SkyscraperCity banner

3361 - 3380 of 3396 Posts

·
"Niecierpliwy"
32 Posts
Tak, to tzw. TOP-y, czy tarcze ostrzegawcze przejazdowe. Na drugim zdjęciu chodzi Ci o bramki trakcyjne? Montuje je się w obrębie peronów, by słupy nie ograniczały bezpiecznej przestrzeni poruszania się na samym peronie.
Zdziwiło mnie to bo jest tylko jeden tak zawieszony podczas gdy reszta jest normalnie na słupach które stoją na peronie

·
Marzyciel
2,643 Posts
Hymm... Jak dziś się dokładniej przyjzakem mapie, to rzeka Pacynka na której jest rozgrzany wiadukt to jest pod samym Radomiem. Ktoś wie gdzie dokładnie kończą się nowe tory. I czy od Warki jest już wszędzie ciągłość trakcji. Bo to jakoś dziwnie wygląda. Nawet po zdjęciach skoro drezyny i ekipa pajeczarzy docierają do Dobieszyna to czemu nie mogą dalej tematu do Bartodzieji pociągnąć? A z tamtąd już bardzo blisko do Radomia nawet autobusami przerzucić ludzi. Jest jakaś opcja to zweryfikować w terenie? Może ktoś z Was się gdzie jest problem?

·
Registered
5 Posts
Hymm... Jak dziś się dokładniej przyjzakem mapie, to rzeka Pacynka na której jest rozgrzany wiadukt to jest pod samym Radomiem. Ktoś wie gdzie dokładnie kończą się nowe tory. I czy od Warki jest już wszędzie ciągłość trakcji. Bo to jakoś dziwnie wygląda. Nawet po zdjęciach skoro drezyny i ekipa pajeczarzy docierają do Dobieszyna to czemu nie mogą dalej tematu do Bartodzieji pociągnąć? A z tamtąd już bardzo blisko do Radomia nawet autobusami przerzucić ludzi. Jest jakaś opcja to zweryfikować w terenie? Może ktoś z Was się gdzie jest problem?
Też miałem takie wrażenie, ale czekałem aż wypowie się ktoś kto wie wiejcej niż zwykły Kowalski

·
Registered
165 Posts
Zakładam, że to część LK8, ale jeśli nie to proszę o sprostowanie.

Insteresuje mnie stan i postęp w realizacji przebudowy rozjazdów przy Warszawie Zachodniej - kryterium podstawowe, by na LK8 mogły wyjechać SKM-ki i linia obwodowa z relacją do Warszawy Gdańskiej.
Gdzie można to obserwować, jakie są czasy realizacji/plan?
Ostatnia informacja jaką kojarzę jest taka, że prace wystartowały i są w ramach modernizacji całego dworca, ale miały być realizowane jeszcze przed przebudową peronów.

·
Registered
40 Posts
Kiepsko wygląda postęp prac przy stacji Lesiów peron nie zrobiony podkłady jak stały tak stoją nadal. W okolicach przejazdu na Energetyków coś bardziej zaczęło się dziać. Wie może ktoś kiedy rządzący naszym miastem rozpoczną przebudowę wiaduktu na Lubelakiej?

·
Registered
50 Posts
Zakładam, że to część LK8, ale jeśli nie to proszę o sprostowanie.

Insteresuje mnie stan i postęp w realizacji przebudowy rozjazdów przy Warszawie Zachodniej - kryterium podstawowe, by na LK8 mogły wyjechać SKM-ki i linia obwodowa z relacją do Warszawy Gdańskiej.
Gdzie można to obserwować, jakie są czasy realizacji/plan?
Ostatnia informacja jaką kojarzę jest taka, że prace wystartowały i są w ramach modernizacji całego dworca, ale miały być realizowane jeszcze przed przebudową peronów.
W dokumentacji na stronie PLK masz harmonogram który mniej więcej pozwoli się zorientować co będzie w jakiej kolejności wykonywane, do dat tam zawartych trzeba podchodzić jednak z duuuużą rezerwą.

·
Registered
5,742 Posts
W dokumentacji na stronie PLK masz harmonogram który mniej więcej pozwoli się zorientować co będzie w jakiej kolejności wykonywane, do dat tam zawartych trzeba podchodzić jednak z duuuużą rezerwą.
I do informacji tam zawartych rónież. Jak sie przeglada archiwalne harmonogramy to np. taka linia 71 powinna juz być trzykrotnie zelektryfikowana kilka lat temu , a nie jest do tej pory :)

GN

·
Lefebvrysta
14,124 Posts
Przejazd do Grabowego Lasu tydzień temu, na północ

I na południe
View attachment 716666
A co to za woda stojąca w rowach po jednej i po drugiej stronie toru? Jak tak dalej pójdzie to będą występować lokalne podmycia torowiska przejawiające się jako "nierówności toru w planie i profilu" lub gorzej, jak to mieliśmy do czynienia pod Ślesinem na LK18.

·
Need S7 Warszawa-Grójec!
1,418 Posts
A co to za woda stojąca w rowach po jednej i po drugiej stronie toru? Jak tak dalej pójdzie to będą występować lokalne podmycia torowiska przejawiające się jako "nierówności toru w planie i profilu" lub gorzej, jak to mieliśmy do czynienia pod Ślesinem na LK18.
Na początku listopada dużo tam padało, w okolicy w rowach wszędzie pełno wody było. Rowy chyba są jeszcze formowane to może system odwodnienia jeszcze nie działa idealnie.

·
Marzyciel
2,643 Posts
Byłem dziś w Warce i przy okazji wybrałem się na mały rekonesans...
1. Przejazd kolejowy na Białą Górę, czyli za mostem w Warce.
763226

763230
763234
763235
763238
763239
763241
763243
763245
763246

·
Marzyciel