Skyscraper City Forum banner
1 - 20 of 123 Posts

·
Registered
268 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Zgadza się. Lubawa gospodarczo jest bardzo dobrze rozwinięta i nie ustępuje pod tym względem innym ośrodkom z tego regionu. ;P

A tym czasem, byłem w Lubawie w dzielnicy Borek i zrobiłem mały rekonesans. Oto kilka zdjęć.
Pierwsze z nich pochodzi z inwestycji firmy Konix. W ubiegłym roku wybudowana została nowa hala magazynowo-produkcyjna. Dziś prowadzona jest dobudowa części administracyjnej.

Naukończeniu jest Centrum Badawczo-Rozwojowe firmy Lubawa SA w którym mają być laboratoria. Zakończenie inwestycji jest planowane na połowę tego roku.

Inwestycja docelowo ma się prezentować w następujący sposób:

Za centrum mają sie znajdować hale produkcyjno-magazynowe.

W chwili obecnej wdzielnicy Borek jest prowadzona również inwestycja, której efektem jest budowa hal magazynowo-produkcyjnych. Inwestycja jest realizowana etapami. W chwili obecnej jedna hala jest gotowa i następuje dobudowa kolejnych.

Po drugiej stronie ul. Unii Europejskiej trwa również budowa małego obiektu, w którym ma się znajdować mały hostel z przeznaczeniem głównie dla kierowców samochodów ciężarowych. Informację tą jednak musiałbym jeszcze zweryfikować.

·
Deutsch Eylau
2,836 Posts

·
Registered
268 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Dzięki. Pomyślę nad spisem inwestycji, a trochę ich jest. Sukcesywnie będę dodawać kolejne zdjęcia i informacje.

Co do Ikea Industry to hala została oddana do użytkowania już w kwietniu lub na początku maja.

a tu krtótki film z drona przedstawiający budowę tej hali magazynowej.
https://www.youtube.com/watch?v=Q3mayck455g&t=4s

Pojawiają się też informacje o tym, że w niedalekiej przyszłości ma powstać kolejna hala produkcyjna. Tereny pod inwestycje są też wykupione.

Tak samo jak Isabella ma swoją działkę pod inwestycję na terenie dzielnicy Borek. Pewnie z czasem i ta inwestycja ruszy.
Co do rewitalizacji centrum Lubawy to część inwestycji została zrealizowana. W chwili obecnej prowadzi się przebudowę placu zamkowego oraz kilku ulic. Obecnie odbywa się również przetarg na budowę Centrum Aktywności Społecznej na miejscu dzisiejszych ruin zamku.

·
Registered
268 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Trasa rowerowa z Lubawy do Lip jest na bardzo zaawansowanym poziomie. W okolicach tej trasy ma powstać również osiedle domków jednorodzinnych. Teren ten jest już uzbrojony. Wspomnianą inwestycję zaznaczyłem na poniższej mapce dużym czerwonym kołem.

Z kolei te mniejsze to inwestycja mieszkaniowa jaka ma zostać zrealizowana przez AMAK.

·
Registered
268 Posts
Discussion Starter · #10 ·
Tak, też mam nadzieję, że znajdzie się wielu zainteresowanych - czytelników i twórców. W końcu Lubawa rozwija się dość dynamicznie. Dzis przygotowałem materiał dotyczące postępów z prac budowlanych o charakterze mieszkaniowym.
W chwili obecnej postępując prace przy budowie 3 bloku przy ulicy Przemysłowej. Trwają tam pracę przy budowie części podziemnej, a więc garażu.
Na osiedlu przy ul. Asta na wykończeniu jest 8 blok, a przy 9 mury pną się do góry.

Chodzą pogłoski, że na widocznym polu przed osiedlem ma powstać kolejnych 6 bloków. Mam nadzieję, że jednak architektonicznie będzie już lepiej.

Przy osiedlu powstaje przedszkole.

Oraz budynki, w których mieścić będą się usługi bądź sklepy.

Jeśli cofniecie się dwa posty wyżej, zauważycie mapę Lubawy. Naniosłem tam miejsca inwestycji realizowanych pod domu jednorodzinne. Pierwsza z nich dotyczy osiedla około 45 działek, które póki co jest uzbrojone.

Drugie osiedle przy ul. Sądowej jest realizowane przez firmę Amak. Firma prowadzi intensywną akcję promującą zamieszkanie w jednym z 22 domów w tej okolicy. W chwili obecnej stoją fundamenty pierwszego z nich. Znajac inwestora inwestycja będzie realizowana szybko i na wysokim poziomie. Sam jestem ciekaw tego osiedla za dwa lata. Trzymam kciuki

·
Registered
268 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Przy okazji chciałem podjąć temat dość ciekawej, ale i tajemniczej inwestycji. Tajemniczej, bo podejmowałem próby kontaktu z inwestorem i cisza. Temat został poruszony w wątku iławskim. Chodzi dokładnie o Rodzinne Centrum Integracyjne w Lubawie, które ma powstać przy prywatnej szkole właśnie w Lubawie nakładem środków konsorcjum przewodzonemu przez Fundację Rozwoju Warmii i Mazur. Inwestycja ma kosztować około 27 mln złotych. Jest to miejsce na skraju miasta w kierunku Tuszewa.

