Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 123 Posts

·
Registered
Joined
·
268 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Zgadza się. Lubawa gospodarczo jest bardzo dobrze rozwinięta i nie ustępuje pod tym względem innym ośrodkom z tego regionu. ;P

A tym czasem, byłem w Lubawie w dzielnicy Borek i zrobiłem mały rekonesans. Oto kilka zdjęć.
Pierwsze z nich pochodzi z inwestycji firmy Konix. W ubiegłym roku wybudowana została nowa hala magazynowo-produkcyjna. Dziś prowadzona jest dobudowa części administracyjnej.


Naukończeniu jest Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy Lubawa SA w którym mają być laboratoria. Zakończenie inwestycji jest planowane na połowę tego roku.Inwestycja docelowo ma się prezentować w następujący sposób:

Za centrum mają sie znajdować hale produkcyjno-magazynowe.

W chwili obecnej wdzielnicy Borek jest prowadzona również inwestycja, której efektem jest budowa hal magazynowo-produkcyjnych. Inwestycja jest realizowana etapami. W chwili obecnej jedna hala jest gotowa i następuje dobudowa kolejnych.


Po drugiej stronie ul. Unii Europejskiej trwa również budowa małego obiektu, w którym ma się znajdować mały hostel z przeznaczeniem głównie dla kierowców samochodów ciężarowych. Informację tą jednak musiałbym jeszcze zweryfikować.
 

·
Deutsch Eylau
Joined
·
2,836 Posts

·
Registered
Joined
·
268 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Dzięki. Pomyślę nad spisem inwestycji, a trochę ich jest. Sukcesywnie będę dodawać kolejne zdjęcia i informacje.

Co do Ikea Industry to hala została oddana do użytkowania już w kwietniu lub na początku maja.


a tu krtótki film z drona przedstawiający budowę tej hali magazynowej.
https://www.youtube.com/watch?v=Q3mayck455g&t=4s

Pojawiają się też informacje o tym, że w niedalekiej przyszłości ma powstać kolejna hala produkcyjna. Tereny pod inwestycje są też wykupione.

Tak samo jak Isabella ma swoją działkę pod inwestycję na terenie dzielnicy Borek. Pewnie z czasem i ta inwestycja ruszy.
Co do rewitalizacji centrum Lubawy to część inwestycji została zrealizowana. W chwili obecnej prowadzi się przebudowę placu zamkowego oraz kilku ulic. Obecnie odbywa się również przetarg na budowę Centrum Aktywności Społecznej na miejscu dzisiejszych ruin zamku.
 

·
Registered
Joined
·
268 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Trasa rowerowa z Lubawy do Lip jest na bardzo zaawansowanym poziomie. W okolicach tej trasy ma powstać również osiedle domków jednorodzinnych. Teren ten jest już uzbrojony. Wspomnianą inwestycję zaznaczyłem na poniższej mapce dużym czerwonym kołem.Z kolei te mniejsze to inwestycja mieszkaniowa jaka ma zostać zrealizowana przez AMAK.
 

·
Registered
Joined
·
268 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Tak, też mam nadzieję, że znajdzie się wielu zainteresowanych - czytelników i twórców. W końcu Lubawa rozwija się dość dynamicznie. Dzis przygotowałem materiał dotyczące postępów z prac budowlanych o charakterze mieszkaniowym.
W chwili obecnej postępując prace przy budowie 3 bloku przy ulicy Przemysłowej. Trwają tam pracę przy budowie części podziemnej, a więc garażu.
Na osiedlu przy ul. Asta na wykończeniu jest 8 blok, a przy 9 mury pną się do góry.Chodzą pogłoski, że na widocznym polu przed osiedlem ma powstać kolejnych 6 bloków. Mam nadzieję, że jednak architektonicznie będzie już lepiej.

Przy osiedlu powstaje przedszkole.

Oraz budynki, w których mieścić będą się usługi bądź sklepy.

Jeśli cofniecie się dwa posty wyżej, zauważycie mapę Lubawy. Naniosłem tam miejsca inwestycji realizowanych pod domu jednorodzinne. Pierwsza z nich dotyczy osiedla około 45 działek, które póki co jest uzbrojone.

Drugie osiedle przy ul. Sądowej jest realizowane przez firmę Amak. Firma prowadzi intensywną akcję promującą zamieszkanie w jednym z 22 domów w tej okolicy. W chwili obecnej stoją fundamenty pierwszego z nich. Znajac inwestora inwestycja będzie realizowana szybko i na wysokim poziomie. Sam jestem ciekaw tego osiedla za dwa lata. Trzymam kciuki
 

·
Registered
Joined
·
268 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Przy okazji chciałem podjąć temat dość ciekawej, ale i tajemniczej inwestycji. Tajemniczej, bo podejmowałem próby kontaktu z inwestorem i cisza. Temat został poruszony w wątku iławskim. Chodzi dokładnie o Rodzinne Centrum Integracyjne w Lubawie, które ma powstać przy prywatnej szkole właśnie w Lubawie nakładem środków konsorcjum przewodzonemu przez Fundację Rozwoju Warmii i Mazur. Inwestycja ma kosztować około 27 mln złotych. Jest to miejsce na skraju miasta w kierunku Tuszewa.Na powyższej mapce jest pokazane miejsce inwestycji na działce 49/14
A poniżej mapa wraz z naniesioną inwestycją.


