SkyscraperCity banner

1281 - 1300 of 15134 Posts

·
Registered
247 Posts
Istnieje coś takiego zasady kolorystyki linii kolejowych. I tak dla ogrodzeń linii E 20 jest to czerwono-żółty z wyjątkiem węzła poznańskiego gdzie powinien być jasno szary, dla E30 kolor niebieski, dla linii E65 kolor niebiesko - żółty, dla pozostałych linii nie objętych programem modernizacji są 3 warianty niebieski-jasno niebieski, niebieski-żółty, czerwony-żółty.
Jak widać tutaj odstąpiono od podstawowej kolorystyki niebiesko-żółtej na rzecz czerwono-żółtej sęk w tym żeby tak było na całej linii.
Tylko szkoda, że zamiast tej staromodnej siatki nie używają takiego rozwiązania jak w Poznaniu - naprawdę elegancko to wygląda.

O tych kolorach nie wiedziałem, więc dzięki za wyjaśnienie. :eek:kay:

·
Premium Member
4,398 Posts
Takie pytanie: w okolicach tych przystanków na zdjęciach coś jest? Bo okolica wygląda bardzo mało interesująco...
Co do okolic

Choszczówka była pomyślana chyba jako przystanek dla Warszawiaków którzy chcą pójść do lasu :) Bezpośrednio obok nie ma nic, oprócz osiedli domków, dotyczy to również większych ciągów komunikacyjnych. Moim zdaniem jedna z większych porażek całego remontu, to pozostawienie tej stacji tam, gdzie jest - a nie przesunięcie do nowej Mehoffera (co było rozważane ale zostało głosami ludności miejscowej w trakcie jednotygodniowej prawie tajnej ankiety uwalone)

Płudy - osiedla domków

Żerań - położony nad Płochocińską - główną trasą wjazdową z okolic Nieporętu i częściowo także Zegrza. Tuż obok HGW planuje bazar...

Toruńska - tuż obok Bródna, pod Trasą Toruńską i bliżej osiedli niż W-wa Praga. Kiedyś stawały tu nawet pośpiechy wjeżdżające do Warszawy (planowo!)

Generalnie, Żerań kwalifikuje się imho na węzeł przesiadkowy. Toruńska zresztą też.

Faktem jest że przy Toruńskej i Żeraniu jest syf z malarią.

·
Registered
463 Posts
Kolejna porcja głupotek prosto z intercity, podana przez PAP o modernizacji e 65 zaledwie kilka słów, ale muszę powiedzieć że im bliżej mistrzostw tym wizje tego co zostanie nań przygotowane są coraz bardziej zastanawiające...

Nowoczesne, komfortowe wagony, superszybkie składy kolejowe, wspólny bilet na mecz i pociąg - w ten sposób PKP Intercity chce zachęcić kibiców do korzystania z linii kolejowych podczas piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku.

Pociągi wobec słabej jakości polskich dróg, mogą być dla kibiców głównym środkiem przemieszczenia się po Polsce. Jak poinformował Maciej Cłapiński, dyrektor Biura Marketingu PKP Intercity, spółka w najbliższych latach wzbogaci się o nowe lokomotywy oraz składy zespolone, które umożliwiają podróżowanie z prędkością do 250 km/h.

"Składy zespolone to +młodszy brat+ kolei dużych prędkości. W podobny sposób rozwijała się kolej na zachodzie Europy. W tej chwili trwa również modernizacja klasycznego taboru, w tym kilkuset wagonów. Są one coraz ładniejsze, wygodniejsze i bezpieczniejsze. Nie zapominamy też o gastronomii, tak by tego przysłowiowego schabowego jadło się przyjemniej" - powiedział Cłapiński podczas konferencji Press Euro 2012, która przez dwa dni odbywała się w Poznaniu.

Główną zachętą do korzystania z tego środka transportu ma być tzw. kombi-ticket. Kibice, którzy posiadaliby wejściówki na mecz, nie musieliby kupować dodatkowego biletu.

"Jesteśmy po wstępnych rozmowach z przedstawicielami z Austrii i Szwajcarii, którzy podpowiadają jak uzyskać środki na ten cel od państwa i od miast-gospodarzy. W tej chwili już prowadzimy negocjacje z miastami na temat innego wspólnego biletu. Tak aby pasażer po wyjściu z pociągu mógł przemieszczać się środkami komunikacji miejskiej bez konieczności kupowania dodatkowego biletu".

PKP Intercity chce także ułatwić podróżującym kupno biletów poprzez uruchomienie nowych kanałów sprzedaży. Oprócz istniejącej już możliwości transakcji przez internet, rozważany jest pomysł wprowadzania zakupu biletów przez telefon komórkowy oraz rozbudowę sieci biletomatów.

