SkyscraperCity Forum banner
11321 - 11340 of 12843 Posts

·
Registered
Joined
·
2,509 Posts
6. Tu będzie zjazd z pasa rowerowego biegnącego w kierunku północnym po ul. Koncertowej.


7. A tu będzie odcinek CPR wzdłuż ul. Koncertowej i dalej zjazd na ten pas.


8. Uszkodzone korzenie drzewa...


9. ...nie wiem czy coś z niego potem będzie.


10. Tu będzie przejazd rowerowy na drugą stronę.


Cdn ...
 

·
Registered
Joined
·
1,449 Posts
^^
Jedno mnie ciekawi. To chyba zależy od "wiedzy" projektanta a miasto tego nie koryguje. Czyli szerokość chodnika na ciągłości infrastruktury.

Bo np. na Jandarowej nowy chodnik jest szerszy stary co na + ale łączenie też takie dupne jak tu zamiast płynne.
 

·
Registered
Joined
·
1,449 Posts

·
Registered
Joined
·
4,738 Posts
Dziennik Wschodni said:
W środę firma, która wygrała przetarg na zaprojektowanie i wykonanie przebudowy al. Tysiąclecia po stronie dworca przedłożyła miastu poprawioną koncepcję. Zakłada ona, że między rondem a ul. Cerkiewną (czyli wjazdem na plac manewrowy PKS) obok jezdni znajdzie się dwumetrowej szerokości pas zieleni, obok niego szeroka na 3 m ścieżka rowerowa oddzielona krawężnikiem od chodnika o szerokości 5 m.

Inaczej wyglądać miałby odcinek między Cerkiewną a halą Nova: zaraz przy wydłużonej zatoce przystankowej byłby czterometrowej szerokości chodnik i szeroka na 3 m ścieżka rowerowa. Za Novą znów zmieniałaby się kolejność: zaraz przy jezdni byłaby ścieżka rowerowa o szerokości 3 m, zaś obok niej szeroki na 5 m chodnik.

Koncepcja czeka teraz na akceptację miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.
Całość: KLIK

Zastanawia mnie po co w miejscu w którym jest dość dużo pieszych projektant tworzy niepotrzebne nikomu punkty kolizyjne na linii rowerzyści - piesi. Nie prościej poprowadzić DDR dalej od jezdni, a chodnik bliżej na całej długości? Bo to co napisano w tym artykule to zwykła fuszerka będzie, a zaprojektować to mógł tylko ktoś bez wyobraźni- partacz. Oczywiście ZDiM to klepnie bo oni wręcz lubują się w beznadziejnych rozwiązaniach. Choć mam nadzieję że się mylę i unikniemy niepotrzebnych problemów związanych z funkcjonowaniem tej DDR.
 

·
user
Joined
·
31,353 Posts
Rowerzystom będzie łatwiej. Pojadą "pod prąd" na wielu ulicachNa początek dziewięć ulic. Później mają być kolejne. Rozpoczęło się wytyczanie kontrapasów dzięki którym rowerzyści będą mogli jeździć jednokierunkowymi ulicami "pod prąd"

To początek realizacji projektu, który wygrał głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego w 2014 roku. Minęło sporo czasu, a urzędnicy znajdowali różne wytłumaczenia dlaczego inwestycja nie jest realizowana. W końcu ruszyła.

Na początek kontrapasy czyli pasy do jazdy w przeciwnym niż auta kierunku zostaną wyznaczone na dziewięciu ulicach w centrum Lublina. To ul. Kowalska, Furmańska, Cyrulicza, Zielona, Ogrodowa, Jasna, Sądowa, Solna i Boczna Rusałki. - W poniedziałek prace prowadzono na ul. Kowalskiej, Furmańskiej i Cyruliczej. Gotowy jest też kontrapas na ul. Solnej - informuje Aleksander Wiącek odpowiedzialny w ratuszu za politykę rowerową i pieszą.

Prace na wspomnianych trzech ulicach mają się zakończyć w ciągu kilku dni. Później kontrapasy pojawią się na kolejnych ulicach znajdujących się w granicach strefy płatnego parkowania.

Kontraruch rowerowy to dobre rozwiązanie dla rowerzystów bo dzięki niemu mogą wybierać najkrótsze dla nich trasy. Bez możliwości jazdy "pod prąd" musieliby często znacznie nadrabiać drogi omijając jednokierunkowe ulice, na których nie mogliby poruszać się w przeciwną stronę. Poza tym jest to bezpiecznie rozwiązanie gdyż rowerzysta i kierowca widzą się nawzajem. Na ulicach z dopuszczonym kontraruchem w Polsce i na świecie praktycznie nie dochodzi do wypadków. Zdarzają się one sporadycznie.

Poza tym w ramach zadania na ulicach gdzie dopuszczony zostanie kontraruch pojawią się po raz pierwszy w Lublinie tzw. "sierżanci rowerowi". To znaki stanowiące dodatkową informację dla kierowców i rowerzystów. Ci pierwsi wiedzą, że może tu pojawić się cyklista jadący z naprzeciwka. Ci drudzy mają wyznaczony kierunek i tor jazdy.
http://lublin.wyborcza.pl/lublin/1,...latwiej-pojada-pod-prad-na-wielu-ulicach.html
 

·
Lublinianin (Lubelak)
Joined
·
4,838 Posts
Z Dziennika Wschodniego:
Ścieżki rowerowe zarastają trawą. "Wystarczy położyć asfalt zamiast kostki"

Dodano: Dzisiaj, 08:05 Autor: (opr. – p.p.)