Inne informacje:
http://www.polskakompania.pl/klienci-pkd-2-konsorcja-z-regionu-warmii-i-mazur-ponownie-z-sukcesami-w-polsce-wschodniej-dwa-projekty-wybrane-do-dofinansowania-z-zaledwie-szesciu-beneficjentow-3-konkursu-vi-etap-1-3-2-popw,113,art

file:///C:/Users/ACER/Downloads/referencje-lubawa-2018.pdf
 

·
Registered
Joined
·
268 Posts
Discussion Starter · #12 ·
W Lubawie dzieje się sporo.
Dziś kręciłem się w pobliżu starego miasta. Prowadzone są tam inwestycje związane z wymianą nawierzchni dróg i ulic na bardziej reprezentatywną. Dodatkowo wykonane zostanie oświetlenie (latarnie), mała architektura plus zieleń. W sumie na chwilę obecną wszystkie zaplanowane są już ukończone prócz placu zamkowego i ulic do niego przylegających.Przy murach zamkowych prowadzone sa prace remontowe jednej z kamienic. Ma tam powstać 9 mieszkań socjalnych.

A docelowo inwestycja ma wyglądać tak:


Po wakacjach ma się rozpocząć gruntowny remont kina Pokój w Lubawie
http://lubawa.pl/umowa-na-modernizacje-kina-podpisana/
 

·
Registered
Joined
·
268 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Coś wspaniałego, jak patrzy się na to jak rozwija się Lubawa, kiedyś małe miasteczko, teraz intensywnie rozwijający się okręg przemysłowy,gdzie prym wiedzie Ikea.
Oczywiście. Lubawa ma ogromny potencjał gospodarczy o czym świadczą inwestycje w przemyśle, jak i te w sferze społecznej, czy publicznej.

Postanowiłem zrobić takie małe porównanie dzielnic przemysłowych w Lubawie, Olsztynie oraz Elblągu. Załączam poniżej zdjęcia w jednakowej skali dla tych miast. Oczywiście zdjęcia te nie są jedynie poglądowe co do skali obszarów, gdzie działają przedsiębiorstwa. :nuts::lol:
Proszę zgadnąć, na którym zdjęciu są poszczególne miasta. ^^
 

·
Registered
Joined
·
268 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Mała fotorelacja z Lubawy, tj. z dzielnicy Borek.
- hostel dla kierowców tirów przy ul. unii Europejskiej:

Po drugiej stronie ulicy znajdują się nowe hale produkcyjne pod wynajem. W chwili obecnej budowany jest drugi segment z częścią socjalną i biurową. Wylane zostały fundamenty pod segment 3 hali, która zapewne będzie budowana w najbliższym czasie.


Do lipca ma zostać ukończone Centrum Badawczo Rozwojowe Lubawa SA wraz z częścią produkcyjno-magazynową.:Ma pracować tam około 150 osób w tym 50 inżynierów.
 

·
Deutsch Eylau
Joined
·
2,836 Posts
Lubawski oddział Mlekovity z unijną dotacją na realizację wartej ponad 5 mln złotych inwestycji

Lubawski oddział Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita podniesie energetyczną efektywność swojego zakładu. W ramach przedsięwzięcia, dofinansowanego ze środków unijnych, zostanie tu zbudowana nowa jednostka wytwarzania energii elektrycznej i ciepła.Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 5,2 mln zł, z czego blisko 2 mln zł wynosi unijne dofinansowanie. Środki pochodzą z Osi 4 Efektywność energetyczna, Działanie 4.5. Wysokosprawne wytwarzanie energii.

Podpisy pod umową związaną z projektem "SM Mlekovita - kogeneracja 0,99 MW w Lubawie" złożyli marszałek Gustaw Marek Brzezin i Dariusz Sapiński, prezes zarządu grupy Mlekovita.

- Projekt zakłada budowę nowej jednostki wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w technologii wysokosprawnej kogeneracji o całkowitej nominalnej mocy elektrycznej 0,99 MW - podaje biuro prasowe marszałka.

Jednostka zostanie zlokalizowana na terenie oddziału w Lubawie Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita. Inwestycja będzie realizowana przez spółdzielnię samodzielnie.
Źródło: infoilawa.pl
 
1 - 20 of 123 Posts
Top