SkyscraperCity banner

9461 - 9463 of 9463 Posts

·
Registered
Joined
·
100 Posts
Celem podróży przytłaczającej większości pasażerów stacji Brzesko Okocim jest Kraków. I mogą tam dojechać KMł częściej, taniej i nie dużo dłużej nic IC. Więc mało kto wsiada tam do pociągu IC. A jak już ktoś jedzie dalej to może się przesiąść w Krakowie czy Bochni. Do tej ostatniej mogą być także odwiezieni samochodami pasażerowie z okolic Brzeska. Obecna wymiana pasażerów IC w Brzesku mówi sama za siebie i woła o likwidacje tych postojów tamże.

W Sędziszowie PKA nie rozwiąże problemu dojazdu do Krakowa, do którego udaje się jednak spora część tamtejszych potencjalnych pasażerów. I zanim skasowano tam większość postojów pociągów IC to była tam dość dobra wymiana pasażerów.

Oczywiście postój w Ropczycach jest bez sensu bo z tego miasta równie łatwiej jest dojechać do Sędziszowa czy Dębicy jak na tamtejszy dworzec.
Właśnie po to ma być PKA, żeby dowozić w obu kierunkach, gdzie komu bliżej i wygodniej - np. z Sędziszowa czy Ropczyc do Dębicy, na pośpieszny do Krakowa lub dalej.
Pokutuje taka teza, że PKA ma służyć dojazdom do Rzeszowa i z powrotem. A może będzie się dojeżdżało z Rzeszowa do Przeworska, żeby o dogodnej porze złapać pośpieszny Przemyśl - Warszawa (przez Leżajsk)? Albo właśnie do Dębicy, na Hetmana, znów jeżdżącego przez Mielec? Kto wie...
 

·
Registered
Joined
·
7,588 Posts
Przez większą część studiów dojeżdżałem z Rzeszowa do Przeworska na Sana, ale to znacznie wydłużało czas podróży. Teraz wolałbym pojechać bezpośrednim autobusem, którego wtedy nie było o odpowiedniej porze.
Trzeba pamiętać że kolej nie funkcjonuje w oderwaniu od konkurencji.
 
9461 - 9463 of 9463 Posts
Top