SkyscraperCity banner

1 - 20 of 366 Posts

·
Registered
Joined
·
12,082 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
W związku z dynamicznym rozwojem infrastruktury w mieście i jego otoczeniu [S12/S17/S19, obwodnica Lublina, lotnisko, nowe
dwujezdniowe drogi w mieście] w najbliższych latach możemy spodziewać się wysypu inwestycji logistyczno-magazynowych.
Już teraz wchodzą do nas duzi gracze jak MLP czy Goodman, dlatego zakładam dedykowany wątek.

Lublin jest największym rynkiem dla branży w całej Wschodniej Polsce z dużym potencjałem i warunkami dla dalszego rozwoju:


(mapka z początku 2014, więc "trochę" nieaktualna)

Ulice Mełgiewska i Metalurgiczna (z okolicami) z racji swojego położenia(otoczone przemysłowymi dzielnicami, ze świetnym dojazdem
do centrum miasta i lotniska, tuż przy węźle obwodnicy, blisko
wschodniej granicy UE) wydają się naturalnym miejscem dla tego typu inwestycji:


<-------------Centrum Lublina---<----------------------------------------------------Obwodnica, lotnisko (przewiń)---------->


Od lewej Tradis, Fresh Logistics, Raben i budujący się Goodman
 

·
Registered
Joined
·
12,082 Posts
Discussion Starter · #2 ·
Na działce przy Metalurgicznej Goodman Albertic Logistics stawia hale magazynowo-dystrybucyjne z częściami socjalno-biurowymi
o powierzchni ok. 30 tys. mkw.


Dzisiejsze fotki:

Panoramy, widok od Metalurgicznej - przewiń--------------------------------->Widoki od "Starej" Mełgiewskiej przewiń -------------->

 

·
Registered
Joined
·
12,082 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Millenium Logistic Parks (MLP) stawia kompleks obiektów pod dzierżawę dla inwestorów chcących zainwestować w lubelskiej strefie ekonomicznej (sama grupa nie korzysta z ulg przysługujących inwestorom).

MLP Group kupiło od Gminy Lublin nieruchomość o powierzchni 10,5 ha za 9,6 mln zł - podała spółka w komunikacie.

Spółka chce wykorzystać nieruchomość pod budowę kompleksu obiektów magazynowo-produkcyjno-biurowych przeznaczonych na wynajem o łącznej powierzchni ok. 54.000 m kw., położonego na terenie specjalnej strefy ekonomicznej Euro-Park Mielec.
http://www.bankier.pl/wiadomosc/MLP-Group-kupilo-nieruchomosc-w-Lublinie-za-9-6-mln-zl-3112596.html
Mamy wiele sygnałów od przedsiębiorców, którzy szukają w Lublinie powierzchni magazynowych i produkcyjnych. Nie chcą sami budować obiektów, tylko je wynajmować. Celem sprzedaży nieruchomości jest znalezienie właśnie wykonawcy, który postawi takie hale. MLP to jeden z największych graczy na tym rynku - dodawał Sagan. MLP to firma z kapitałem izraelskim. Spółka jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Grupa prowadzi obecnie pięć parków logistycznych zlokalizowanych w Polsce: Pruszków I, Pruszków II, Tychy, Poznań oraz park logistyczny w budowie - Bieruń. Łącznie dysponuje ponad 159 hektarami terenów. Docelowo mają na nich stanąć obiekty magazynowo--produkcyjne o łącznej powierzchni 720 tysięcy metrów kwadratowych.


Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/artyku...le-przemyslowe-pod-wynajem,id,t.html?cookie=1
Pierwszy obiekt jest już gotowy i wprowadza się do niego niemiecki producent silników elektrycznych i zespołów napędowych ABM Greiffenberger.

