Skyscraper City Forum banner
4601 - 4620 of 15486 Posts

·
Registered
43 Posts
Czy jest mozliwe ze zaczynaja sie juz jakies prace przy LCS Gdynia? Dzisiaj widzialem powycinane juz drzewa i krzewy na odcinku Gdynia Głowna - Gdynia Chylonia na wysokosci przystanku Leszczynki SKM od strony torow postojowych na Leszczynkach. To prace zwiazane z przebudowa juz?:)

·
Registered
1,467 Posts
Wycinają bo ma być drugi tor dla dalekobieżnych.

·
prostownik
3,096 Posts

http://www.rynek-kolejowy.pl/21845/...prawie_pol_miliarda_dla_konsorcjum_Feroco.htm

Data dodania: 2011-02-11 16:00:42
Ciechanów II podpisany – kontrakt za prawie pół miliarda dla konsorcjum Feroco

11 lutego 2011 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zawarły umowę na wykonanie robót budowlanych w obszarze lokalnego centrum sterowania ruchem kolejowym Ciechanów.

Zakres robót budowlanych na odcinku Ciechanów - Mława obejmie między innymi: modernizację układu torowego na długości 30 km linii kolejowej, przebudowę układów torowych na stacjach Konopki i Mława, modernizację peronów i dojść do peronów wraz z dojściem dla osób niepełnosprawnych, budowę 2 mostów, 1 wiaduktu, dróg dojazdowych, 2 przejść podziemnych oraz przepustów, budowę 2 podziemnych przejść dla pieszych na stacjach Mława i Konopki, całkowitą wymianę istniejącej sieci trakcyjnej w torach stacyjnych i szlakowych, budowę urządzeń sterowania ruchem kolejowym na stacji Mława i stacji Konopki, rozbiórkę obiektów kubaturowych w tym kładki dla pieszych na stacji Mława.

Wartość umowy wynosi 397 652 629,75 zł netto, 485 136 208,30 zł brutto, a wykonawcą prac będzie konsorcjum firm: Feroco S.A., Torpol Sp. z o.o., Zakład Robót Komunikacyjnych – DOM w Poznaniu Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Usług Technicznych „Intercor” Sp. z o.o.

Zadanie powinno zostać zrealizowane w okresie 24 miesięcy od daty rozpoczęcia prac. Modernizacja linii kolejowej na obszarze Lokalnego Centrum Sterowania Ruchem Kolejowym w Ciechanowie to kolejny etap przebudowy ponad 350 kilometrowej linii kolejowe E-65 łączącej Warszawę z Gdynią.
(źródło: PKP PLK, 11 lutego 2011)

·
Eeeeeeeeeeee??
3,071 Posts
Taka mała ciekawostka ze stacji Pszczółki (jakość zdjęcia niestety słaba):
Była gorąca dyskusja, jakiego sygnału użyją w sytuacji 80km/h na bok. Widząc zdjęcie skojarzyłem, że takie padełko już gdzieś w instrukcjach widziałem i proszę - kierując się Ie-1, to jest wskaźnik W21:

Wskaźnik W 21 "Wskaźniki zmiany prędkości" oznacza miejsce zmiany i obowiązującą od tego miejsca największą dozwoloną prędkość drogową:

a) wskaźnik W 21 umieszczony na maszcie semafora oznacza, że jazda po zwrotnicach w kierunku zwrotnym może odbywać się z prędkością określoną przez ten wskaźnik większą niż 40 km/h;
b) wskaźnik W 21 wykonuje się jako świetlny i umieszcza na maszcie semafora tylko wówczas, gdy typ rozjazdu osłanianego tym semaforem pozwala na jazdę z prędkością większą niż 40 km/h w kierunku zwrotnym;
c) na wskaźniku W 21 matowo-biała liczba na czarnym tle wyświetla się jednocześnie z ukazaniem się na semaforze sygnału zezwalającego na jazdę ze zmniejszoną prędkością.

·
Registered
471 Posts
MichałT;72488441 said:
No... zmienili. Wcześniej był wyłącznie jako tabliczka pod kształtowym.
od 2005 roku, czyli od czasu wprowadzenia w życie rozporządzenia odnosnieruchui sygnalizacji na kolejach publicznych....

·
Eeeeeeeeeeee??
3,071 Posts
Wychodzi, że to było przewidziane, więc wcześniejsza dyskusja wydaje się zbędna.

