SkyscraperCity banner

341 - 360 of 379 Posts

·
Registered
54 Posts
Witam i zapraszam na relację z robót w tym tygodniu. Czyli po kolei...
1. Zaczynamy tym razem w Gorzowie. W kierunku Chełmka nie zmieniło się za dużo (poza pracami na wiaduktach i przepustach), dlatego od razu zdjęcie wydłużającej się nowej ścianki peronowej:
191068

2. Trzeba przyznać, że odnowa nasypu postępuje - dobrze komponują się tutaj nowe słupy trakcyjne:
191092

3. Wiadukt na ul. Oświęcimskiej w Gorzowie zamknięty, ale postępów (rozbiórka itd.) jeszcze nie ma, dlatego zamieszczam zdjęcie pobliskiego mostu na Wiśle (z poruszającym się na nim nieodżałowanym kibelkiem Polregio do Oświęcimia) - głównie dlatego, że zniknęła część jego "opakowania":
191112

4. Sporo torowiska rozebrano, skoro cały plac na wjeździe do Oświęcimia został wypełniony starą podsypką:
191203

5. I na koniec ujęcie na prace nad przygotowaniem podłoża pod nowe torowisko:
191215

Dziękuję za uwagę!

·
Registered
138 Posts
Czy w Chełmku i Gorzowie powstanie też nowa stacja PKP ?
Co znaczy stacja? Perony nowe a i owszem, a co do budynków dworcowych to w Gorzowie urzęduje fryzjerka a Chełmek Fabryka ma podobno iść do remontu bo wyszarpali dofinansowanie. Przy czym prac przy samym budynku ani jakichkolwiek doniesień na temat generalnego wykonawcy jeszcze nie zaobserwowałem.
PS: Chyba już wiem dlaczego:

·
Registered
234 Posts

·
Registered
54 Posts
Witam i zapraszam na relację z nowego dworca w Oświęcimiu i remontu szlaku Chełmek-Oświęcim:
Moje zdanie o budynku: uważam, że nazywanie go "kurnikiem" jest jednak nie na miejscu. Poczekalnia nie jest aż tak mała. Zadaszenie jest posadowione wysoko, a osłona przed deszczem i wiatrem nad peronem pierwszym naprawdę duża.
Problemem może być za to kolejność dalszych remontów. Tor przy peronie pierwszym (na razie nieczynny) nie został wyremontowany, co oznacza, że w niedalekiej przyszłości będzie zamknięty w związku z pracami na linii 93 (modernizacja dotyczy też pozostałych peronów).
W załączniku powinna być mapa, którą można zobaczyć w poczekalni na nowym dworcu - taka ciekawostka.
1. Na początek dworzec od strony miasta (jednocześnie trwa demontaż tymczasowego):
203943

2. Taki widok z przejściem na perony i kładką:
203947

3. Przejście między strefami poczekalni (są tam nieczynne kasy i biletomat Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej) oraz częścią usługową:
203950

4. Widok na nowy peron pierwszy i zadaszenie. Widać też skrawek dużego parkingu:
203953

5. Teraz już parę zdjęć z remontowanego szlaku Chełmek-Oświęcim - tak przygotowane podłoże jest już na połowie odcinka między mostem na Wiśle a wjazdem na stację w Oświęcimiu:
203974

6. Ktoś się zastanawiał, jak będzie wyglądać remont przęseł nurtowych na moście na Wiśle i zostało to rozwiązane w sposób następujący:
203978

7. I teraz duży skok: na wiadukcie nad ul. Oświęcimską bez spektakularnych zmian, podobnie na przystanku w Gorzowie, dlatego teraz przystanek Chełmek Fabryka:
203982

8. Widok na stację Chełmek od strony Libiąża:
203990

9. Zamknięty wiadukt nad ul. Przemysłową/Brzozową (przepraszam za rozmazanie) - bardzo podobnie wygląda obecnie wspomniany wcześniej wiadukt nad ul. Oświęcimską w Gorzowie - rozbiórki jeszcze się nie rozpoczęły:
204004

Dziękuję za obejrzenie!

Attachments

·
Registered
138 Posts
Po dwóch tygodniach przerwy zgłaszam się i ja ze zdjęciami, z soboty rzecz jasna :) Generalnie naszła mnie taka nieco smutna refleksja. Wiem, że nie ma takiej potrzeby ale szkoda, że robią szlak tylko na 120 km/h. Mam wrażenie, że przy zakładanej prędkości 160 km/h wymagania co do obiektów inżynieryjnych są znacząco większe. No a w obecnej sytuacji między Oświęcimiem a Chełmkiem (nie wiem jak dalej) trzy wiadukty idą do całkowitej rozbiórki a cała reszta przechodzi tylko lekki lifting. Wielka szkoda, gdyż można by było spokojnie całą resztę zbudować od nowa a tak jest ryzyko, że za kilkanaście lat będą je pruć od nowa. Mam nadzieję, że projektant nie nawalił w tej sprawie a PLK nie klepnie niedoróbek. No i wiadomym jest, że PLK płaci, PLK wymaga. Oby nie odbiło im się to kiedyś czkawką.