Dzisiejsze fotki:Cała działka pod pozostałe obiekty MLP jest już ogrodzona - przewiń------------->

 

·
Registered
Joined
·
12,082 Posts
Discussion Starter · #4 ·
Zagrody pod Lublinem. Sześć hektarów na inwestycje. Powstaną hale, magazyny i chłodnie


- Jednym z największych problemów dla inwestorów, którzy szukają miejsca dla swojego przedsiębiorstwa jest brak odpowiednich obiektów. My ten problem rozwiązujemy – przekonuje Jerzy Tomasiak, prezes spółki Grupa Magazyny Polska. Właśnie temu ma służyć inwestycja w miejscowości Zagrody w gminie Garbów.

Może tam powstać kompleks hal produkcyjnych, magazynów spożywczych, chłodnia i inne obiekty, o powierzchni 34 tysięcy m kw. Będą też miejsca pracy, o ile znajdą się inwestorzy. O to nie martwi się firma odpowiedzialna za projekt.

- Atutem tego terenu jest położenie tuż przed miastem, dostępność do obwodnicy i niewiele ponad 30 km od lotniska – tłumaczy Jerzy Tomasiak, a to zaledwie część oferty. Twierdzi, że dysponuje zespołem ludzi, którzy poprowadzą inwestora od pierwszej wizyty w Lublinie aż do otworzenia np. fabryki. - Gdy trafi do nas inwestor to już go nie wypuścimy – dodaje Jerzy Tomasiak. Umożliwi to Wschodni Klaster Inwestora. W jego skład wchodzą pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, kancelarii prawnych, gabinetów lekarskich, uczelni i firma zajmująca się ochroną i sprzątaniem obiektów. –


W ciągu miesiąca roześlemy też foldery reklamowe do przedstawicielstw handlowych w Polsce i za granicą – zapewnia Jerzy Tomasiak. Teren ma już plan zagospodarowania przestrzennego. W chwili kiedy pojawi się inwestor klaster skontaktuje się z biurem architektonicznym, które stworzy projekt, bankiem zainteresowanym udzieleniem kredytu i urzędnikami pomagającymi dopiąć formalności. Dzięki tej współpracy czas od zgłoszenia zapotrzebowania na obiekt, do wprowadzenia się konkretnej firmy będzie nie większy niż 12 miesięcy.

Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/artyku...e-powstana-hale-magazyny-i-chlodnie,id,t.html

Zagrody1


Zagrody 2


Zagrody znajdują się na terenie gminy Garbów, leżącej na styku 3 powiatów (puławskiego, lubelskiego i lubartowskiego), których łączny potencjał stanowi ok. 360 tys. mieszkańców, z czego ponad 220 tys. jest w wieku produkcyjnym.

Potencjał samej gminy Garbów to ok. 9 tys. mieszkańców (5,7 tys. w wieku produkcyjnym). Położenie kilometr od węzła komunikacyjnego Nałęczów obwodnicy Lublina umożliwia komunikację ze wszystkimi częściami województwa oraz z województwami ościennymi. Dobrą komunikację z krajami gł. Europy Wschodniej zapewnia 12 przejść granicznych (w tym jedno w porcie lotniczym) ulokowanych na terenie województwa lubelskiego.

Rzeczywiste (drogowe) odległości od Zagród do najważniejszych lokalizacji:

20 km do Lublina
90 km do Radomia
130 km do Warszawy
170 km do Kielc
180 km do Rzeszowa
40 km do Portu Lotniczego Lublin w Świdniku
150 km do Portu Lotniczego Chopina w Warszawie
170 km do przejścia granicznego z Ukrainą (w Dorohusku)
180 km do przejścia granicznego z Białorusią (w Kukurykach)
http://www.magazynypolska.pl/logistic2/zagrody
 

·
Registered
Joined
·
4,064 Posts
Link do tego watku powinien byc wklejany wszedzie tam gdzie jeszcze co poniektorzy maja watpliwosxi ze warto bylo budowac obwodnice oraz budowac lotnisko i nawet do niego doplacac
Oraz przebudowywać ulicę Do Dysa na dwupasmówkę, choć też co niektórzy mieli na tym forum wątpliwości do zasadności tej inwestycji :)
 

