SkyscraperCity banner

5661 - 5680 of 5688 Posts

·
Registered
Wawer.
Joined
·
574 Posts
Siada i na pozostałych odcinkach, a nieraz i leci w drugą stronę przekraczając 4kV. Był nawet całkiem niedawno przypadek, gdzie dart utknął między Otwockiem a Pilawą (a za nim osobówka), bo napięcie w sieci było zbyt wysokie i cały czas działały zabezpieczenia nadnapięciowe. W każdym razie sporo podstacji jest jeszcze w trakcie budowy i/lub podciągania linii zasilających te obiekty, dlatego stabilności jeszcze nie ma.
 

·
Registered
Joined
·
36 Posts
Ostatnia "20" na przejeździe w Zabieżkach w dniu dzisiejszym przeszła do historii.👍
Da się to odczuć, bo wczoraj pierwszy raz pociąg ranny z lbn dojechał na wschodnią 2 min przed czasem :D
A wiadomo coś kiedy skróci się czas przejazdu z Lublin Zachód - Lublin Główny, bo obecnie trwa 8-10min , gdzie w drugą stronę zaledwie 5min :/
 

·
Registered
Joined
·
10,657 Posts
To raczej loteria. Jak dojedzie planowo do Pilawy i Otwocka, to ma szanse dojechać ciut przed planem na Wschodni, bo tam jest jakieś 3 minuty zapasu przy dynamicznej jeździe) o ile można o tym mówić w przypadku odcinka Otwock - Wschodnia ;) bo póki co sieć niespecjalnie pozwala na dynamikę.
 

·
Registered
Joined
·
168 Posts
Wiadomo kiedy peron nr 3 na stacji Lublin Główny będzie znów czynny i co z peronem 1a?I jak się ma przyszłość peronu nr 4?
 

·
Registered
Joined
·
354 Posts
Te przyśpieszenie pociągów 1 m/s2 to tylko PR-owe przechwałki, czy jednak da się osiągnąć np. na WWO-Dęblin po modernizacji? Ile minut pozwala zaoszczędzić wyższe przyśpieszenie, czy nie ma konfliktu z pozostałymi EN57 jeszcze, czy wogóle się opłaca (eco-driving i te sprawy)?
 

·
Registered
Joined
·
10,657 Posts
Modernizacja linii kolejowych do przyspieszenia EZT średnio się ma, bo nawet na starym zasilaniu na EN57Axx dało się to osiągnąć (bo to jednak mała moc, 1MW, choć do Otwocka to i to jest problemem). Oczywiście przyspieszenie ALicji i tym podobnych na poziomie 1m/s/s jest tylko do ok 50km/h, dalej spada. W innych EZT ta strefa przyspieszenia potrafi być trochę dłuższa (Flirty, Elfy, Impulsy - im pierwsza strefa kończy się trochę wyżej).
Kwestia użycia tego w rozkładzie. Rozkład zaklada, że jedzie jakaś AL czy inny nowy EZT, ale maksymalnych parametrów nigdy się nie przyjmuje, zostaje mały zapas na skrócenie czasu przejazdu (czyli można jechać trochę delikatniej i przy normalnym zasilaniu, przyczepności i innych warunkach - zmieścisz się w rozkładzie, ale w razie czego nadrobisz kilka sekund na każdym odcinku dynamiczniejszą jazdą).
Względem starej EN57 oszczędność jakaś tam oczywiście jest, na poziomie powiedzmy kilku minut na 100km (np na odcinku Warszawa Ws - Otwock część pociagów jedzie 30 minut, a część 33 minuty - nie znam aktualnych obiegów, ale tu raczej widać, który pojazd jedzie stary, albo planowany jest na stary typ).
Eco driving właśnie wymusza użycie jak najlepszego przyspieszenia dostępnego dla danego pojazdu (do czego osobiście mocno zachęcam) więc to się mocno nie gryzie.
 

·
Registered
Wawer.
Joined
·
574 Posts
To raczej loteria. Jak dojedzie planowo do Pilawy i Otwocka, to ma szanse dojechać ciut przed planem na Wschodni, bo tam jest jakieś 3 minuty zapasu przy dynamicznej jeździe) o ile można o tym mówić w przypadku odcinka Otwock - Wschodnia ;) bo póki co sieć niespecjalnie pozwala na dynamikę.
Zasilanie zasilaniem, ale dla IC nie trzeba nie wiadomo jakiego przyspieszenia by bujnąć się do setki. W 95% przypadków to jazda za osobowym/SKM determinuje powolną jazdę na tym odcinku. I każdy maszynista wie, że nie ma sensu nie wiadomo jak cisnąć, gdy i tak za kilka kilometrów dogonisz SKMkę i będziesz stał pod słupkiem. To po co tak się rozpędzać i potem hamować, jak można złapać 40 km/h i jechać w zasadzie stabilnie i oszczędnie ;)

Te przyśpieszenie pociągów 1 m/s2 to tylko PR-owe przechwałki, czy jednak da się osiągnąć np. na WWO-Dęblin po modernizacji? Ile minut pozwala zaoszczędzić wyższe przyśpieszenie, czy nie ma konfliktu z pozostałymi EN57 jeszcze, czy wogóle się opłaca (eco-driving i te sprawy)?
Wyjaśnij, czy chodzi o IC czy KM. Przypominam, że maksymalne przyspieszenie osiągalne jest tylko w pewnym zakresie prędkości rozruchu (np. dla AKM jest to 0 - 40 km/h -> powyżej tej prędkości przyspieszenie spada). Mało tego, przyspieszenie to osiągane jest w dobrych warunkach (sucha szyna - inaczej pojazd wpada w poślizg). W praktyce rozruch 100% używany jest w celu nadrabiania opóźnienia i nie jest potrzebny do normalnej, rozkładowej jazdy.

