SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 266 Posts

·
Registered
121 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Nareszcie powoli ruszają przymiarki do budowy basenu i hali sportowej Akademii Rolniczej!! Teren został juz szczelnie orodzony!!! 3mam kciuki za szybka realizacją!

·
Jestem z Miasta...
4,261 Posts
@tomcyk odwiedzaj nas czesciej:) Probowalem juz zalozyc ten watek ale wrzucili do inwestycje w realizacji:) Niestety. A masz jakies newsy o Feli, oczywiscie cos co mozesz poweidziec?

·
lubelak
63 Posts
tomcyk said:
Nareszcie powoli ruszają przymiarki do budowy basenu i hali sportowej Akademii Rolniczej!! Teren został juz szczelnie orodzony!!! 3mam kciuki za szybka realizacją!
wątek w stylu : pojawiam się i znikam :runaway: zobaczymy czy tym razem ten wątek przeżyje dłużej, czy może również zostanie wepchnięty to jednego worka ...

·
Jestem z Miasta...
4,261 Posts
W zasadzie ten watek tu nie ma wiekszego sensu, bo inwestycja weszla w faze realizacji, wiec dzial zdecydowanie nie ten. Jak modowie zaspia to gora po swietach bedzie juz gdzie indziej, albo go nie bedzie.

·
Lublinianin (Lubelak)
4,838 Posts
Z Naszego Miasta:
Ruszyła budowa pływalni AR

Rozpoczęły się prace związane z budową Centrum Sportowo - Rekreacyjnego Akademii Rolniczej w Lublinie. Plac u zbiegu ulic Głębokiej i Akademickiej został ogrodzony, a za wysokim płotem trwają roboty ziemne, związane głównie z przekładaniem instalacji. Budowy podjął się warszawski Budimex, który wygrał przetarg na realizację inwestycji.
- Roboty nasilą się w czerwcu, kiedy gotowa będzie dokumentacja wykonawcza całego obiektu - mówi Wiktor Dziubiński, wicekanclerz Akademii Rolniczej w Lublinie.

Centrum Sportowo - Rekreacyjne będzie kompleksem, w którym obok już istniejącej hali sportowej znajdzie się basen o długości 25 metrów z sześcioma torami pływackimi i 25-metrowa zjeżdżalnia. Nad basenem powstanie nowa hala sportowa. Zarówno basen jak i hala będą miały osobne widownie, jedna na 200, a druga na 500 miejsc.

Budowa centrum pochłonie około 30 mln zł. Ponad połowa tych pieniędzy pochodzić będzie z funduszy Unii Europejskiej.
Centrum ma być gotowe i oddane do użytku pod koniec przyszłego roku. (stan)

·
Jestem z Miasta...
4,261 Posts
Korzystajac, ze jeszcze istnieje ten watek:) wklejam to co bylo na poczatku mojego:) W zasadzie stan faktyczny nie zmienil sie, poza tym, ze stoi juz calosciowe ogrodzenie,poza tym brak akcji:)

I dla przypomnienia rendery: http://www.aqua-inwest.com.pl/

·
Jestem z Miasta...
4,261 Posts
Powoli sie ruszyli! Pierwsza faza jak ostatnio zwykle w rekach chyba Potrecia. O ile mnie wzrok nie myli Potrec ma nowiutkie Scanie co najmniej dwie:) prace nabiora zapewne tempa, jak pomaranczka skonczy z dziura przy Zana:)

·
Czasy Wielkiej Depresji
5,210 Posts
Powoli, powoli rozkręcają sie.Dziś okolo godz. 11.30 na placu budowy zameldowała się
wywrotka Scania obsługiwana przez koparke - wywoza ziemie obok tej malej szklarni.Chodnik od jakiegos czasu jest juz rozebrany,
latarnie tez chyla sie ku upadkowi:)

·
Jestem z Miasta...
4,261 Posts
Wedlug mnie facet mysli perspektywicznie. Ma nowoczesny sprzet, sadze, ze malo awaryjny moze smialo obslugiwac wchodzic w najwieksze inwestycje. Nowe maszyny nie psuja sie, niema przestojow, to jego atuty. W sumie podobnie stara sie postepowac Swist ze Swidnika. Kiedys Przemyslowka miala flote kamazow, ostatnio widzialem ich na budowie komisariatu i niestety co chwial grzebali w ktoejs wywrtoce albo koparce. Mozna caly zysk skonsumowac, a mozna go zianwestowac, zeby zaprocentowal pozniej:)

·
Registered
426 Posts
sonnenkind said:
Wedlug mnie facet mysli perspektywicznie. Ma nowoczesny sprzet, sadze, ze malo awaryjny moze smialo obslugiwac wchodzic w najwieksze inwestycje. Nowe maszyny nie psuja sie, niema przestojow, to jego atuty. W sumie podobnie stara sie postepowac Swist ze Swidnika. Kiedys Przemyslowka miala flote kamazow, ostatnio widzialem ich na budowie komisariatu i niestety co chwial grzebali w ktoejs wywrtoce albo koparce. Mozna caly zysk skonsumowac, a mozna go zianwestowac, zeby zaprocentowal pozniej:)
Na mojego nosa jest to i będzie przez następnych parę ładnych lat świetny biznes. Pozazdrościć i pogratulować pomysłu :)

·
Unregistered User
3,747 Posts
Oj tak.. zanosi się na wielkie wywózki ziemi lubelskiej. Tendencja jest że tak powiem wzrostowa... a nowy sprzęt to przygotowanie na wysoką falę, na której wypada się utrzymać by zostać w branży.

Może zrzucimy się na jakąś wywrotkę? :)

·
Registered
32 Posts
Nowy sprzęt może być przygotowaniem pod budowę FeliCity, Potręciowi się to opłaca bo robi wykop dołów kompleksowo tzn. koparka i wywrotki są jego a wykonawca płaci mu od wywiezionego m3 urobku. Pozatym Potręć jest w Lublinie swego rodzaju monopolistą, ponieważ jest niewiele firm mających i wywrotki (np. tak wydajne jak Potręciowe czyli 18 m3 na zabudowie) i koparki. Uważam że dzięki dużej wydajności, niezawodności i niskim kosztom obsługi nowczesnego sprzętu, Potręć oferuje bardzo korzystną cenę.

Co do wywózki nie będzie taka wielka, jeśli w FeliCity będzie parking na 3000 aut jak to jest na stronie tego kompleksu, to zapowiada się ze 2-3 miesiące regularnej wywózki, będą kopać min 3 kondygnacje czyli chyba ze 20 metrów.

Co do zakupu wywrotki: Jeśli macie 300 000 euro to kupujcie.

1 - 20 of 266 Posts
This is an older thread, you may not receive a response, and could be reviving an old thread. Please consider creating a new thread.