·
Registered
Joined
·
295 Posts
Link do tego watku powinien byc wklejany wszedzie tam gdzie jeszcze co poniektorzy maja watpliwosxi ze warto bylo budowac obwodnice oraz budowac lotnisko i nawet do niego doplacac
Nie znam nikogo, kto negowałby zasadność budowania obwodnicy. Nie jestem również przekonany, że te hale magazynowe to wymierny efekt budowy lotniska. Myślę, że główny czynnik to zwiększająca się dostępność drogowa miasta i regionu (w tym nowe mosty na Wiśle) oraz coraz większe nasycenie tego rodzaju obiektami zachodniej w części kraju, podczas gdy Lublin był w tym zakresie dotychczas białą plamą. Tak jak nie wiązałbym z lotniskiem wysypu galerii handlowych w naszym mieście. Póki co lotniczy rynek cargo tutaj praktycznie nie istnieje. Po prostu w porównaniu z zachodnią Polską Lublin był magazynową niszą, która kiedyś musiała być zagospodarowana. Oczywiście lotnisko też odgrywa tutaj swoją rolę, ale brak mi hurraoptymizmu jeśli chodzi o coroczne pompowanie w nie kilkudziesięciu milionów PLN z pieniędzy podatników. To znaczy jest potrzebne, ale na wymierne efekty jego funkcjonowania pod kątem wpływu na gospodarkę trzeba jeszcze będzie poczekać. Na razie jego główna rola sprowadza się do drenażu regionu z mieszkańców.
 

·
Registered
Joined
·
12,082 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Nie znam nikogo, kto negowałby zasadność budowania obwodnicy. Nie jestem również przekonany, że te hale magazynowe to wymierny efekt budowy lotniska. Myślę, że główny czynnik to zwiększająca się dostępność drogowa miasta i regionu (w tym nowe mosty na Wiśle) oraz coraz większe nasycenie tego rodzaju obiektami zachodniej w części kraju, podczas gdy Lublin był w tym zakresie dotychczas białą plamą. Tak jak nie wiązałbym z lotniskiem wysypu galerii handlowych w naszym mieście. Póki co lotniczy rynek cargo tutaj praktycznie nie istnieje. Po prostu w porównaniu z zachodnią Polską Lublin był magazynową niszą, która kiedyś musiała być zagospodarowana. Oczywiście lotnisko też odgrywa tutaj swoją rolę, ale brak mi hurraoptymizmu jeśli chodzi o coroczne pompowanie w nie kilkudziesięciu milionów PLN z pieniędzy podatników.
To poprzeglądaj sobie wątki o obwodnicy, planowanych inwestycjach drogowych w Polsce i przypomnij sobie konieczność walki o ten kawałek S17 (Kurów-Piaski wraz z obwodnicą Lublina) pod koniec 2010. Nie chce nawet myśleć o tym ile Lublin stracił inwestycji przez brak tej infrastruktury i lotniska. Teraz musimy gonić. Żadnej niszy nie zagospodarujesz bez stworzenia odpowiednich warunków. Magazynów i centrów logistycznych nie zapełnisz jak nie będziesz miał chętnych na najem. Regiony walczą bezpardonowo o dostęp do nowoczesnej infry, bo wiedzą, jak to się przekłada na decyzje inwestorów. Dlatego z zewnątrz pewnie nie raz usłyszymy, że nam nie potrzeba ale już nie damy się zakrzyczeć, bo widać,że wystarczy dać nam podobne możliwości i u nas też się da :)
 

