prywaciarzy, Orlen, Lotos, FPL, itp. Myślę że do 100 pociągów na dobę przejeżdża. Po zakończeniu modernizacji Lublina Lk07, podłączą SBL na szlaku Lublin Motycz to będzie można jeszcze zwiększyć ilość pociagow. Zdarzają się już teraz sytuację, że pociąg goni pociąg na jednym torze, bo jest 2-3 pociągi na jednym szlaku. Fajnie to wygląda
 

·
Registered
Joined
·
62 Posts
Zdarzają się już teraz sytuację, że pociąg goni pociąg na jednym torze, bo jest 2-3 pociągi na jednym szlaku. Fajnie to wygląda
Fajnie wygląda, ale to tylko dowodzi tego że trudno będzie wprowadzić tu połączenia w pełni wykorzystujących nowe możliwości linii. 160km/h pozostanie fikcją, ponieważ jakiekolwiek opóźnienie innego pociągu spowolni te najszybsze pasażerskie na kilkunastokilometrowych odcinkach do 120, 100 lub nawet 80km/h. Bez żadnych boków na stacjach aby je przepuścić pozostanie tylko wyprzedzanie na szlaku, a na obciążonej linii nawet to będzie problematyczne. Od Pilawy do Sobolewa jest ponad 30 kilometrów bez żadnej stacji.
 

·
Registered
Joined
·
10,657 Posts
Aż tak źle nie będzie. Na Siedleckiej niektóre rodzynki lecą 160 nawet na podwarszawskim odcinku pomimo znacznie większego ruchu. Trochę dyżurni muszą się nastawić na ciut wcześniejsze przeloty, niewypuszczanie towarów tuż przed osobowymi etc.
 

·
Registered
Joined
·
1,045 Posts
Należy mieć nadzieję, że zasilanie zostało porządnie zrobione, inaczej przy większej ilości składów na trasie będą ograniczenia pod względem dostępnych mocy i wprowadzą ograniczenia w postaci odstępów czasowych pomiędzy kursującymi składami na linii.
 

·
Registered
Joined
·
222 Posts
Na chwilę obecną najgorzej w moim odczuciu jest między Nałęczowem a Sadurkami oraz kawałek między Azotami a po Puławy Miasto. Po za tymi odcinkami rzadko kiedy siada poniżej 3kV.
 
5641 - 5660 of 5688 Posts
Top