SkyscraperCity banner

581 - 600 of 605 Posts

·
Registered
7,795 Posts
PORR tego jednego toru to do grudnia 2021 nie odda (a jeszcze drugi tor do Brzeszcz Jawiszowic, oba do Oświęcimi i sama stacja), niektóre obiekty to oni zaczynają dopiero. Jeszcze stacje Oświęcim muszą zrobić. 2025 to bardzo życzeniowy termin.
Nie znasz możliwości tej "firmy".

·
Registered
3 Posts
Z tym że wiadukt nad Sienną ma być w obecnej formie nie oznacza że zostanie zachowany.
Będzie raczej łuk żelbetowy z jakąś imitacją kamienia, ale decyzji jeszcze nie ma bo w tym rozwiązaniu przy 2 pasach ruchu brakuje skrajni pionowej...
Będzie zachowany - tak wynika z wiadomości od Małopolskiego Konserwatora - poniżej treść:
1073060

·
Registered
256 Posts
Rozumiem ochrona zabytków, rozumiem, że wielka wartość historyczna ale poprzez twardogłową postawę WKZ korki i światła (brak ruchu dwukierunkowego pod wiaduktem) na ulicy Siennej zostaną z nami już na zawsze :/
Ja tam za bardzo nie popieram decyzji KZ ale z drugiej strony od początku tej inwestycji za bardzo nie widzę sensu w zabawie ze skrajnią drogowa na Siennej. Niby zwiększymy skrajnie pionową do normowej - ok wielu lokalnym przedsiębiorcom ułatwiłoby to życie ale już widzę tą kolejkę tirów od wiaduktu aż po samą Oświęcimską... no bo przecież kto się nie skusiłby na taki 'fajny' skrót... A już na pewno bez sensu jest zwiększenie skrajni poziomej... Niby w jaki sposób ma to usprawnić ruch? Ze wzgl. na geometrię dróg dochodzących do wiaduktu (pisze o ulicy Stara Huta i Krasickiego) puszczenie jednocześnie ruchu Sienna -> Podwale i Podwale -> Sienna spowoduje powstanie zatoru już w pierwszych sekundach danej fazy - przecież większość wyjeżdżających spod wiaduktu skręca od razu w lewo w Starą Hutę no i jak oni to zrobią jak od strony Biedronki będzie nieprzerwany potok pojazdów wjeżdżających pod wiadukt?

Jedyna wg mnie korzyść z ruchu dwukierunkowego pod wiaduktem to poprawa bezpieczeństwa w przypadku wyłączonej / awarii sygnalizacji.

Dla mnie porażką jest brak sensownego zwiększenia skrajni pionowej na Krakowskiej... wysokościowo wszystko chyba zostaje po staremu... jedyna zmiana to drugi pas ruchu i nowy chodnik po drugiej stronie ulicy (nie wiem komu on będzie służył - żeby chociaż zrobić z niego ścieżkę rowerową).

·
Registered
787 Posts

·
Registered
392 Posts

·
Registered
176 Posts
Nie ma najmniejszych szans, żeby uzyskać przejezdność na odcinku Chrzanów - Trzebinia w połowie marca (co widać choćby na różnych filmach z tego wątku). Niedokończona modernizacja rozjazdów na LK93 w Trzebini no i rozebrane całkowicie wiadukty w Chrzanowie. Realnie patrząc taki rozkład powinni dać w czerwcu a nie w marcu.

·
Registered
4,624 Posts
Nie ma najmniejszych szans, żeby uzyskać przejezdność na odcinku Chrzanów - Trzebinia w połowie marca (co widać choćby na różnych filmach z tego wątku). Niedokończona modernizacja rozjazdów na LK93 w Trzebini no i rozebrane całkowicie wiadukty w Chrzanowie. Realnie patrząc taki rozkład powinni dać w czerwcu a nie w marcu.
W Portalu Pasażera autobusy zastępcze są już rozpisane do 12 czerwca.

·
Registered
2,883 Posts
To Cracovia pojedzie przez Skawinę czy przez Katowice?
Ani przez jedno, ani przez drugie. Za Jaworznem odbija na Oświęcim.

·
Registered
628 Posts
Pojedzie tak:
Przemyśl - ... - Trzebinia - dalej LK 133 - Jaworzno Szczakowa (bez postoju) - LK 134 - Sosnowiec Jęzor - LK 180 - Mysłowice Brzezinka - LK 138 - Oświęcim - ... - Praha hl. n.

1121354

·
Registered
176 Posts
No dobra, przyznaję że nie pomyślałem, że takie kółko może zrobić. Zastanawia mnie tylko, po co PIC ciśnie Cracovię na Oswięcim i Zebrzydowice. Już sporo czasu jeżdżą przez Chałupki i jakoś do tej pory nic im nie przeszkadzało.

581 - 600 of 605 Posts