Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 890 Posts

·
Registered
Joined
·
36 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Nie znalazłem tutaj podobnego wątku. Na razie zmodernizowali stację w Libiążu.

http://przelom.pl/20339-pasazerowie-nie-poznaja-odnowionej-stacji.html

Fragment artykułu co do LK133 Katowice- Kraków piszą również o tym:

PLK zrealizują również inwestycje na linii 93 z Trzebini do Zebrzydowic. W marcu br. ogłoszono przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej i wykonanie robót na odcinku Trzebinia - Oświęcim. Tam oprócz torów, peronów i urządzeń wyremontowanych zostanie 21 wiaduktów w Trzebini, Chrzanowie, Chełmku i Oświęcimiu. Szacowany koszt inwestycji na tym odcinku to blisko 324 mln. Prace mają rozpocząć się w 2019 r. i potrwać dwa lata.

Czytaj więcej: http://www.gazetakrakowska.pl/stref...adukty-pociagi-maja-jezdzic-160-kmh,12151307/

Jak myślicie, faktycznie w 2019 zacznie się remont chociażby tego odcinka, który od lat się prosi o remont jak 133 ?
 

·
Lefebvrysta
Joined
·
16,336 Posts
Aktualizuję temat w związku z:
Zaprojektowaniem i wykonaniem robót dla zadania pn. Prace na linii kolejowej nr 93 Trzebinia – Zebrzydowice na odcinku Oświęcim – Czechowice Dziedzice w ramach projektu POIiŚ 2014-2020 nr 5.1-12 pn.: „Prace na linii kolejowej nr 93 na odcinku Trzebinia – Oświęcim – Czechowice Dziedzice”
https://zamowienia.plk-sa.pl/servle...=noticeDetails&noticeIdentity=10088&expired=0
 

·
Registered
Joined
·
1,677 Posts
I bardzo dobrze.
W sumie to kiepsko świadczy, że w mieście z którego pochodzi premier kolej została doprowadzona prawie do śmierci technologicznej. I nie ma to nic wspólnego z polityką. Jedna z ważniejszych linii kolejowych, w dodatku dojazdowa z zachodu Europy do jednego z ważniejszych miast kraju... Jeśli państwo i władza w tym państwie nie jest w stanie poradzić sobie z takim zadaniem, to osoba stojąca na czele tego państwa lepiej powinna zająć się tym co robiła wcześniej.
 

·
Registered
Joined
·
182 Posts

·
Registered
Joined
·
1,677 Posts

·
Registered
Joined
·
1,912 Posts
Czy można prosić o zmianę nazwy wątku na LK93 Trzebinia - Czechowice Dziedzice? Przypominam, że mamy już inny wątek o nazwie [LK 139/93] Katowice - Zwardoń/Zebrzydowice (E-65), który pokrywa się częściowo z tym.
 

·
Registered
Joined
·
13,598 Posts
2 października 2017 r. (poniedziałek), godz. 10.00

Minister Andrzej Adamczyk weźmie udział w konferencji prasowej w związku z podpisaniem przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dwóch umów na realizację inwestycji kolejowych na trasach: Trzebinia-Krzeszowice, Trzebinia-Oświęcim
Krzeszowice, ul. Kolejowa 2, peron na stacji kolejowej
http://www.mib.gov.pl/2-Zapowiedziwydarzen.htm
 

·
Registered
Joined
·
785 Posts
Małopolska Zachodnia czeka na kolej. Będą remonty na torach

Za niecałe cztery lata pociągi pomkną po nowych torach między Trzebinią a Oświęcimiem. PKP PLK podpisało właśnie umowę na remont łączącej miasta trasy kolejowej. Trwa też przetarg na modernizację linii między Oświęcimiem a Czechowicami-Dziedzicami.

Po wykonaniu remontu trasy między Trzebinią a Oświęcimiem pociągi pomkną po niej z prędkością 120 km na godz., co przełoży się nawet na kilkunastominutowe skrócenie czasu jazdy. Przebudowa i remont obiektów inżynieryjnych, w tym 21 wiaduktów w Trzebini, Chrzanowie, Chełmku i Oświęcimiu, umożliwi płynną jazdę pociągów oraz dodatkowo zwiększy poziom bezpieczeństwa ruchu kolejowego i samochodowego.

Inwestycja obejmie też stacje i przystanki kolejowe: Chrzanów, Chrzanów Śródmieście, Chełmek Fabryka i Gorzów Chrzanowski. Zyskają one udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, wiaty, ławki i lepsze oświetlenie. Pojawi się też nowe nagłośnienie i tablice informacyjne.