·
Proud of Lublin
Joined
·
3,819 Posts
Otwierają lubelski terminal kontenerowy. Tu przeładują towary znad morza
Rusza lubelski terminal kontenerowy pod Nałęczowem. Tiry zabiorą stąd towary, które pociągiem przyjadą z portu w Gdyni. Terminal przeładunkowy w Drzewcach to pierwsze takie przedsięwzięcie w województwie lubelskim.- Istnieje co prawda terminal w Małaszewiczach ale nie zapewnia on połączenia z polskimi portami morskimi - tłumaczył na czwartkowej konferencji prasowej Jacek Urbański z firmy LTK-Intermodal, która zbudowała terminal pod Nałęczowem. Do tej pory towary, które z portu Gdyni miały dojechać pociągami na Lubelszczyznę, musiały być rozładowane na ciężarówki w Warszawie lub w Skarżysku Kamiennej. Teraz będzie to możliwe w Drzewcach, blisko wjazdu na drogę ekspresową S17 i przy trasie kolejowej z Warszawy przez Lublin do Dorohuska. reklama Firma LTK - Intermodal dzierżawi tam bocznicę kolejową gdzie będzie się odbywał przeładunek towarów z pociągu na tiry i odwrotnie. - Nasze możliwości przeładunkowe to jeden 600 - metrowy pociąg dziennie czyli 60 kontenerów - mówił Dariusz Rydz z LTK - Intermodal . - Jeśli będzie taka potrzeba, czyli duże zainteresowanie firm, rozbudujemy terminal i zwiększymy jego przepustowość - zapowiadał. Pierwszy transport towarów do lubelskiego terminalu wyruszy z Gdyni w piątek, 6 lutego. W kontenerach będzie kamień. - Wyładunek rozpocznie się w poniedziałek, potrwa dziesięć godzin - zapowiadał Jacek Urbański. Pociąg wróci do Gdyni pusty. - Jesteśmy jednak przekonani, że będzie zainteresowanie takimi usługami wśród lubelskich firm - dodał. Początkowo ma kursować jeden pociąg tygodniowo z Gdyni do Nałęczowa i z powrotem. W ciągu dwóch lat LTK Intermodal planuje też uruchomienie dodatkowego połączenia ze Szczecinem. - To inwestycja o ogromnym znaczeniu dla lubelskich firm, chcących eksportować towary drogą morską - podkreślał Artur Walasek, wicemarszałek województwa.

Czytaj więcej: http://www.kurierlubelski.pl/artyku...zeladuja-towary-znad-morza,id,t.html?cookie=1LTK-Intermodal Sp. z o.o. to operator logistyczny zarządzający Lubelskim Terminalem Kontenerowym który ma za zadanie optymalizację łańcucha dostaw ładunków z regionu Polski południowej oraz wschodniej

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom firm z naszego regionu stworzyliśmy produkt którego głównym celem jest obniżanie kosztów transportu ładunków skonteneryzowanych przy jednoczesnym zachowaniu terminowości dostaw.
Jesteśmy jedynym ogniwem łączącym transport kolejowy z transportem drogowym w naszym regionie.
Zapewniamy możliwość wyładunku składów całopociągowych nadawanych z terminali morskich.


Terminal zlokalizowany jest w miejscowości Nałęczów w bezpośrednim połączeniu z drogą ekspresową S17 Warszawa-Hrebenne.

W odległości do 150km od terminala znajdują się między innymi miasta: Lublin, Kraśnik, Lubartów, Tarnobrzeg, Radom, Stalowa Wola, Janów Lubelski.


Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie transportu kolejowego, drogowego oraz morskiego co nie wątpliwie stanowi nasz atut i pozwoli nam w sposób perfekcyjny wykonywać powierzone przez Państwa zadania.

Parametry Lubelskiego Terminala Kontenerowego.


25000 m2 powierzchni operacyjnej
2500 TEU powierzchni składowej
1 tor kolejowy 600 m
1 reachstacker o udźwigu 45000 kgs
Magazyn cross-dockowy
Parking dla ciężarówek

LTK Intermodal w swojej ofercie posiada następujące usługi:

rozładunek / załadunek kontenerów z wagonów,
mycie / naprawa kontenerów,
transport kontenerów do ostatecznych odbiorców,
rozformowywanie oraz formowanie kontenerów / przeładunek na plandekę.
Źródło: http://ltk-intermodal.pl
 