1) Granica kontraktu... wróóóć, okazuje się jednak, że ponoć to miejsce to jednak NIE JEST granicą kontraktu ZUE. Pewne źródła twierdzą, że granica jest kilkadziesiąt metrów dalej.
210138

2) Obrót w kierunku mostu i gdzieś tam w oddali ekipa grzebie przy wiadukcie w Broszkowicach.
210143

3) Babice i ulica Grunwaldzka. Tutaj też podobno ma dłubać ZUE; dziwi mnie to trochę, gdyż przysiągłbym, że to tereny stacji Oświęcim, czyli działania powinien prowadzić PORR. Zobaczymy czyje maszyny ostatecznie tu wjadą, póki co śladu robót brak.
210147

4) Broszkowice i ulica Daleka. Jednak tylko naprawa bieżąca, widać obiekt był we względnie dobrym stanie.
210151

5) Gorzów, ulica Oświęcimska. Z tej strony nic szczególnego.
210152

6) Z tej strony też zasadniczo szału nie ma. Zniknęła jedynie chyba ostatnia pozostałość po przystanku Bobrek Świnna a mianowicie barierka, która do niedawna była na prawo od przejazdu.
210154

7) Gorzów Chrzanowski także bez większych zmian. Po pobieżnej lekturze projektu modernizacji stwierdziłem, że wiadukt nad ulicą Nowowiejską jednak zostaje taki jaki jest :(
210156

8) Za to na całe szczęście oba perony będą miały po 200 metrów.
210157

9) Na czynnym peronie trwa wycinka krzaków. Coś im się spieszy.
210158

·
Registered
138 Posts
10) Chełmek Fabryka i tak oto prezentuje się początek peronu.
210164

11) Ładnie zaizolowany, za niedługo pewnie zaczną zasypywać.
210165

12) Nie miałem czasu łazić po lesie ale ewidentnie na obu leśnych wiaduktach jakieś roboty się toczą.
210166

13) Widok w stronę stacji i lekkie zaskoczenie. Ktoś mógłby mi logicznie wyjaśnić co tu robi D1?
210168

14) Mały przerywnik zoologiczny :) Wie ktoś co to za osobnik?
210169

15) Tak bardziej dla formalności - wyjazd na Oświęcim bez zmian.
210171

16) Chociaż jakby trochę bardziej wyjeżdżone podtorze. Może to ze względu, że dosłownie obok jest parking na koparki dwudrogowe.
210173

17) Nic nowego.
210174

18) Dosłownie bez zmian.
210175

·
Registered
138 Posts
19) Środek stacji też stoi.
210184

20) Chyba wręcz przestanę na jakiś czas robić zdjęcia tej części stacji bo baterii szkoda...
210185

21) Wiadukt nad ulicą Brzozową i z tej strony jakby nic się nie działo.
210187

22) No ale wystarczy wspiąć się na nasyp, żeby zobaczyć, że jednak COŚ się dzieje. Na Libiąż dalej po dwóch torach.
210189

23) Połówki wiaduktu już zasadniczo nie ma. Ładnie im to poszło, myślę że przy sprzyjającej pogodzie są szanse na oddanie połowy odcinka Oświęcim - Chełmek w 03.2021.
210191

·
Registered
54 Posts
^^
Potwierdzam, to samiec kosa (też nie jestem ornitologiem).
A co do znaku D1 - nie trwały wtedy jakieś prace wchodzące w skrajnię zamkniętego (zakładam chwilowo) toru? Jak ja wykonywałem zdjęcia, to go nie było.

·
Registered
138 Posts
W sobotę koło południa wręcz żadne prace się nie toczyły w samym Chełmku. Jedynie na dwóch wiaduktach pomiędzy Chełmkiem a Gorzowem coś dłubali. No ale może na dzienną przerwę w ruchu takie coś dają.

·
Registered
138 Posts
Wiem, że nieładnie dublować swoje posty ale skoro wątek chwilowo zamarł to trzeba pobudzić do żywych :) Przy okazji ważna uwaga. Jeśli ktoś planuje łazić po trawach i lasach to zdecydowanie zalecam porządny, szczelny ubiór i odpowiedni spray. Kleszczy jest od z.......a :/:/

1) Stacja Oświęcim i skład ZUE nocujący w Oświęcimiu. No moje oko to krążą takie dwa i rozsypują podsypkę tam gdzie nasyp jest na to gotowy.