Po naszym artykule „Chodnik i ścieżka rowerowa zarastają trawą. Drogowcy: ludzie zbyt rzadko jeżdżą i chodzą”, głos w sprawie zabiera Porozumienie Rowerowe. Zdaniem cyklistów problem zarastających ścieżek rowerowych, to sprawa złego dobrania materiału na nawierzchnię.

– Na początek należy podkreślić, że cieszy nas, że powstaje nowa infrastruktura rowerowa. Niestety sposób jej wykonania, często pozostawia wiele do życzenia. Jednym z problemów jest tworzenie infrastruktury, która wymaga wysokich środków na utrzymanie przy równoczesnym ich braku. Nie jest to problem jednostkowy, lecz całościowy – podkreśla Krzysztof Kowalik z Porozumienia Rowerowego.
– Podobne zjawisko widać już na nowym odcinku drogi wojewódzkiej 835 Lublin-Biłgoraj, a także na ul. Bursaki w Lublinie, gdzie chodniki pokryte są chwastami od kilku lat! Problem ten jest znany środowiskom rowerowym w całej Polsce.

Jednocześnie znamy jego rozwiązanie. Budujmy z asfaltu! W Lublinie od 2010 roku jedyną dopuszczalną nawierzchnią ścieżek rowerowych jest asfalt. Jednym z powodów przyjęcia takiej nawierzchni jest fakt, że asfalt nie zarasta. Warto zwrócić uwagę, że ku nawierzchni asfaltowej w ostatnich latach skłaniają się także ruchu piesze.

Oczywiście są sposoby, by kostka nie zarastała. Jednym z nich jest dokładne wypełnienie spoin zaprawą cementowo-piaskową. Cieszy fakt, że dzięki środkom unijnym Polska zmienia się jak długa i szeroka.

Równocześnie niepokoi, że zmiana ta nie oznacza zmiany jakościowej i mentalnej. Przy wielu inwestycjach buduje się byle jak i jak najtaniej, nie myśląc, co będzie w perspektywie kilku lat. Liczymy, że Zarząd Dróg Wojewódzkich przy kolejnych inwestycjach będzie wykonywał nawierzchnie chodników czy ścieżek rowerowych z asfaltu – kończy Krzysztof Kowalik.
http://www.dziennikwschodni.pl/lube...lozyc-asfalt-zamiast-kostki,n,1000185047.html
 

·
Registered
Joined
·
479 Posts
Na ul. Czystej już funkcjonuje kontraruch. Od strony ul. Ewangielickiej wymalowano kontrapas i przesunięto postój taksówek. Właśnie trwa montaż odpowiednich znaków drogowych. Brawo!
PS. Dlaczego na ul. Jasnej od strony ul. Ewangelickiej nie ma przejścia dla pieszych?
1.


2.


3.


4.


5. Dlaczego na ul. Jasnej od strony ul. Ewangelickiej nie ma przejścia dla pieszych?


6. Przepraszam za jakość. Nie chciałem robić zdjęcia "prosto w twarz".
 

·
Registered
Joined
·
479 Posts
osobiście uważam ze cały ten kontr ruch na ulicach powianiem się ograniczać do tabliczki nie dotyczy rowerów. Szkoda kasy na więcej. Tym sposobem można by załatwić temat szybko i tanio w 90% miejsc.
Skąd wtedy kierowcy samochodów mogliby wiedzieć, że z naprzeciwka można się spodziewać jadącego roweru "pod prąd"? Wielu nie patrzy na znaki drogowe, a co dopiero tabliczki pod znakami. Dodatkowo obcokrajowiec za kierownicą pojazdu mechanicznego najczęściej nie wie, co znaczy "Nie dotyczy". Znaki poziome są widoczne i czytelne dla wszystkich.
 

·
mów mi Gelo :)
Joined
·
2,384 Posts
. Znaki poziome są widoczne i czytelne dla wszystkich.
pogadamy za rok co do czytelności,
Wielu nie patrzy na znaki drogowe, a co dopiero tabliczki pod znakami. Dodatkowo obcokrajowiec za kierownicą pojazdu mechanicznego najczęściej nie wie, co znaczy "Nie dotyczy"
co do obcokrajowców - w Angli nie ma znaków po polsku wiec przez analogię mogę się nie stosować do przepisów ?

Skąd wtedy kierowcy samochodów mogliby wiedzieć, że z naprzeciwka można się spodziewać jadącego roweru "pod prąd"?
tabliczka nie dotyczy rowerów po obu stronach drogi jednokierunkowej i po problemie

wiem ze wszyscy kochają znaki, ale nie róbmy z wszystkich idiotów i nie przesadzajmy z tymi znakami.(poziomymi i pionowymi)
 

·
Registered
Rynek Pierwotny Lublin
Joined
·
2,452 Posts
Na ul. Czystej już funkcjonuje kontraruch. Od strony ul. Ewangielickiej wymalowano kontrapas i przesunięto postój taksówek. Właśnie trwa montaż odpowiednich znaków drogowych. Brawo!
PS. Dlaczego na ul. Jasnej od strony ul. Ewangelickiej nie ma przejścia dla pieszych?
1.
Będzie bardzo niebezpiecznie w tym miejsc bo skręcający z Wieniawskiej w Jasną nie będą widzieć rowerzystów.
 
11321 - 11340 of 12843 Posts
Top