SkyscraperCity banner

1 - 20 of 33426 Posts

·
Registered
4,064 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Dziennik Wschodni:

Lublin > MPK kupuje 20 nowych autobusów
O tydzień przełożyło MPK Lublin otwarcie ofert w przetargu na zakup dwudziestu nowych autobusów niskopodłogowych. Koperty miały być otwarte pojutrze, ale termin przesunięto na 17 stycznia. Do MPK trafiło sporo pytań od firm zainteresowanych kontraktem, które miały wątpliwości co do niektórych wymogów.

Duże zdziwienie jednego z kontrahentów wzbudziła wysoka kara, którą MPK będzie naliczać za nieterminową naprawę wozów w trakcie gwarancji. Za każdy dzień zwłoki w naprawie jednego pojazdu przewoźnik ma żądać aż pół procenta wartości całego kontraktu na 20 pojazdów.

Zainteresowana firma spytała, czy nie jest to przypadkiem pomyłka. Ale MPK podtrzymuje swoje żądania, tłumacząc, że nie może sobie pozwolić na dłuższe przestoje pojazdów. Rzecznik spółki odmówił odpowiedzi na pytanie o to, ile firm złożyło swoje oferty.

·
Registered
4,064 Posts
Discussion Starter · #4 ·
czyli do przetargu przystąpią te firmy, których autobusy, które były ostatnio/są ? testowane tak?
Tak mi się zdaje. Jeździłem wszystkimi które były na testach. Osobiście powiem, że jako nowe autobusy najchętniej widziałbym jedną firmę z trójki: MAN, Scania, Solaris. :) Oprócz tego były jeszcze m.in. Jelcz, Volvo, Mercedes. Ale daję im mniejsze szanse.

·
Unregistered User
767 Posts
Po ostatnich wydarzeniach w MPK należy się spodziewać że Solaris przystąpi do przetargu i że będzie miał uprzywilejowaną pozycję.

·
Registered
6,117 Posts
Ktoś z was może wie czy autobusy napędzane CNG będą zakupione? Bo ostatnio wszystko wskazywało na to, że miasto wycofuje się z tego pomysłu.

·
Obcy Astronom
5,049 Posts
Po ostatnich wydarzeniach w MPK należy się spodziewać że Solaris przystąpi do przetargu i że będzie miał uprzywilejowaną pozycję.
I bardzo dobrze im więcej solariów tym lepiej:), tylko niech zmienią malowanie rurek w środku.
Ktoś z was może wie czy autobusy napędzane CNG będą zakupione? Bo ostatnio wszystko wskazywało na to, że miasto wycofuje się z tego pomysłu.
Ten przetarg będzie na pewno na normalne diesle, a te CNG miały być z projektu UE ale nie mam pojęcia co się z nim teraz dzieje.

·
Registered
6,117 Posts
Ten przetarg będzie na pewno na normalne diesle, a te CNG miały być z projektu UE ale nie mam pojęcia co się z nim teraz dzieje.
Jak na razie ten projekt do UE jest "zamrożony", gdyż miasto blokuje pewne inwestycje (np. poprowadzenie trakcji trolejbusowej przez niektóre miejsca) a przez to projekt może przepaść, gdyż zawiera on układ tras ustalony przez MPK.

·
Registered
1,121 Posts
^^ Spokojnie, wydaje się, że projekt jest "ratowany", a jego realizacja nie ruszyła bo KE jeszcze nie uruchomiła środków na lata 2007-2013.

·
Registered
4,064 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Jeśli przez wywalenie trakcji z centrum zostanie uwalony ten projekt, to nie wiem co będzie można powiedzieć o prezydencie i jego zastępcach.
Nie zostanie uwalony, nie takie zmiany w projektach unijnych niektóre miasta robiły. Po prostu jeszcze nie przyszła kolej na realizację tego, a czasu jest sporo. UE wogóle opóźnia finansowanie projektów często o długi okres. Zresztą jak radamer napisał nie uruchomiono jeszcze tych środków dla całej Polski.

·
Registered
6,117 Posts
W Lublinie każda władza ma inne pomysły-to w przypadku projektów unijnych jest złe, bo trzeba czekać na ponowne rozpatrzenie albo coś w tym stylu.

·
Registered
13,643 Posts
Fajnie że jest przetarg, ale czy w Lublinie nikt nie widzi, że zaczyna nam brakować przegubowców? Wg najnowszego ilostanu na stronie MPK mamy tylko 34 takie pojazdy, a jeszcze parę lat temu było prawie 2x więcej. Ja tam jeżdżę rowerem, ale coraz bardziej współczuję ludziom, których widzę w króciakach na 10, 26 czy 57.

·
Registered
4,064 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Fajnie że jest przetarg, ale czy w Lublinie nikt nie widzi, że zaczyna nam brakować przegubowców? Wg najnowszego ilostanu na stronie MPK mamy tylko 34 takie pojazdy, a jeszcze parę lat temu było prawie 2x więcej. Ja tam jeżdżę rowerem, ale coraz bardziej współczuję ludziom, których widzę w króciakach na 10, 26 czy 57.
Ikarusy się wykańczają i dlatego. Ale jak dofinansowanie unijne ma być na aż 100 autobusów to może choć 30 będzie przegubowych, przydałyby się.

·
jaki jest każdy widzi :)
289 Posts
Ze strony lublin.eu:

Wieści z ratusza

Radiotelefony dla MPK

Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Lublin przekazał dzisiaj kolejnych 7 radiotelefonów dla Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. w Lublinie.

Urządzenia będą zamontowane w pojazdach MPK Sp. z o.o. obsługujących zdaniem MPK najbardziej niebezpieczne linie. Radiotelefony poslużą kierowcom w sytuacjach zagrożenia ładu i porządku publicznego. Prowadzący pojazd będzie miał możliwość skontaktowania się z dyspozytorem i przekazania mu odpowiedniej informacji. Następnie wiadomość taka zostanie przesłana do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. W ten sposób funkcjonariusze KMP w Lublinie będą mieli możliwość podjęcia natychmiastowej reakcji na otrzymane zgłoszenie.

·
lublinianin
3,386 Posts
a co z dzielnicami obsługiwanym w dużym stopniu przez trolejbusy? te są najbardziej poszkodowane, bo nie ma u nas trolejbusów przegubowych od paru lat, a w godzinach szczytu np na kunickiego ludzie się dosłownie wysypują z pojazdów na przystankach...

·
Registered
99 Posts
to prawda, najgorsze jest jednak to ze rozklady nie uwzgledniaja takich sytuacji jak korki. czy to godzina 6 rano czy 17 kierowca ma byc cudotworca i przejechac odcinek miedzy przystankami w atkim samym czasie. poza tym takich przykladow dublowania sie niektorych lini jest wiecej. tradycja juz jest dla mieszkancow slawinka ze autobusy nr 5, 18, 20 zasuwaja stadem a potem 30 min nic nie jedzie w tamta strone.

1 - 20 of 33426 Posts