Ale to zbyt nieprzewidywalny kraj, więc wolę poczekać na efekty.
Przykładowo czy to będzie dolne pomarańczowe światło bez pasa + cyfra (w tym przypadku cyfra a nie liczba), czy razem z dolnym światłem pomarańczowy pas i cyfra (tok myślenia: pom. pas - 60 plus cyfra świadcząca o podniesieniu prędkości ponad ten pułap).

·
Registered
471 Posts
Ale to zbyt nieprzewidywalny kraj, więc wolę poczekać na efekty.
Przykładowo czy to będzie dolne pomarańczowe światło bez pasa + cyfra (w tym przypadku cyfra a nie liczba), czy razem z dolnym światłem pomarańczowy pas i cyfra (tok myślenia: pom. pas - 60 plus cyfra świadcząca o podniesieniu prędkości ponad ten pułap).
Niby nadrzedny przepis to uwzglednia, ale wewnetrzne przepisy PLKi dla automatykow-instrukcja WTBE-10 (obecnie inny skrót) - nie za bardzo, więc istnieje potrzeba doprecyzowania tego oznakowania i twoje obawy sa jak najbardziej uzasadnione. Przykładowo osygnalizowanierozjazdów z jazdą 130 na bok powinno odbywać się za pomocą zielonego pasa i cyfry "13". Jeszcze należałoby pomyśleć o wyświetleniu cyfry na semaforze poprzedzającym (tarczy ostrzegawczej) - miejmy nadzieje,że ktoś to pchnie do przodu.

·
Eeeeeeeeeeee??
3,071 Posts
^^

Idealnie uderzyłeś w mój tok myślenia ;)

Ale inna sprawa, tarczę ostrzegawczą, czy SBL poprzedzające taki semafor oznakuje się tak, jak twierdzisz, ale co z semaforem półsamoczynnym?
Wydaje mi się, że zostanie obecny system (przynajmniej na razie), czyli pomarańczowe migające - następny wskazuje 40/60/80 i zielone migające - następny 100/130.

·
Registered
393 Posts
^^

Ale inna sprawa, tarczę ostrzegawczą, czy SBL poprzedzające taki semafor oznakuje się tak, jak twierdzisz, ale co z semaforem półsamoczynnym?
Wydaje mi się, że zostanie obecny system (przynajmniej na razie), czyli pomarańczowe migające - następny wskazuje 40/60/80 i zielone migające - następny 100/130.
To tarcze ostrzegawcze są montowane na liniach kolejowych wyposażonych w SBL? Pierwsze słyszę to.

·
Registered
471 Posts
Z pólsamoczynnym identycznie....
Właśnie obecnie przed sygnałem wyposażonym we wskaźnik z cyfrą teoretycznie mamy tylko pomarańczowe migające ( sygnały dla 40km/h + określenie prędkości na wskaźniku), co np. przy "13" jest bzdurą. Tak więc konieczne jest doprecyzowanie sygnałów poprzedzających. Temat lada chwila wyjdzie lub już się pojawił - w Grodzisku Maz. projektowane będą rozjazdy na 130km/h na bok właśnie.

·
Eeeeeeeeeeee??
3,071 Posts
To tarcze ostrzegawcze są montowane na liniach kolejowych wyposażonych w SBL? Pierwsze słyszę to.
Miałem na myśli albo SBL albo tarcze szerzej rozwijając temat.

Z pólsamoczynnym identycznie....
Przy półsamoczynnym sprawa się komplikuje, bo co gdy wskazuje teraz ograniczenie i na następnym również ograniczenie? Np. teraz 80 i następny 130.

Właśnie obecnie przed sygnałem wyposażonym we wskaźnik z cyfrą teoretycznie mamy tylko pomarańczowe migające
Niekoniecznie, dla prędkości >100 km/h może to być zielone migające.

·
td2.info.pl <- zapraszam
1,317 Posts
A może prościej?:
Pojedyncze zielone + zolty pas = 80km/h
Pojedyncze zielone + zielony pas = 130km/h
Zolte migajace + zolty pas = tutaj vmax nastepny 80km/h
Zielone migajace + zielony pas = tutaj vmax nastepny 130 km/h
itd...
Wiem, ze to troche niszczy ogolna koncepcje zastosowania pasow jako sposobu na podwyzszenie predkosci przy semaforze no ale pewnie byloby lepiej widoczne niz te cyferki.
pzdr

