SkyscraperCity banner

9421 - 9440 of 9463 Posts

·
Registered
806 Posts
Ta przybudówka do harmonijki wygląda jak jakaś prowizorka - tandetnie i zupełnie bez związku. To skutek warszawskiego podejścia do projektowania w innym miejscu, niż Warszawa - konserwator nakazał harmonijkę - no to cyk! A co dalej - a kogo to obchodzi, byle się woda nie lała na schody... Na czym polega rola lokalnego koordynatora projektu - żeby się woda nie lała? Przecież to wejście powinno być dopracowane do najdrobniejszego szczegółu, wycyzelowane i dopieszczone. A tak - postawili byle co, a najbliższe zmiany są możliwe pięć lat po odbiorze projektu. Beznadzieja, panie lokalny koordynatorze projektu, beznadzieja...
Witam, pytanie podstawowe czy ta harmonijka wytrzyma intensywne opady śniegu silny wiatr po tych zjawiskach pogodowych będzie przebudowa to jest raz. Dwa przy okazji aby postów nie dublować Radymno posiada rezerwę na ścięcie łuku nowy ładny promień skrętu Mapy Google tam gdzie jedzie ciężarówka na południe od stacji Radymno, przy okazji likwidacja zachodniej nastawni Radymno bo w tym miejscu ma być nowy promień luku Jarosław -Przemyśl.

Pzdr. Tomek

·
Registered
5,742 Posts
Witam, pytanie podstawowe czy ta harmonijka wytrzyma intensywne opady śniegu silny wiatr po tych zjawiskach pogodowych będzie przebudowa to jest raz. Dwa przy okazji aby postów nie dublować Radymno posiada rezerwę na ścięcie łuku nowy ładny promień skrętu Mapy Google tam gdzie jedzie ciężarówka na południe od stacji Radymno, przy okazji likwidacja zachodniej nastawni Radymno bo w tym miejscu ma być nowy promień luku Jarosław -Przemyśl.

Pzdr. Tomek
co to harmonijki... tam zbrojenia jest więcej niż betonu i na pewno wytrzyma. co do Radymna da sie oczywiście, ale pewnie w najbliższym czasie nikt tego nie zrobi skoro kilka miesiecy temu stację wyremontowano. Ja sie bede cały czas upierał, że na razie priorytet to przebudowa Żurawicy i remont Muniny

GN

·
Registered
806 Posts
co to harmonijki... tam zbrojenia jest więcej niż betonu i na pewno wytrzyma. co do Radymna da sie oczywiście, ale pewnie w najbliższym czasie nikt tego nie zrobi skoro kilka miesiecy temu stację wyremontowano. Ja sie bede cały czas upierał, że na razie priorytet to przebudowa Żurawicy i remont Muniny

GN
Witam, masz rację co do Żurawicy Muniny ale do tego trzeba dodać Przeworsk i Zurawica - Przemyśl z nowym mostem na Sanie. Co do Radymna to daleka przyszłość a tylko Radymno wymieniłem i harmonijkę w Rzeszowie

Pzdr. Tomek

·
Registered
7,588 Posts
Skoro już musiałem się zerwać rano, to przy okazji drobna aktualizacja stanu na dworcu w Rzeszowie Głównym.
Prace przy wejściu od strony placu dworcowego trwają, dziś ekipa też zabierała się za robotę. Przybyły fragmenty chodników wzdłuż zejść do tunelu, trwa montaż konstrukcji oszklenia zejść.
720942

Kolejne konstrukcje czekają na montaż.
720945

Dostępna szerokość peronu 1 się powiększyła.
720947

Parapeciki marmurowe na zejściach gotowe.
720948

Na koniec z tego miejsca zdjęcie w klimacie końca świata, coś mi się przestawiło w balansie bieli.
720949

Jeżeli chodzi o wyjścia na perony 2 i 3 oszklenie jest już zamontowane
720950

720952

Wykończenie estetyczne dość dobre.
720954

Wyjście do bazy Polregio też na ukończeniu, trwa montaż oszklenia od strony tunelu.
720956
720957

Tyle z postępów budowlanych.

·
Registered
7,588 Posts
Z elementów skończonych lub praktycznie na końcówce kilka zdjęć od drugiej strony tunelu.
Wejście od strony ulicy Kochanowskiego.
720961

720963

720964

720966

Przesuwamy się kawałek dalej do tunelu - piękna Covidowa pustka.
720967

Widok w drugą stronę.
720968

Pomieszczenia techniczne i wyjście do bazy Polregio.
720969

Widok w kierunku peronów
720970

i właściwa część tunelu w wyjściami na perony
720971

720974

Na dziś tyle, dzięki.

