SkyscraperCity banner

3341 - 3360 of 3397 Posts

·
Marzyciel
2,643 Posts
Pewnie dlatego, że Dobieszyn będzie stacją, a Kruszyna już nie.
Pociągowi wszystko jedno gdzie stanie i gdzie odwrócą jego bieg. Ale chyba między Dobieszynem, a Kruszyna jest już jakiś obiekt i przerwa w torach. Jeśli nie to powinni ciągnąć jak najdalej. Tam nie jeżdżą pociągi co 10 minut, żeby nie mogły wjechać na jeden z torów i tam na końcu maszynista by przechodził na drugi kierunek. Przy dwóch czynnych torach to można tak nawet dwa pociągi na raz zaparkować. A komunikacja zastępcza do Kruszyny przez pozostałe przystanki będzie znacznie szybsza i wydajniejsza.

·
Registered
57 Posts

·
Registered
821 Posts
Most wygląda git! Następne wąskie gardło na naszej sieci kolejowej odchodzi do historii.

·
Registered
4 Posts
Wiemy coś nowego o odcinku radomskim? Widziałem, że na wysokości przejazdu na ul. Energetyków prowadzone są jakieś prace: równianie podłoża wzdłóż torów, przywożenie przęseł stalowych (na wiadukt?).
A wiadomo czy zostało zakończone ukladanie torów i ewentualnie trakcji na obu torach na odcinku Warka - Dobieszyn?
Czy jest szansa, aby na tym odcinku w grudniu pojechały pociągi osobowe?
pozdrawiam

·
Registered
649 Posts
Jest szansa na przejezdność Warka - Radom od grudnia? Widzę, że są już zamówione rozkłady jazdy dla niektórych pociągów IC (Zachodnia - Służewiec - Piaseczno - Warka - Radom - ...).

·
Registered
961 Posts
Wiemy coś nowego o odcinku radomskim? Widziałem, że na wysokości przejazdu na ul. Energetyków prowadzone są jakieś prace: równianie podłoża wzdłóż torów, przywożenie przęseł stalowych (na wiadukt?).
Nie wiem jak pod Radomiem, ale w samym Radomiu nic się nie dzieje od kilku dniu na budowie LK8, zniknęły wszystkie maszyny i hula wiatr.
Tu jest kilka zdjęć:

·
Registered
6 Posts
Spółka Koleje Mazowieckie ogłosiła postępowanie przetargowe na kursowanie ZKA na odcinku Warka-Radom-Warka.

Termin realizacji usługi: 13 grudnia 2020 - 13 marca 2021 r.

Stawia to pod bardzo dużym znakiem zapytania czy od grudnia pojedziemy pociągiem choćby do Dobieszyna. Z powyższego ogłoszenia można wnioskować, że nie, skoro ZKA ma kursować do 13 marca 2021 r.

·
Registered
6 Posts
Chciałbym zapytać, bo pod zdjęciami na facebooku jest napisane że stacja Bartodzieje przestanie istnieć. Czy to odnosi się do przesuniecią jej (że nie będzie jej w danym miejscu), czy w ogóle jej nie będzie ? Nie wiem czy mi coś umkneło bo nie kojarze informacji o likwidacji.

·
Registered
126 Posts
Chciałbym zapytać, bo pod zdjęciami na facebooku jest napisane że stacja Bartodzieje przestanie istnieć. Czy to odnosi się do przesuniecią jej (że nie będzie jej w danym miejscu), czy w ogóle jej nie będzie ? Nie wiem czy mi coś umkneło bo nie kojarze informacji o likwidacji.
Chyba chodzi o to, że zamieni się w przystanek osobowy

·
Registered
4 Posts
Chyba chodzi o to, że Bartodzieje zostaną przekwalifikowane ze stacji na przystanek niestety.
Swoją drogą, to coś słabo wyprofilowali ten nasyp w Bartodziejach...

·
"Niecierpliwy"
32 Posts
Wczorajsze amatorki z Sułkowic

Peron w stronę Radomia już doczekał się "ulepszeń" 🙁

Stara wysłużona lampa i jej następca

Przejazd kolejowy z nowym asfaltem i płytami (został jeszcze kawałek chodnika w miejscu budki dróżnika)

Peron w stronę Warszawy

Montują nowy sprzęt

Widok na Warszawę. Po prawej kawałek budki dróżnika która pójdzie do rozbiórki)

Jeszcze się plączą kable

Kawałek wyremontowane drogi dojazdowej. Przesunięta do prawej i z nowym wjazdem w porównaniu do starej

Wiata w całej okazałości (jeszcze nie rozwalona)

Kiedyś się pytałem czy na tym odcinku będzie SBL. Zdjęcie (maksymalne zbliżenie telefonem dlatego rozmazania) potwierdza obecność tego systemu który już działa.

Nowoczesne kosze na śmieci

To chyba sygnalizatory stanu przejazdu kolejowego. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się myle

No i pytanie z mojej strony o sens montowania czegoś takiego (nie znam fachowej nazwy ) zamiast zawiesić tak jak resztę.

·
zoddali
1,871 Posts
Przyznam, że amatorki z wieloma kwestiami mi się dotąd kojarzyły ale z linią kolejową ? ;)

·
Registered
1,717 Posts
To chyba sygnalizatory stanu przejazdu kolejowego. Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę

No i pytanie z mojej strony o sens montowania czegoś takiego (nie znam fachowej nazwy ) zamiast zawiesić tak jak resztę.

Tak, to tzw. TOP-y, czy tarcze ostrzegawcze przejazdowe. Na drugim zdjęciu chodzi Ci o bramki trakcyjne? Montuje je się w obrębie peronów, by słupy nie ograniczały bezpiecznej przestrzeni poruszania się na samym peronie.

3341 - 3360 of 3397 Posts