SkyscraperCity banner

15201 - 15209 of 15209 Posts

·
Registered
131 Posts
Trzeba też wziąć pod uwagę że przez te 30 lat dokonało się spore przewartościowanie w temacie pociągów z wychylnym pudłem. Połowa tych pociągów, gdziekolwiek jeździ, ma obecnie wyłączony mechanizm wychyłu. Z racji awaryjności miały one większe rezerwy. Różnice w czasie jazdy nie takie duże, w Niemczech nagminne problemy z dopuszczeniem po problemach z pękającymi osiami.
Na polskim gruncie tilt wymaga dobrego utrzymania linii kolejowej. Teraz o to jest łatwiej ale w czasach kiedy podejmowano decyzję o wyborze opcji modernizacji linii nr 9 ( rok 2003-2004) to z utrzymaniem była padaka, jak ci kolejarze wówczas musieli mieć dobre samopoczucie uważając wychylne pudło za przyszłość skoro wariant modernizacyjny "pod tilta" pchano na każdej linii?
Kompletne rozminięcie się z rzeczywistością.
W Europie były dwa modele unowocześniania kolei. Pierwszy to budowa nowych linii KDP z odpowiednią geometrią i prędkością v250-300 (zdecydowana mniejszość-zwłaszcza do połowy lat 2000). Drugi wariant (najczęściej realizowany-zwlaszcza w mniejszych krajach) to łatanie tego co jest, odcinki z wyższą prędkością "na wiwat" z niezbyt dużym wpływem na prędkość średnią, więcej marketingu, nowoczesny pociąg z designem (z wychylnym pudłem, czasem bez) i tyle. W tym drugim wariancie projekt zakupu ED250 z potencjałem jaki daje CMK i mniej więcej widocznym rezultatem i efektem nie jest jakimś powodem do wstydu, czy głupiej beki.
Ostatecznie o tych wariantach decyduje też skala ruchu. Czy jest miejsce na CMK Północ i bezpośrednie relacje z południa Polski na północ? Nie wiem. Czas pokaże. Na razie mamy tutaj pełzający powolutku do celu projekt E65 z mniej więcej porównywalnym efektem co i rezultatem w tym akurat wariancie co np w Portugalii.
Jakbyś miał dane o Vśr między głównymi miastami Europy Zachodniej (w ramach KDP i bez) to, pls, wrzuć :) Także takie międzyaglomeracyjne krótkodystansowe - do porównania z Warszawa - Łódź lub Kraków-Katowice :)

·
Registered
1,674 Posts
Chodzą słuchy że od marca mają wdrażać 1-osobową obsadę na ETCS , ktoś może potwierdzić ?.
Sekcja Gdynia tak, nie wiem jak Warszawa. Swoją drogą to ciekawe gdzie nam znajdą inna pracę bo wypada dziennie 8 służb, a już w tym miesiącu nie było dla nas roboty i wyganiali nas na urlopy :)

·
Registered
250 Posts
Sekcja Gdynia tak, nie wiem jak Warszawa. Swoją drogą to ciekawe gdzie nam znajdą inna pracę bo wypada dziennie 8 służb, a już w tym miesiącu nie było dla nas roboty i wyganiali nas na urlopy :)
Flirty olsztynskie niech zaczną wszystkie jeździć 160 najpierw ;) Albo do Łodzi z pomocnikiem - tylko to może nie Gdynia, fakt :0

·
Registered
2,121 Posts
O marcowej pojedynce w Warszawie podobno mówiono na pouczeniach okresowych.

·
Czytam PHP dla beki
3,490 Posts
Może pendo do Kołobrzegu w podwójnej obsadzie, żeby 140 cisnąć? ;)

·
Lefebvrysta
14,688 Posts
@BR232 Pewnie to ironia ale gdyby te 140-150 km/h obowiązywało nie tylko do Lęborka ale i dalej do Stargardu, to czas jazdy uległby znacznemu skróceniu. Pytanie co z odcinkiem Koszalin -Kołobrzeg, czy w obecnej chwili da się wycisnąć na nim te 110-120 km/h po delikatnych pracach i czy w końcu zbudowana zostanie mijanka w połowie szlaku Ustronie Morskie - Mścice, co by znacznie poprawiło przepustowość. Z drugiej strony mamy odcinek Białogard - Kołobrzeg przez Karlino, nigdy nie rozpatrywany jako "zapasowy" a o znacznie lepszych parametrach.

15201 - 15209 of 15209 Posts