SkyscraperCity banner

301 - 310 of 310 Posts

·
Registered
11,146 Posts
Discussion Starter #301 (Edited)

·
Registered
11,146 Posts
Discussion Starter #302

·
Registered
8 Posts
Czy ta inwestycja Pannatoni w Strefie Świdnickiej to jest zamiast MLP II? Czy możemy liczyć na to że Pannatoni buduje sobie a MLP sobie? Ten drugi scenariusz byłby piękny ale chyba nie do zrealizowania

·
Registered
310 Posts
Z tego co przypadkiem widziałem gdzieś na facebooku, to są to dwie odrębne inwestycje. MLP zostało wstrzymane. Nie pamiętam gdzie te informacje widziałem, ale o ile dobrze pamiętam, to na profilu jakiegoś radnego Świdnika, więc potraktujcie to jako plotkę.

·
Registered
2,066 Posts
^^ chyba masz rację. Też widziałem ten komentarz i był to ktoś od burmistrza. Panattoni ma być budowane na innych działkach niż MLP. A MLP na razie się wycofało i wszystkie umowy z właścicielami działek wygasły. Mimo wszystko jak nie za rok to za pięć jak nie z MLP to z innym deweloperem coś tam pewnie powstanie.

·
Registered
310 Posts
70569

Jest to komentarz od zastępcy burmistrza. Nie mogę co prawda znaleźć komentarza, że MLP i Panattoni to dwie różne inwestycje. Co do przetargu na budowę drogi to dołożyli brakujące pieniądze.
https://glosswidnika.pl/w-strefie-poleje-sie-asfalt/

do Urzędu Miasta wpłynął już wniosek o wydanie decyzji środowiskowej na budowę hali magazynowo – logistycznej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną oraz zapleczem biurowo – socjalnym. (...) Chce ją wybudować potentat w branży logistycznej, firma Panattoni Development Company.

·
Registered
75 Posts
PEKAES na Mełgiewskiej już działa (a przynajmniej tak informuje).

Link

Nowoczesny terminal PEKAES zapewni jeszcze większe możliwości operacyjne w zakresie obsługi przesyłek drobnicowych krajowych i międzynarodowych. Jego atutem jest nie tylko standard wyposażenia, ale także doskonała lokalizacja. Obiekt znajduje się przy ulicy Mełgiewskiej 25, na terenie parku logistycznego Panattoni, bezpośrednio przy drodze wojewódzkiej nr 822, w pobliżu skrzyżowania z obwodnicą Lublina (węzeł Lublin Zadębie) i dróg ekspresowych S12 i S17.
Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.
– Czasy są bardzo wymagające, ale wierzę, że dzięki kontynuacji inwestycji przygotowujemy Spółkę do dalszego dynamicznego rozwoju po przejściu epidemii. Dlatego też realizujemy nasze plany zgodnie z wcześniej przyjętą strategią Spółki. – mówi Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

Do nowej lokalizacji przeniesiono także dotychczasowy Oddział PEKAES w Lublinie.
– Dzięki nowo oddanemu terminalowi w Lublinie zapewniamy jeszcze szybszy transfer ładunków w kierunku Warszawy, Białegostoku, Przemyśla czy Zamościa. Jestem przekonany, że liczba przesyłek drobnicowych w sieci będzie w najbliższych miesiącach stopniowo wzrastać. Musimy być na to w pełni przygotowani. – dodaje Maciej Bachman.
PEKAES stale inwestuje w segment usług drobnicowych, a sieć dystrybucyjna operatora zagęszcza się w szybkim tempie. Na początku tego roku operator otworzył kolejny, 20. już Oddział na mapie terminali PEKAES, w Mińsku Mazowieckim.

301 - 310 of 310 Posts