Jak zapewnił Cłapiński, rozkład jazdy pociągów będzie dostosowany do potrzeb kibica. "Chcemy by kibice mniej więcej co godzinę mogli przemieścić się z jednego miasta do drugiego. Jeśli będzie konieczność uruchomienia dodatkowych połączeń, zarówno krajowych jak i zagranicznych, zrobimy to" - podkreślił.

PKP w swoich planach inwestycyjnych do maja 2012 planuje zmodernizowanie 936,3 km linii kolejowych. Część tego planu już została wykonana. Największe remontowane trasy to Kunowice - Terespol, Zgorzelec - Medyka i Gdynia - Warszawa. Dzięki modernizacji czas podróży pociągami ekspresowymi, intercity i pospiesznymi zmniejszy się na niektórych trasach od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Na przykład podróż z Gdańska do Warszawy Centralnej skróci się z 270 minut do 180.

pap

·
Registered
4,445 Posts
Na przykład podróż z Gdańska do Warszawy Centralnej skróci się z 270 minut do 180.
Czy mi się wydaje, czy wspominano kiedyś o 2h 12min, czyli 132 min?

·
Registered
463 Posts
Czy mi się wydaje, czy wspominano kiedyś o 2h 12min, czyli 132 min?
pewnie na takim etapie beda prace do 2012. ogólnie to obudzimy sie wszyscy z ręką w nocniku w 2012, a oni dalej beda mowic ze jest pieknie, bo bedzie 10 taurusów, które pojada tak jak dziewiątki, bo szybciej nie mozna bez kabinowej i kilka zdechlych wagonów barowych, bo wars nci wiecej nie ma. jestem tez ciekawy gdzie są modernizowane te setki wagonów... Bedzie wstyd i żenada nic wiecej.

Czy ma któś może dane o tym jakim taborem dysponuje intercity, chodzi mi o ilostany.

·
Registered
342 Posts
Ktoś wie co planuje PKP z torami na terenie miasta Iława na skrzyżowaniu z jedną z ulic?
Myślę, że nic, no może zrobią małą korektę tego łuku i to wszystko.
Wiem, że planowane jest skrzyżowanie dwupoziomowe,
Ja już sam nie wiem... - ostatnio słyszałem, że przejazd ma być zlikwidowany (bez budowy skrzyż. dwupoziomowego) ma być tylko przejście dla pieszych (górą lub dołem).
ale wciąż nie rozwiąże to problemu "pochyłych" torów w tym miejscu, na których jadący pociąg musi znacznie zwalniać, co wydłuża czas podróży.
Na tym łuku jest 100km\h - tak że nie jest tak źle!

·
Registered
11 Posts
Muszę jutro przemieścić się z Warszawy do Gdyni.
Czy ktoś ostanio jechał i może mi powiedzieć, czy są jakieś opóźnienia w stosunku do planowanego rozkładu?

·
Registered
134 Posts
POLSKA Dziennik Bałtycki
"Gdynia. Pociągi nie muszą już zwalniać"
20.11.2008

"Jeszcze przez kilkanaście miesięcy, do stycznia 2010 r., ma potrwać remont torów, peronów i tunelu dla pieszych na stacji Gdynia Główna.
Prace prowadzone są od sierpnia ubiegłego roku. Do tej pory przebudowano m.in. tory i rozjazdy wyjazdowe w kierunku Chyloni, a w tym miesiącu zakończyły się identyczne roboty po drugiej stronie stacji, przy wyjeździe w kierunku Gdańska i Kościerzyny.
Kolejny etap remontu, który przeprowadzony zostanie prawdopodobnie w przyszłym roku, to wymiana torów przy peronach. A to powoduje zmiany w rozkładach pociągów. Gdy ten etap prac się rozpocznie, część pociągów dalekobieżnych ponownie będzie kursować w zmienionych godzinach. Część będzie zatrzymywać się w Gdyni Głównej przy peronie SKM.
Utrudnienia mają się zakończyć za 14 miesięcy. Zgodnie z kontraktem zawartym ze spółką PKP Polskie Linie Kolejowe, firma Budimex-Dromex, stojąca na czele konsorcjum przebudowującego Gdynię Gł., ma czas na wykonanie pracy do stycznia 2010 r.
Z punktu widzenia podróżnych, najważniejszy w kontrakcie Budimeksu jest remont peronów i tunelu prowadzącego z hali na perony i do ulicy Morskiej.
Oprócz tego, na stacji w Gdyni Głównej zostanie wymienione w sumie około sześciu km torów. To jednak niespełna połowa całego torowiska.
Kontrakt obejmuje też wymianę słupów i sieci trakcyjnej oraz remont urządzeń zdalnego sterowania ruchem. Kolejarze nadal odczuwają bowiem skutki pożaru gdyńskiej nastawni, który miał miejsce w... 2001 r.
Przebudowa torów czy peronów to nie wszystko. Przed Euro 2012 PKP zamierzają przeprowadzić też kapitalny remont budynku dworca Gdynia Gł. Na razie wiosną miał miejsce "lifting" - pomalowano ściany hali, naprawiono dach, dokładnie umyto podłogę.
Remont ma zostać sfinansowany ze środków PKP SA (kolejarze starają się o pieniądze z Unii Europejskiej). Na dworcu powstanie między innymi elegancka restauracja i poczekalnia z prawdziwego zdarzenia. Bryła budynku, zgodnie z wymogami konserwatora zabytków, zostanie zachowana. Władze Gdyni mają w planach budowę parkingu przy dworcu. Najbardziej prawdopodobna lokalizacja to działki po drugiej stronie ul. Janka Wiśniewskiego."
Paweł Rydzyński - POLSKA Dziennik Bałtycki