227572

2) Początek frontu robót i widać, że idzie sprawnie. Geowłóknina wyłożona, podsypka rozwalcowana, nic tylko jechać z podkładami :)
227574

3) Widok w stronę mostu na Wiśle.
227575

4) Broszkowice, ulica Daleka. Widok od strony czynnego toru.
227577

5) No a tutaj część remontowana.
227581

6) Widok z góry i spojrzenie na koparkę rozkładającą podsypkę.
227583

7) W stronę mostu w zasadzie bez zmian.
227585

8) Gorzów, wiadukt nad ulicą Oświęcimską. Niestety tylko z tej perspektywy, gdyż na dole pan ochroniarz wydaje mi się zbytnio nie lubi ludzi z aparatami ;)
227592

·
Registered
138 Posts
9) Gorzów, wiadukt nad ulicą Nowowiejską, który niestety zostaje taki jaki jest :(
227597

10) Względem ostatniego tygodnia bez zmian.
227600

11) Tutaj mam zagadkę. Jestem na wysokości końcówki peronu 2. Nie wiem jak mam rozumieć te eLki ale wygląda mi to na wzmocnienie nasypu ściankami peronowymi. Może ktoś ma jakieś lepsze wytłumaczenie? Jakby w tym miejscu powstało drugie wejście na peron to byłoby czadowo :)
227601

12) Pozwoliłem sobie pominąć jeden wiadukt w lesie pomiędzy Gorzowem a Chełmkiem, gdyż prac tam nie było żadnych i raczej nie będzie. Tutaj natomiast widać, że coś już zrobili.
227606

13) Z drugiej strony wygląda to już przyzwoicie.
227611

14) Chyba skończone.
227616

·
Registered
138 Posts
15) Chełmek Fabryka. Kupy piachu czyli zasypywanie ścianek wkrótce.
227622

16) Ekipa kopie rów pod chyba kable.
227626

17) Co to, co to? Nie wygląda na tymczasowe.
227628

18) Chyba w końcu zabrali się za demontaż starych rozjazdów.
227629

19) Środek stacji w prawo.
227633

20) I w lewo. Tutaj mamy drugi skład ZUE do rozwożenia podsypki.
227634

21) Tak dla formalności.
227635

22) Wiadukt nad ulicą Brzozową. Ciężko podejść bliżej bo albo ochrona się czepia albo alarm zaczyna wyć ;)
227639

23) No i mocne zakończenie. Podejrzewam, że już od 14.06 jeździmy jednym torem od Oświęcimia do Libiąża. Tutaj ekipa sieciowa zwija drut a w oddali drezyna rozwozi fundamenty pod słupy trakcyjne.
227641

·
Registered
101 Posts
Co do pkt. 17

Jest to podstawa semafora wjazdowego/wyjazdowego (jeśli jest w obrębie stacji) lub blokadowego/tarczy ToP jeśli jest to na szlaku. Ta podstawa jest już docelowa.

·
Registered
234 Posts
Chrzanów

I z rana na szybko. Po południu może będzie więcej.
20200623_052726.jpg

W oddali zaparkował dość duży dźwig. Pewnir do ściągania przęseł kładki. Tam gdzie stoi koparka wytargane wszystkie tory razem z tłuczniem.

EDIT: I jeszcze takie coś.

Co będą robić na stacji Chrzanów i w okolicach

·
Registered
138 Posts
I z rana na szybko. Po południu może będzie więcej.
Nie żebym wybrzydzał ale poproszę coś z okolic naprawianego nasypu :p

View attachment 233343

W oddali zaparkował dość duży dźwig. Pewnir do ściągania przęseł kładki. Tam gdzie stoi koparka wytargane wszystkie tory razem z tłuczniem.
Czy oba tory przy peronie 2 (ten przy samym peronie 1 to raczej na pewno) są przejezdne? I czy kładka idzie do demontażu od razu w całości czy będzie przejście na peron 2?

EDIT: I jeszcze takie coś.

Co będą robić na stacji Chrzanów i w okolicach
Jak dla mnie brakujące pozwolenia na budowę, nic szczególnego.

·
Registered
234 Posts
Nie żebym wybrzydzał ale poproszę coś z okolic naprawianego nasypu

Czy oba tory przy peronie 2 (ten przy samym peronie 1 to raczej na pewno) są przejezdne? I czy kładka idzie do demontażu od razu w całości czy będzie przejście na peron 2?
Kładku już dziś rano była pozbawiona schodów od ul. Stara Huta i na peron nr 2. Ostały się jeszcza na pierwszym peronie. Ale dziś pewnie i one znikną.

W tej chwili przejezdne są tylko dwa tory. Ten przy pierwszym peronie (tor nr 4) i obok przy drugim (tor nr 2). Wszystko na zachód od peronu nr 2 rozebrane (jeśli chodzi o torowisko) a na wschód wszystko jest.

Nasyp niestety nie moje okolice :/ Sam chciałbym wiedzieć jak im idzie.

341 - 360 of 379 Posts