·
Registered
471 Posts
Niekoniecznie, dla prędkości >100 km/h może to być zielone migające.
Tak, ale przed KAŻDYM sygnałem, który jest uzupełniony wskaźnikiem W21, nieważne z jaką cyfrą, w świetle aktualnych przepisów na semaforze poprzedzającym wyświetlony jest sygnał taki, jakby nastepny semafor wskazywał ograniczenie do 40km/h, stąd nasze dywagacje, by W21 zapalał się łącznie z pasem i tym samym wskazywał na podwyższenie prędkości ponad pewne pułapy- 60km/h dla pasa pomarańczowego oraz 100km/h dla pasa zielonego, w tym momencie mozna określić pewien rząd wielkości na semaforze poprzedzającym (pomarańczowe lub zielone migające). Obecnie, jak mówię, jest to niemożliwe, a dla prędkości powyżej 100km/h osygnalizowanie robi się kuriozalne.

·
Registered
271 Posts
A może prościej?:
Pojedyncze zielone + zolty pas = 80km/h
Pojedyncze zielone + zielony pas = 130km/h
Zolte migajace + zolty pas = tutaj vmax nastepny 80km/h
Zielone migajace + zielony pas = tutaj vmax nastepny 130 km/h
itd...
Wiem, ze to troche niszczy ogolna koncepcje zastosowania pasow jako sposobu na podwyzszenie predkosci przy semaforze no ale pewnie byloby lepiej widoczne niz te cyferki.
pzdr
Ja uważam że lepsze od cyferek jest następujące rozwiązanie:
1. Gdy pas jest żółty to podwyższamy do 60km/h
2. Gdy pas jest żółty migający wówczas podwyższamy do 80km/h
3. Gdy pas jest zielony podwyższamy do 100 km/h
4. Gdy pas jest zielony migający wówczas podwyższamy do 130km/h

Proste, nie koliduje z innymi przepisami i łatwe do zobaczenia z dużej odległości - ciekawe jak ktoś ma z odległości 0.5 km dostrzec tą małą cyferkę :/

·
Eeeeeeeeeeee??
3,071 Posts
Osobiście też myślałem o pasach migających, ale jak widać, to raczej już odpadło. Pozostaje teraz czekać i patrzeć na efekty.

Ma ktoś możliwość pyknąć fotorelację Pszczółki-Tczew-Szymankowo?

·
td2.info.pl <- zapraszam
1,317 Posts
Ja uważam że lepsze od cyferek jest następujące rozwiązanie:
1. Gdy pas jest żółty to podwyższamy do 60km/h
2. Gdy pas jest żółty migający wówczas podwyższamy do 80km/h
3. Gdy pas jest zielony podwyższamy do 100 km/h
4. Gdy pas jest zielony migający wówczas podwyższamy do 130km/h

Proste, nie koliduje z innymi przepisami i łatwe do zobaczenia z dużej odległości - ciekawe jak ktoś ma z odległości 0.5 km dostrzec tą małą cyferkę :/
Tylko co ma sie pokazywac na ostatnim semaforze SBL jezeli na wjazdowym masz 80 lub 130?
Zostaje w sumie tylko zolte migajace + zolty migajacy pas dla 80 i zielone migajace + zielony migajacy pas dla 130.

Cyferki tez sa przekombinowane i bez kabinowki bedzie dosc ciezko odgadnac co jest na nastepnym semaforze (40/60/80) czy (100/130)

·
Registered
Zacisze
6,919 Posts
Cyferki tez sa przekombinowane i bez kabinowki bedzie dosc ciezko odgadnac co jest na nastepnym semaforze (40/60/80) czy (100/130)
A co jest przekombinowanego w cyferkach? Przekombinowane to bedzie miganie pasa. Polecam zwiedzanie .de czy .cz - tam cyferki sprawdzaja sie bardzo dobrze.

·
td2.info.pl <- zapraszam
1,317 Posts
A co jest przekombinowanego w cyferkach? Przekombinowane to bedzie miganie pasa. Polecam zwiedzanie .de czy .cz - tam cyferki sprawdzaja sie bardzo dobrze.
Przy kabinówce na pewno się sprawdzają. A u nas to będzie taka jazda na czuja. Z jakiej odległości rozpoznasz cyferke pod semaforem w słoneczny dzień? 200? 250m?
Chyba, ze to bedzie stosowane razem z zoltym/zielonym pasem, wtedy moge sie zgodzic chociaz i tak pozostaje kwestia informowania o takim sygnale na semaforze poprzedzajacym.

4601 - 4620 of 15486 Posts