Na powyższej mapce jest pokazane miejsce inwestycji na działce 49/14
A poniżej mapa wraz z naniesioną inwestycją.

Inne informacje:
http://www.polskakompania.pl/klienci-pkd-2-konsorcja-z-regionu-warmii-i-mazur-ponownie-z-sukcesami-w-polsce-wschodniej-dwa-projekty-wybrane-do-dofinansowania-z-zaledwie-szesciu-beneficjentow-3-konkursu-vi-etap-1-3-2-popw,113,art

file:///C:/Users/ACER/Downloads/referencje-lubawa-2018.pdf

·
Registered
268 Posts
Discussion Starter · #12 ·
W Lubawie dzieje się sporo.
Dziś kręciłem się w pobliżu starego miasta. Prowadzone są tam inwestycje związane z wymianą nawierzchni dróg i ulic na bardziej reprezentatywną. Dodatkowo wykonane zostanie oświetlenie (latarnie), mała architektura plus zieleń. W sumie na chwilę obecną wszystkie zaplanowane są już ukończone prócz placu zamkowego i ulic do niego przylegających.

Przy murach zamkowych prowadzone sa prace remontowe jednej z kamienic. Ma tam powstać 9 mieszkań socjalnych.

A docelowo inwestycja ma wyglądać tak:

Po wakacjach ma się rozpocząć gruntowny remont kina Pokój w Lubawie
http://lubawa.pl/umowa-na-modernizacje-kina-podpisana/

·
Registered
268 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Coś wspaniałego, jak patrzy się na to jak rozwija się Lubawa, kiedyś małe miasteczko, teraz intensywnie rozwijający się okręg przemysłowy,gdzie prym wiedzie Ikea.
Oczywiście. Lubawa ma ogromny potencjał gospodarczy o czym świadczą inwestycje w przemyśle, jak i te w sferze społecznej, czy publicznej.

Postanowiłem zrobić takie małe porównanie dzielnic przemysłowych w Lubawie, Olsztynie oraz Elblągu. Załączam poniżej zdjęcia w jednakowej skali dla tych miast. Oczywiście zdjęcia te nie są jedynie poglądowe co do skali obszarów, gdzie działają przedsiębiorstwa. :nuts::lol:

Proszę zgadnąć, na którym zdjęciu są poszczególne miasta. ^^

·
Registered
268 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Mała fotorelacja z Lubawy, tj. z dzielnicy Borek.
- hostel dla kierowców tirów przy ul. unii Europejskiej:

Po drugiej stronie ulicy znajdują się nowe hale produkcyjne pod wynajem. W chwili obecnej budowany jest drugi segment z częścią socjalną i biurową. Wylane zostały fundamenty pod segment 3 hali, która zapewne będzie budowana w najbliższym czasie.

Do lipca ma zostać ukończone Centrum Badawczo Rozwojowe Lubawa SA wraz z częścią produkcyjno-magazynową.:

Ma pracować tam około 150 osób w tym 50 inżynierów.

·
Deutsch Eylau
2,836 Posts
Lubawski oddział Mlekovity z unijną dotacją na realizację wartej ponad 5 mln złotych inwestycji

Lubawski oddział Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita podniesie energetyczną efektywność swojego zakładu. W ramach przedsięwzięcia, dofinansowanego ze środków unijnych, zostanie tu zbudowana nowa jednostka wytwarzania energii elektrycznej i ciepła.

Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 5,2 mln zł, z czego blisko 2 mln zł wynosi unijne dofinansowanie. Środki pochodzą z Osi 4 Efektywność energetyczna, Działanie 4.5. Wysokosprawne wytwarzanie energii.

Podpisy pod umową związaną z projektem "SM Mlekovita - kogeneracja 0,99 MW w Lubawie" złożyli marszałek Gustaw Marek Brzezin i Dariusz Sapiński, prezes zarządu grupy Mlekovita.

- Projekt zakłada budowę nowej jednostki wytwarzania energii elektrycznej i ciepła w technologii wysokosprawnej kogeneracji o całkowitej nominalnej mocy elektrycznej 0,99 MW - podaje biuro prasowe marszałka.

Jednostka zostanie zlokalizowana na terenie oddziału w Lubawie Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita. Inwestycja będzie realizowana przez spółdzielnię samodzielnie.
Źródło: infoilawa.pl

1 - 20 of 123 Posts