SkyscraperCity banner

921 - 940 of 955 Posts

·
Registered
89 Posts
Bez obawy OLIMP obroni się sam

Podobno po otwarciu Felicity obroty całego Olimpu znacznie spadły, Alik się wycofał, inne sklepy też mają problemy. Miała wejść siłownia CityFit, która miała przyciągnąć trochę nowych klientów, ale negocjacje się przeciągały i siłownia dogadała się z Gaikiem.

To dziwne, bo jednak gdy tam bywam, ludzi raczej jest sporo, ale to często weekendy, więc największy ruch w tygodniu.

Po otwarciu Tarasów Zamkowych z Olimpem może być kiepsko. Szkoda, bo mimo nieprzemyślanej komunikacji między budynkami, to lubię tam bywać, bo to najbliższe mi centrum handlowe z kinem, sklepami z zabawkami i marketem budowlanym. Poza tym to lokalna inicjatywa i pieniądze zostają w Lublinie a nie wędrują do Luksemburga czy Izralea.
Bez obawy OLIMP obroni się sam. Gdyby w TZ było kino wielosalowe, to wtedy być może byłby to problem dla Olimpu.
Póki co na niektóre seanse "Carte Blanche" do Multikina w Olimpie ciężko było nabyć bilet. Pokazało to, że na projekcje niektórych filmów czasami brakuje miejsc. Chcę powiedzieć, że klienci w Olimpie będą ze względu chociażby na MULTIKINO (jedyne w Lublinie).
Prawdziwym zagrożeniem i konkurencją będzie dla niego Galeria IKEA, gdzie ma też powstać kino wielosalowe, CINEMA CITY.
Jeśli chodzi o FELICITY, to jest to trochę dalej i w tamte strony, np ja z Ponikwody rzadko się wybieram. Głównie korzystam z Olimpu, podobnie chyba robi większość mieszkańców lubelskiego Czechowa, sąsiadującego z Ponikwodą. FELICITY może obsługiwać poza południowym i wschodnim Lublinem, Świdnik, z którego jest tam dość blisko i dojazd jest łatwy. ^^

·
FRL
3,204 Posts
A ja mam kilka uwag do Olimpu, z dziedziny estetyki, porównując do innych lubelskich galerii:
1. ochroniarze ubrani jak na mecz piłkarski: buty i kamizelki bojowe z kieszeniami i z napisem ochrona zamist garniturów - co jest standardem, w Lublinie oczywiście w Plazie i Felicity.
2. sprzątaczki ubrane w jakieś fartuchy: w Felicity ubrane są w czerwone kamizeli i białe koszule, w Plazie nie pamiętam. Dla mnie ogromny plus dla Feli.
3. potykacze i reklamy: stojące w głównych ciągach pieszych reklamy - potykacze lub reklamy wiszące na stojakach. Wszędzie. Dla mnie nie do zaakceptowania.
4 natężenie reklam w radiowęźle i informowanie co kilkanaście minut, że za nieprawidłowo zaparkowany samochód zostanie nałożona kara czy jakoś tak. Nie do zaakceptowania dla mnie. Po godzinie mam ochotę jak najszybciej wyjść.
5. Stoiska w każdym wolnym miejscu galerii na korytarzach, ich ilość przytłacza.

Dodając do tego powtarzające się sklepy, tak jakby każda część stanowiła odrębną całość, daje to efekt cetrum hadlowego z poprzedniej epoki, z początku lat 90. Przydałaby się całkowita weryfikacja zarządzania i skok do obecnych czasów, a sam wystrój (który jest poprawny) nie wystarczy.
Targi żywności regionalnej też trochę nie pasują do profilu galerii handlowej, bo przepychanie się wąskim przejściem pomiędzy straganami z wędzoną kiełbasą i serem, zachaczając o chleb na zakwasie i wąchając świeży bigosik mnie nie przekonują. Zdanie które możesz usłyszeć tylko w Lublinie: byłem w galerii handlwej i na straganie kupiłem świeżą makrelę ;)
Szkoda, bo oferta sklepów dla mnie jest najlepsza w Olimpie, mniej sieciówek i większy wybrór poważniejszych ubrań.

