SkyscraperCity banner

901 - 920 of 955 Posts

·
FRL
3,204 Posts
akurat brak popcornu i coli to jest zaleta. Fakt że miejsca są trochę niewygodne, no ale niestety nasze prawdziwe kino z wygodnymi siedzeniami i dużą ilością na nogi zamknęli (Wyzwolenie).

·
Lublin walker
1,918 Posts
Multikino nie ma startu do Kosmosu albo Wyzwolenia, prawdziwych placówek z charakterem i z klimatem. Fotele są wprawdzie niezłe, ale ten dźwięk... Dobiega on sobie zza ekranu i jakoś specjalnie głośny nie jest. Ogląda się bardzo podobnie, jak tv w ciemnym pokoju (kino ma angażować widza poprzez rozwiązania techniczne dużo bardziej niż tv). W Kosmosie dźwięk dobiegał zewsząd, a człowiekiem wręcz telepał huk przelatujących na ekranie statków kosmicznych z Gwiezdnych Wojen, przed którymi odruchowo uchylało się głowę ;). Multikino to takie kino współczesnego, ogłupionego popkulturową papką człowieka. Po bilety stoi się w długich kolejkach (mi się trafiło 45 minut, widocznie pechowo trafiłem przed jakimś dużym seansem), bo razem z nimi sprzedają tace pełne żarcia. Gdy pierwszy raz tam przybyłem pomyślałem "gdzie u licha jest to kino, to chyba jakaś restauracja?!". Eh, co za czasy

·
Registered
1,154 Posts
Bo kiedyś, to tak właśnie wyglądało KINO! Ale cicho... To wiedza tajemna, większość niech myśli że prawdziwe kino to sterylna sala z podłogą uwaloną popkornem i klejącą się od wylanej coli, gdzie w tyłek miękko i łokcie mają swoje miejsce.

Niech żyją w kłamstwie.

;-)
To ja wybieram to życie w kłamstwie. Moje najgorsze wspomnienia kinowe dotyczą właśnie Kosmosu i Bajki. W fotelach Kosmosu zwyczajnie nie mieściłem się. W Bajce byłem ostatnio na Angielskim Pacjencie, który wtedy właśnie dostał Oscara (i to nie jednego zresztą). Prawie 3 godziny na kurewsko twardej desce zwanej szumnie fotelem kinowym. Po skończonym seansie czułem się, jakbym poszedł na kolanach na pielgrzymkę do Częstochowy. Powiedziałem "nigdy więcej" i odliczałem dni do otwarcia kina w Plazie. Upadek Kosmosu uczciłem toastem :) Teraz do Multikina w Olimpie mam 10 min na piechotę i zamierzam korzystać regularnie :)

·
Registered
867 Posts
A co złego jest w oglądaniu filmu w Bajce? Jedyne niezależne kino, które u nas przetrwało.

Wygląd odstrasza, natomiast Bajka broni się repertuarem, bo ze świecą szukać wielu ambitniejszych filmów w multipleksach, które raczej nie są nimi zainteresowane, a raczej brak na nich wystarczającej liczby potencjalnych widzów.

Pamiętam dawne seanse w Kosmosie czy Bajce i to co mi się od razu przypomina to brak miejsca na nogi i niewygodne fotele które dawały się we znaki przy dłuższych filmach.

·
Registered
488 Posts
@ch.ris Brak oddzielnych kas to znak czasu. Ja od kilku już lat bilety kupuję przez Internet, więc nie muszę stać w żadnych kolejkach. Można spokojnie wybrać sobie miejsca w zaciszu domowym.
Co do komfortu oglądania filmów to rzeczywiście Multikino nie powala. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej jest w Cinema City - i fotele jakieś wygodniejsze i te wygięte i pochylone ekrany dają rzeczywiście świetny obraz i odczucie "bycia w filmie". I tutaj uważam, że o wiele wygodniej ogląda mi się film w CC (ale także w Multinkinie) niż to było w dawnym Kosmosie czy Wyzwoleniu nawet po remoncie.
Mutikino ma natomiast swoje plusy - wyświetlanie koncertów, przedstawień operowych, imprezy typu Noc Reklamożerców czy Noc Filmów. Jest to też kino po prostu bliżej położone dla mieszkańców Czechowa czy Bazylianówki.
Widać natomiast, że firma bardzo ostrożnie podeszła do wejścia na nasz lubelski rynek. Kino jest małe jak na miasto takiej wielkości. Wystarczy porównać liczbę miejsce i wielkość sal z kinami w Bydgoszczy http://multikino.pl/pl/wszystkie-kina/bydgoszcz/o-kinie/ czy Rzeszowie http://multikino.pl/pl/wszystkie-kina/rzeszow/o-kinie/. Chyba nas nie docenili. W drugim dniu działania widziałem tam dzikie tłumy. Może to tyko efekt nowości - wszyscy chcą zobaczyć, jak wygląda nowe kino w mieście, ale myślę, że stale tam będzie tłumnie i spokojnie mogli to kino zbudować sporo większe.