Gdyby tak było, to w każdy deszcz/śnieg i gdy poranne wstają zorze ;) miał byś regularne opóźnienia, których już nie byłoby jak wyrobić. Każdy typ pojazdu trakcyjnego ma swoją charakterystykę i od osiągów w rozkładach robi się pewien zapas.
 

·
Registered
Joined
·
1 Posts
A ja z jednym pytankiem. Szukałem na forum ale nie mogłem dokładnie znaleźć. Czas przejazdu przed modernizacją wynosił około 2h 30min (chyba, nie jestem pewny) z Lublina głównego do Warszawy centralnej. Ile będzie wynosił czas po kompletnym zakończeniu modernizacji?
 

·
Registered
Joined
·
183 Posts
za: Lublin: Pociągi pojadą inaczej. Nie tylko te do Warszawy - Dziennik Wschodni

Duże zmiany czekają pasażerów dojeżdżających pociągami do Warszawy. Część nie dotrze już na Dworzec Centralny, niektóre odjadą ze stacji Warszawa Śródmieście, a dla innych jedynym postojem w stolicy będzie Dworzec Gdański. Zmiany będą również na innych trasach.
Powodem większości zapowiedzianych zmian jest kolejny etap przebudowy stacji Warszawa Zachodnia. – To największa w Polsce stacja pod względem liczby kursujących pociągów. Średnio na dobę przejeżdża przez nią około 1000 pociągów – informuje PKP Intercity. – Modernizacja stacji Warszawa Zachodnia sprawi, że część pociągów kursujących przez Warszawę, począwszy od 14 marca, będzie jeździć trasami okrężnymi.

Część pociągów zatrzyma się w stolicy wyłącznie na stacji Warszawa Gdańska. Wśród nich jest pociąg IC Lubuszanin kursujący z Chełma do Zielonej Góry.

Wiele innych pociągów dowiezie nas tylko do Warszawy Wschodniej, w tym IC Chełmianin z Chełma, IC Oleńka z Lublina (tylko w soboty i 4 kwietnia), TLK Kiev Express (z Jagodina), IC Skaryna i IC Mickiewicz (obydwa z Brześcia) oraz IC Starzyński z Terespola.

Z Dworca Centralnego nie odjedzie pociąg IC Czatoryski do Lublina, ma być podstawiany na stację Warszawa Śródmieście. Ma się tu również zatrzymywać pociąg IC Bystrzyca z Lublina (też nie dojedzie na Centralny).

Kolejne zmiany zapowiedziane przez PKP Intercity czekają podróżnych od 19 kwietnia. Od tego dnia pociąg IC Hetman z Lublina i Hrubieszowa do Wrocławia (i z powrotem) ma kursować okrężną trasą przez Tarnobrzeg, Nową Dębę i Kolbuszową. Na taki sam objazd trafi TLK Roztocze z Bohumina do Lublina i z powrotem. Utrudnienia na tej trasie mają trwać do 12 czerwca.

Od 10 maja do 12 czerwca między Hrubieszowem a Zamościem zamiast pociągów TLK Hetman i TLK Zamoyski mają kursować autobusy komunikacji zastępczej.

Już od 14 marca zmienionymi trasami będą kursować jeszcze dwa inne pociągi łączące Lublin ze Śląskiem i Dolnym Śląskiem. Chodzi o składy IC Morcinek (do Wrocławia) oraz IC Sztygar (do Katowic), które ominą Dąbrowę Górniczą, Będzin i Sosnowiec Główny, a pojadą przez Sosnowiec Południowy. Taki objazd ma obowiązywać w obu kierunkach jazdy. Wyłącznie w jednym kierunku (z Wrocławia do Lublina) zmienioną trasą ma jeździć IC Bolko.
 

·
Registered
Joined
·
1,524 Posts

·
Registered
Joined
·
190 Posts
3. Chyba nigdy nie zrozumiem, dlaczego nie można przedłużyć zadaszenia nad peronem 1 w stronę Warszawy...
Pewnie ta wiata wystając zza budynku zaburzyłaby odbiór zabytkowej bryły dworca. Nie to, co to niebieskie coś z drugiej strony nad przejściem podziemnym, co wygląda jak fasada centrum handlowego z początku bieżącego wieku o_O
 

·
Registered
Joined
·
2,247 Posts
Nie to, co to niebieskie coś z drugiej strony nad przejściem podziemnym, co wygląda jak fasada centrum handlowego z początku bieżącego wieku o_O
Ja żyję nadzieją (trochę płonną 😉), że w ramach remontu dworca ten niebieski kolor zniknie raz na zawsze z panoramy placu Dworcowego. Tak przy okazji to ciekawe właśnie jak będzie wyglądał projekt tej przebudowy. Z tego co pamiętam to chyba właśnie w tym miesiącu projektantowi kończy się termin na wykonanie dokumentacji. Ciekawe czy gdzieś zostaną zaprezentowane jakieś wizualizacje i czy ruszy niedługo przetarg na remont. Wg zapowiedzi sprzed ok. 2 lat dworzec miał być ukończony równolegle z dworcem autobusowym.
 
5661 - 5680 of 5688 Posts
Top