·
Registered
Joined
·
12,082 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Oraz przebudowywać ulicę Do Dysa na dwupasmówkę, choć też co niektórzy mieli na tym forum wątpliwości do zasadności tej inwestycji :)
Jestem pewny,że tereny wzdłuż tej ulicy szybko się zagęszczą nową zabudową tego typu :cheers:


 

·
Registered
Joined
·
12,082 Posts
Discussion Starter · #16 ·
Ktoś mi powie jaki jest obecny status Wikana Bussines Park, gdzie pierwotnie miał się wprowadzić ABM? Jak wiemy spółka rozpoczęła inwestycje, ale z powodu kłopotów finansowych nie udało się jej dokończyć. Na jakim etapie to jest teraz? Ktoś to przejął,dokończy to Wikana,czy będzie straszyć?

 

·
Registered
Joined
·
12,082 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Panattoni idzie na wschód

POLSKA Panattoni zamierza budować magazyny typu BTS na wschodzie Polski.

Na celowniku dewelopera magazynowego są m.in. Białystok, Lublin i Rzeszów (w tym, ostatnim ma już dwa parki magazynowe). – Naszym planem jest, by penetrować Polskę w mniejszych lokalizacjach. W trzecim sektorze, czyli Polsce Wschodniej, mniejsze i większe miasta – zapowiada Robert Dobrzycki, partner zarządzający Panattoni Europe w serwisie magazyny.pl. – Uważamy, że tam jest potencjał, oczywiście trzeba być dużo bliżej tych rynków, żeby rozumieć na czym one polegają i jak funkcjonują, ale chcemy tam się rozwijać. To uważamy za potencjalne miejsce do rozwoju przez najbliższe lata dla nas – dodaje.

W opinii Tomasza Olszewskiego, dyrektora działu wynajmu powierzchni magazynowo-przemysłowych w Polsce i w regionie Europy Środkowowschodniej z JLL, nowe lokalizacje w Polsce tworzy nowa infrastruktura. – Wystarczy porównać mapę autostrad w Polsce sprzed 10 lat z obecną, żeby zobaczyć jak wiele się u nas zmieniło. Dzięki temu, że mamy autostrady czy drogi ekspresowe, inwestować można na zupełnie nowych terenach – przekonuje Olszewski.
http://eurobuildcee.com/?page=news&id=18755
 

·
Czechów Południowy
Joined
·
4,147 Posts
Ktoś mi powie jaki jest obecny status Wikana Bussines Park, gdzie pierwotnie miał się wprowadzić ABM? Jak wiemy spółka rozpoczęła inwestycje, ale z powodu kłopotów finansowych nie udało się jej dokończyć. Na jakim etapie to jest teraz? Ktoś to przejął,dokończy to Wikana,czy będzie straszyć?
Na chwilę obecna nie mają finansowania (wypowiedziana umowa kredytowa) oraz mają rozwiazaną umowę z Henpolem która budowała kompleks. Na tym informacje staneły, a szkoda, ponieważ już sporo wybudowali, a jednak działka należy do SSE i prawdepowiedziawszy sie marnuje.

Czy inwestor który wchodzi do SSE nie ma jakiegos okresu na wybudowanie tego co zakładał ?
 

·
niemi&#322;y nieeuropejczyk
nieudacznik - symetrysta - ksenofob - ojkofob
Joined
·
653 Posts
.
Na chwilę obecna nie mają finansowania (wypowiedziana umowa kredytowa) oraz mają rozwiazaną umowę z Henpolem która budowała kompleks. Na tym informacje staneły, a szkoda, ponieważ już sporo wybudowali, a jednak działka należy do SSE i prawdepowiedziawszy sie marnuje.
Z tym Henpolem? :D

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140121/LUBLIN/140129901

Sąd ogłosił upadłość firmy Henpol

Dodano: 21 stycznia 2014, 16:08 Autor: Jacek Szydłowski
Lubelska firma budowlana Henpol kończy działalność. Sąd ogłosił we wtorek upadłość likwidacyjną spółki. Jej majątek zostanie sprzedany, a ponad 300 osób straci pracę
 
1 - 20 of 366 Posts
Top