·
Czechów Południowy
4,103 Posts
Targi żywności nie raz odbywały się też w Plazie, a tam to już całkiem nie dało się przejść jak ustawili się na środku ;)

·
FRL
3,204 Posts
ja kojarzę tylko w Gali, ale tam jakoś nie przeszkadzały. Chyba dlatego że w Gali było więcej przestrzeni. Natomiast w Olimpie ustawili stragany po dwóch stronach w łączniku nad ulicą.

·
Registered
344 Posts
Dzisiaj podpatrzone ( 17-18 godzina):
* wybrukowano ten trawnik pod kładką co go ciągle samochody rozjeżdżały.
* bardzo mało osób w " food court" dosłownie zajęte 2- 3 stoliki i w całej galerii
* dalsze zamykanie sklepów na 2 piętrze i parterze najstarszej części. Coś chyba modernizują bo dalej zastawione po lewej od schodów ruchomych ( idąc od nowej części)
* albo mi się wydaje albo oszczędzają na oświetleniu części wspólnych bo jakoś tak dziwnie ciemno było.
* no i oczywiście co chwila przypomnienie o prawidłowym parkowaniu.

Coś cienko to widzę. Z miesiąca na miesiąc sklepów będzie ubywać i jeszcze trochę i na pewno nie będą największym centrum w |Lublinie.

·
Registered
488 Posts
Byłem w sobotę i miałem podobne wrażenia. Mało ludzi mimo imprezy dla dzieci. W food courcie jeden lokal pusty - zamknięto chyba bar sałatkowy. W Yogolandzie puchy. Trochę ludzi przy gofrach "U Ireny". Dużo ludzi faktycznie w Multikinie a także w Leroy Merlin. To teraz dwie siły napędowe tej galerii. Poza tym kiepsko to wygląda. Chyba jednak otwarcie Tarasów Zamkowych wpłynęło na spadek liczby klientów. Coś muszą zmienić. Czy wiadomo coś na temat prac w najstarszej części galerii? Co z tego ma wyniknąć? Na razie to chyba przez to część sklepów zniknęła, bo nie wszystkie się przeniosły gdzie indziej.

·
Registered
1,133 Posts
A ja mam kilka uwag do Olimpu, z dziedziny estetyki, porównując do innych lubelskich galerii:
1. ochroniarze ubrani jak na mecz piłkarski: buty i kamizelki bojowe z kieszeniami i z napisem ochrona zamist garniturów - co jest standardem, w Lublinie oczywiście w Plazie i Felicity.
...
Na meczu piłkarskim też można "obcować" z ochroniarzami ubranymi w garnitury. Tak jest na Arenie Lublin w sektorze VIP.

Przypominając sobie moją ostatnią wizytę w Olimpie, to na mnie najgorsze wrażenie zrobił stan nawierzchni w parkingu wielopoziomowym. Są duże chropowate powierzchnie świadczące o czymś co wygląda jak erozja, a przecież od budowy minęło chyba dopiero kilka lat! Jakich oni tam materiałów użyli!? Wygląda to bardzo tandetnie i przygnębiająco!

·
user
23,180 Posts
Wczoraj, godz ok 19ej, niby gorączka przedświątecznych zakupów a w Olimpie jakoś wyjątkowo pusto, i to w każdej jego części. Chyba gdzieś im klienci odpłynęli jednak

·
Registered
344 Posts
Tak naprawdę jest tam tylko kilka lokali, które przyciągają klientów.
Reszta sklepów jest w każdej innej galerii. Nie ma sklepów magnesów, które by decydowały, że klient wybierze właśnie tą galerię.
Najciekawsze jest to, że nawet jeśli na parkingach jest sporo samochodów to w centrum są pustki więc są to pewnie auta pracowników.

Chyba naprawdę jest kiepsko z najemcami bo modernizacja najstarszej części idzie bardzo powoli.

·
Registered
1,126 Posts
Niepraktyczne zwłaszcza dla rodziców z dziećmi zwwózkach lub dla inwalidów.
Aby dostać się ze starej części do nowszej można albo próbować wjechać z wózkiem po schodach ruchomych (co bezpieczne nie jest) lub wyjść z budynku i chodnikiem udać do nowej części (ciekawie się robi jak pada lub mocno wieje).

Także przyjazne to CH nie jest.

921 - 940 of 955 Posts