·
Registered
5,742 Posts
Witam, masz rację co do Żurawicy Muniny ale do tego trzeba dodać Przeworsk i Zurawica - Przemyśl z nowym mostem na Sanie. Co do Radymna to daleka przyszłość a tylko Radymno wymieniłem i harmonijkę w Rzeszowie

Pzdr. Tomek
Żeby cos zyskać w Przeworsku trzeba by go całkowicie ominąc od północy. Niewykonalne bo i po co
GN

·
Registered
296 Posts
Dzięki za mapę. W końcu wiem skąd przed Pełkiniami (od strony Jarosławia) ten nasyp jest ( na mapie taki zawijas ). Zawsze mnie to zastanawiało czy to jakaś oddzielna linia szła.

·
Registered
7,033 Posts
Dzięki za mapę. W końcu wiem skąd przed Pełkiniami (od strony Jarosławia) ten nasyp jest ( na mapie taki zawijas ). Zawsze mnie to zastanawiało czy to jakaś oddzielna linia szła.
Tam była jeszcze jedna ciekawa rzecz, a mianowicie OIDP ze sztabówek (wtedy jeszcze opatrzonych gryfem "TAJNE"), za Przeworskiem w stronę Jarosławia - "przeplotka" toru lewego na prawy. Podobno w tym miejscu Niemcy ruch prawostronny na linii dwutorowej zmieniali na lewostronny. Poszukam, może gdzieś mapę ze śladami tej "przelotki" - znajdę.

EDIT:

No, oczywiście, "przeplotka" była na tej samej mapie. A ja szukałem po rosyjskich serwerach ;) Trochę podciągnąłem kontrast.

·
Registered
5,742 Posts
Tam była jeszcze jedna ciekawa rzecz, a mianowicie OIDP ze sztabówek (wtedy jeszcze opatrzonych gryfem "TAJNE"), za Przeworskiem w stronę Jarosławia - "przeplotka" toru lewego na prawy. Podobno w tym miejscu Niemcy ruch prawostronny na linii dwutorowej zmieniali na lewostronny. Poszukam, może gdzieś mapę ze śladami tej "przelotki" - znajdę.

EDIT:

No, oczywiście, "przeplotka" była na tej samej mapie. A ja szukałem po rosyjskich serwerach ;) Trochę podciągnąłem kontrast.

Przeplotka była raczej z ruchu prawostronnego na lewostronny. Z lewostronnego na prawostronny była w okolicach nowobudowanego przystanku Kraków Złocień. W czasie okupacji niemieckiej w Krakowie był ruch lewostronny.

GN

·
Registered
7,033 Posts
Przeplotka była raczej z ruchu prawostronnego na lewostronny. Z lewostronnego na prawostronny była w okolicach nowobudowanego przystanku Kraków Złocień. W czasie okupacji niemieckiej w Krakowie był ruch lewostronny.

GN
W sumie zależy z której strony patrzeć. ;)
Ale nie spieram się. ;)

·
Registered
296 Posts
Mówimy o tym samym :). Ja to nazwałem "zawijas", a z tego co Ty piszesz, jest to przeplotka. Nie wiedziałem, że tak kombinowali z tym kierunkiem jazdy.

·
Registered
317 Posts
Prędkości rozkładowe pociągów PKP Intercity i obsługa trakcyjna w RJ 2020/2021 na trasie Kraków - Przemyśl (oczywiście v-max dotyczą odcinka Kraków - Rzeszów):
• IC 83172 / 38172 Przemyślanin 150 km/h EP09
• IC 30105 / 33105 Łukasiewicz 125 km/h EU07
• TLK 13100 / 31100 Malinowski 155 km/h EU160
• IC 6300 / 3600 Wyspiański 155 km/h EP09
• IC 7300 / 3700 Ślązak 160 km/h EU160
• TLK 43004 / 34004 Galicja 125 km/h EP07
• IC 83104 / 38104 Siemiradzki 150 km/h EP09
• IC 43002 / 34002 Porta Moravica 160 km/h EP09
• IC 8304 / 3804 Matejko 160 km/h EP09
• TLK 53105 / 35105 Lubomirski 150 km/h EP09
• IC 43000 / 34000 Cracovia 160 km/h EP09
• IC 63000 / 36000 Lwów Express 160 km/h EP09
• EIP 5305 / 3506 160 km/h ED250
• IC 62101 / 26100 Hetman 160 km/h EP09
• TLK 42000/ 24000 Roztocze 125 km/h EP07

·
Registered
2,877 Posts
Prędkości rozkładowe i obsługa trakcyjna w RJ 2020/2021:
• IC 83172 / 38172 Przemyślanin 150 km/h EP09
• IC 30105 / 33105 Łukasiewicz 125 km/h EU07
(...)
Czy ja dobrze czytam: z takim prędkościami "polecą" składy na całej długości szlaku Kraków-Rzeszów ??

9421 - 9440 of 9463 Posts