SkyscraperCity banner
1 - 20 of 45 Posts

·
Registered
5,919 Posts
Discussion Starter · #3 · (Edited)
Hadi canımm!!
Umarım yapılır
eskişehir yolunda mania olması nedeniyle 40 kat üzeri olan bağzı projeler kısaldı hatta tobb un orda 50 katlı bi projesi olduğundan bile bahsediyolardı bu proje ankaranın daha farklı bölgesinde yukseklikten sıkıntı olmaz da başka nedenlerle sıkıntı olursa bilemiyorum yakın zamanda maketinin görüntüleri yayınlandı bakalım yapılıcakmı...

·
Registered
5,919 Posts
Discussion Starter · #7 ·
aslında gökdelen yapabileceği arazi 2 tane incektekine villa yapacak onu hiç karıştırmıyorum da geçen bende dikkat ettim sitesindeki u/c işi enteresan

·
Registered
1,150 Posts
esattaki arazi 200 bin metrekare inşaat sahası varmış bu dikmen arazisinde az bişe daha fazla inşaat alanı ama esat ve dikemene ayrı ayrı bu iki projeyi gerçeklşetirmezler sanırım ayrıca sinpaş güneypark projesinin ihalesinide kazndı orayada artık 50+ katlı enaz bir kule bekliyorum ^^

·
Registered
5,919 Posts
Discussion Starter · #9 ·
bu proje dikmen 4-5 etaplarda biyerlere yapılacak sanırım orda inşaat yapması için büyük şehirin halletmesi gereken bişiler vardı yanlış hatırlamıyosam kentsel dönüşüm gibi

·
Registered
9,836 Posts
en azından iç Anadolu'nun en yüksek gökdeleni hatta İstanbul dışında en uzun gökdelen olacak Türkiye'de

·
Melody of a lost soul
164 Posts
Wow! Nice refreshing building! Hope this one stays tall!

·
Registered
5,919 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Ankara’ya su gidiyor

2011’de Ankara’da iki farklı konseptte konut projesi geliştireceklerini söyleyen Çelik, “Bir tanesi şehir dışında, Ankara Alacaklı’da olacak. Diğeri ise şehir merkezinde, Çankaya’da Dikmen Vadisi’nin tepesinde. Alacaklı’daki proje su konseptini kullanacağımız bir proje, diğeri ise rezidans projesi olacak. Yine Ankara’nın içinde Gaziosmanpaşa’da 600 konutluk bir proje yapacağız” diyor.
http://www.ilhancamkara.com/haber/2...1-yilinda-4-yeni-projeyi-satisa-cikaraca.html
haberin kaynağı gerçi biraz eski...

·
Registered
5,919 Posts
Discussion Starter · #18 ·
geçen hürriyet gazetesinin ekonomi kısımında bu proje ilgili bi haber vardı sinpaşın bi üst düzey yöneticisi burdaki arsanın sıkıntılı olduğunu daha önce burayı belediyenin yeşil alan olarak belirlediğinden falan bahsetmiş ama mahkeme sürecinin çok hızlı sonuçlandığını ve en kısa sürede inşaata başlanıcağından bahstemiş ve ankaranın en iyi 10 projesinden biri olacağını belirtmiş....

1 - 20 of 45 Posts