Kontrakt, który zrealizuje firma ZUE, opiewa na 303 mln zł i ma być ukończony w ciągu 44 miesięcy.

Ok. 219 mln zł ma natomiast kosztować inna inwestycja kolejowa w Małopolsce Zachodniej, także na linii nr 93, która powstała w II poł. XIX wieku. Tym razem chodzi o odcinek Oświęcim – Czechowice Dziedzice, na którego modernizację przetarg wciąż trwa.

Linia nr 93 wykorzystywana jest obecnie nie tylko do przewozów pasażerskich, ale też m.in do transportu węgla ze Śląska na południe Europy. Jest trasą międzynarodową, łączącą stację Trzebinia ze stacją Zebrzydowice, przebiegającą przez województwo małopolskie i śląskie.

– Modernizacje tras kolejowych stwarzają nowe, lepsze możliwości podróży w aglomeracjach oraz między regionami i miastami. Dzięki realizowanym projektom Krajowego Programu Kolejowego powstaje spójna sieć kolejowa, zyskują pasażerowie pociągów, mieszkańcy, tworzą się także lepsze możliwości dla przewozów towarów – powiedział Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa podczas podpisania umowy.
źródło: krakow.wyborcza.pl
 

·
Lefebvrysta
Joined
·
16,336 Posts
PKP PLK mają pięć ofert na linię Oświęcim - Czechowice-Dziedzice

Na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych na kluczowej dla transportu towarowego trasie kolejarze przygotowali budżet na poziomie nieco ponad 0,5 mld zł brutto.

Odcinek jest częścią linii kolejowej nr 93 Trzebinia - Zebrzydowice.
Trasa jest wykorzystywana do obsługi ruchu pasażerskiego oraz towarowego.
W szczególności linia jest wykorzystywana do transportu węgla kamiennego ze śląskich kopalni i tranzytu towarów przez Republikę Czeską na południe Europy.

Przetarg na modernizację 20-kilometrowej trasy ogłoszono pod koniec lipca 2017 r. Kryteria wyboru wykonawcy stanowią: cena (60 proc.), termin realizacji (20 proc.) oraz doświadczenie personelu (20 proc.).

Budżet PKP PLK opiewa na 509,17 mln zł brutto, a oferty złożyły (ceny brutto; termin realizacji całości zadania):

1. Porr - 608,85 mln zł brutto; 35 miesięcy

2. Trakcja PRKiI - 610,66 mln zł brutto; 36 miesięcy

3. ZUE - 687,33 mln zł brutto; 38 miesięcy

4. Konsorcjum: Budimex, PKP Energetyka - 710,06 mln zł brutto; 38 miesięcy

5. Konsorcjum: Rover Rail, Roverpol, Rover Alcisa, Aldesa Construcciones Polska, Aldesa Construcciones - 712,96 mln zł brutto; 39 miesięcy

Pasażersko i towarowo
Jak zapowiadały wcześniej PKP PLK, sprawniejszą jazdę na odcinku Oświęcim - Czechowice-Dziedzice oraz wzrost poziomu bezpieczeństwa zapewni przebudowa 13 przejazdów kolejowo-drogowych.

Wśród stacji i przystanków, które zostaną zmodernizowane, znajdą się Oświęcim, Brzeszcze Jawiszowice, Dankowice, Brzeszcze, Kaniów, Jawiszowice Jaźnik.

Prace 20-kilometrowym odcinku obejmą też 45 obiektów inżynieryjnych, w tym sześć wiaduktów. Wyeliminuje to ograniczenia prędkości pociągów.

- Ten efekt korzystnie wpłynie m.in. na sprawność i atrakcyjność przewozów towarowych. Transport większej liczby ładunków po torach będzie korzystny dla stanu dróg i środowiska - zapowiadały PKP PLK.

Linia nr 93
Trasa łącząca Trzebinię oraz Zebrzydowice jest wykorzystywana do obsługi ruchu pasażerskiego oraz towarowego, a w szczególności do realizacji transportu węgla kamiennego ze śląskich kopalni i tranzytu towarów przez Republikę Czeską na południe Europy.

Inwestycje na obu odcinkach (Trzebinia - Oświęcim i Oświęcim - Czechowice-Dziedzice) mają być współfinansowane ze środków unijnych w ramach projektu „Prace na linii kolejowej nr 93 Trzebinia - Zebrzydowice”.
http://budownictwo.wnp.pl/pkp-plk-ma...919_1_0_0.html

Ode mnie - budżet przekroczony, może być unieważnienie :nuts:
 
1 - 20 of 890 Posts
Top