Witam wszystkich na magistralowym forum. Ciekawi mnie co sądzicie o tym zdaniu, że w okolicach Gdyni Głównej zostanie wymieniona niespełna połowa torów. Z tego co widac ze zdjęc wysyłanych przez kolegów z Warszawy to tam remonty torów są całościowe. Orientujecie się czy w Gdyni będzie inaczej?

·
BANNAn na gębie ;)
2,531 Posts
^^ dziennikarski bełkot

zależy co obejmuje pojęcie "torowiska stacji Gdynia Głowna".

wyremontowane na pewno będą wszystkie tory dojazdowe <już wyremontowane lub w trakcie>, wszystkie tory przebiegające przy peronach dalekobieżnych.

nie sądzę żeby remontowali tory PKP SKM a jakby nie patrzeć są to także tory stacji GGO, pewnie także nie ruszą bocznic odchodzących od torów SKM za budynkiem dworca.

·
Registered
134 Posts
Też mi się wydaje, że SKM-kę zostawią na później a szkoda. Ale łącznie z torami poza budynkiem dworca nie stanowią one na pewno ponad 50% torów. Dziennikarze chyba większośc artykułów piszą na kolanie. Najbardziej rozbawiła mnie ta wyglancowana podłoga dworcowego holu:lol:

·
Registered
342 Posts
Witam,
na załączonych obrazkach widać kilka typów rozjazdów. Ciekawi mnie jakie są między nimi różnice? Bo, np.: na pierwszym zdj. widać dwa napędy zwrotnicowe + dwa kontrolery położenia iglic; na drugim tylko jeden napęd + stabilizator iglic; na trzecim też jeden, ale przestawiający dwa suwki iglicowe, a na czwartym, to już wogóle odjazd :nuts: trzy napędy zwrotnicowe do przestawiania iglic i dwa do ruchomych dziobów krzyżownika. To chyba pierwsze tak długie rozjazdy na tej linii?

1

2

3

4

5 Widoczny krzyżownik z ruchomymi dziobami (napędy jeszcze niepodłączone)

Pozdrawiam

·
Registered
313 Posts
Witam,
na załączonych obrazkach widać kilka typów rozjazdów. Ciekawi mnie jakie są między nimi różnice? Bo, np.: na pierwszym zdj. widać dwa napędy zwrotnicowe + dwa kontrolery położenia iglic; na drugim tylko jeden napęd + stabilizator iglic; na trzecim też jeden, ale przestawiający dwa suwki iglicowe, a na czwartym, to już wogóle odjazd :nuts: trzy napędy zwrotnicowe do przestawiania iglic i dwa do ruchomych dziobów krzyżownika. To chyba pierwsze tak długie rozjazdy na tej linii?

1

2

3

4

5 Widoczny krzyżownik z ruchomymi dziobami (napędy jeszcze niepodłączone)

Pozdrawiam
różnią się dozwoloną prędkością max gdy zmienia się tor.
np. jak są trzy napędy to znaczy że Vmax dla zmiany toru jest 100km/h
a jak dobrze pamiętam jak są dwie to Vmax=60 km/h

·
Railwayman
2,974 Posts
zdjęcie nr 1 Rz 60E1 1:12 500 układ dwunapędowy
zdjęcie nr 2 Rz 60E1 1:9 300
zdjęcie nr 3 Rz 60E1 1:12 500 układ z jednym napędem i sprzężeniem nastawczym
zdjęcie nr 4 Rz 60E1 1:18,5 1200 układ trzynapędowy
zdjęcie nr 5 Rz 60E1 1:18,5 1200 z ruchomym dziobem krzyżownicy V=200km/h

1281 - 1300 of 15134 Posts