·
Registered
257 Posts
Sentyment sentymentem, też miło wspominam wszystkie wizyty w Bajce i Kosmosie... Niestety wlasciciele tych kin postawili na drenaż dojnej krowy i naturalną koleją rzeczą jest ich upadek (Kosmos) czy też powolne dogorywanie (Bajka). Sytuacja jak dla mnie jest analogiczna do busów ze Świdnika - dopóki na rynek nie wkroczył mocniejszy gracz, to prezentowano kompletną ignorancję w zakresie zadowolenia klientów... i nagle wielki płacz że jak tylko pojawił się nowy konkurent to działalnośc jest niedochodowa. I bardzo dobrze.

·
Registered
2,057 Posts

·
Registered
2,057 Posts
Trochę się zmieniło - jest mniej rzędów, więcej miejsca na nogi i podwyższenie dla ostatnich rzędów :)

·
Hammerite Order
5,774 Posts
No po raz pierwszy miałem okazje zobaczyć nową część Olimpu i jak dla mnie wyszło średnio. Pierwsze wrażenie mało miejsca - wąsko i klaustrofobicznie, dość pusto i to zarówno jeśli chodzi o kupujących jak i najemców, lekka porażka jeśli chodzi o komunikację a w szczególności przejście między 1-szym a 2-gim piętrem. Ogólnie nie widzą za bardzo sensu żeby tam zaglądać no chyba że do kręgielni jak sądzę jedynej w mieście.

·
Registered
285 Posts
swoja drogą na kręgielni to pojechali... ze sprzętem z odzysku. mechanizmy sie zacinają, kule zatykają przewody podające. ogólnie w sobote na 2 godziny wykupione- około 20 minut prac serwisowych. no i obsługa po zbóju- gość 2 razy podchodził i pytał czy zapłaciliśmy ( a na pytanie na samym początku czy płacimy teraz czy na końcu to odpowiedział że na początku i jescze dał paragon :)). ale rozumiem, dopiero się uczą.

·
Registered
344 Posts
Czy coś wiadomo na temat remontu najstarszej części Olimpu .Dzisiaj jak byłem to zobaczyłem że za fontanną jest zagrodzone ścianą z płyty wiórowej a na górze na całej szerokości zakryte folią ( po dawnym sklepie RTV AGD, Aldiku).
Czy to początek jakiś zmian czy tak zakryli aby nie rzucało sie w oczy że tam nic nie ma.

Kiedyś właściciel zapowaiadał, że jak skończy V część to sie biorą za remont najstarszej. Od tamtego czasu powstało Felicity, niedługo ruszają Tarasy więc cięzko będzie przyciągnąć klienta i utrzymać najemców w ponad 15 letnim budynku.

·
Czechów Południowy
4,103 Posts
Ale zagrodzone, że sięnie da przejść oddzielona jest całkiem czy jak? Pamiętam, że w miejscu po aldiku był jakiś ciuchland czy księgarnia, a miejsce sklepu rtv agd było pusto, więc może przymieżają się do modernizacji? Albo jakiś nowy sklep otwierają.

·
Registered
344 Posts
Ale zagrodzone, że sięnie da przejść oddzielona jest całkiem czy jak? Pamiętam, że w miejscu po aldiku był jakiś ciuchland czy księgarnia, a miejsce sklepu rtv agd było pusto, więc może przymieżają się do modernizacji? Albo jakiś nowy sklep otwierają.
Tak zagrodzone że jest ściana z płyty od dołu do góry na całej szerokości tylko z małymi drzwiami, które są zamknięte.

Ta pseudo księgarnia jeszcze jest a co do klientów to myślę że to był ostatni weekend z tak ' dużą ' frekwencją. Za tydzień to we wszystkich galeriach będą pustki :)

·
HD Rider
2,788 Posts
Podobno po otwarciu Felicity obroty całego Olimpu znacznie spadły, Alik się wycofał, inne sklepy też mają problemy. Miała wejść siłownia CityFit, która miała przyciągnąć trochę nowych klientów, ale negocjacje się przeciągały i siłownia dogadała się z Gaikiem.

To dziwne, bo jednak gdy tam bywam, ludzi raczej jest sporo, ale to często weekendy, więc największy ruch w tygodniu.

Po otwarciu Tarasów Zamkowych z Olimpem może być kiepsko. Szkoda, bo mimo nieprzemyślanej komunikacji między budynkami, to lubię tam bywać, bo to najbliższe mi centrum handlowe z kinem, sklepami z zabawkami i marketem budowlanym. Poza tym to lokalna inicjatywa i pieniądze zostają w Lublinie a nie wędrują do Luksemburga czy Izralea.

901 - 920 of 955 Posts