SkyscraperCity banner

31781 - 31800 of 31850 Posts

·
Registered
Joined
·
743 Posts
https://bip.lublin.eu/urzad-miasta-lublin/ogloszenia/obwieszczenia/2020/obwieszczenie-prezydenta-miasta-lublin-w-sprawie-wydania-decyzji-o-zezwoleniu-na-realizacje-inwestycji-drogowej-ul-jana-samsonowicza-w-lublinie,251,27818,2.html

ZRID na: rozbudowa Jana Samsonowicza, odcinka Diamentowej, przebudowa odcinka Karola Olszewskiego, odcinka Energetyków, odcinka Bernarda Wapowskiego (...) oraz budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Diamentowa–Energetyków–Jana Samsonowicza.

Nie ma jeszcze podziałów działek, ale ciekawe czy przy okazji powstanie też docelowy zjazd na Uhorczaka?
 

·
Registered
Joined
·
7,482 Posts
Informacja z BZP:

Ogłoszenie nr 510040282-N-2020 z dnia 05-03-2020 r.
Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie: Zadanie I: Budowa drogi gminnej ul. Biskupińskiej w Lublinie wraz z infrastrukturą. Zadanie II: Budowa odgałęzień sieci wodociągowej i odgałęzień sieci kanalizacji sanitarnej ul. Biskupińskiej w Lublinie

NAZWA WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S. A., Lubartów

Cena wybranej oferty/wartość umowy 2133091.29 PLN
www.uzp.gov.pl
 

·
Registered
Joined
·
4,328 Posts
Z FB Krzysztof Żuk:
Zaczynamy przygotowania do przebudowy al. Unii Lubelskiej wraz z mostami na Bystrzycy. To będzie jedna z najważniejszych inwestycji w obiekty mostowe. Przez ostatnie lata wyremtowaliśmy bądź zmodernizowaliśmy 22 mosty, wiadukty lub estakady w Lublinie za ponad 300 milionów złotych.
 

·
TheBigShow
Joined
·
153 Posts
KL: Aleja Unii Lubelskiej do przebudowy. Ratusz robi pierwszy krok, ale na finał trzeba będzie poczekać parę lat.

Co najmniej kilkadziesiąt milionów złotych będzie potrzebował ratusz na przebudowę al. Unii Lubelskiej. Prace mają obejmować nie tylko jezdnię, ale też – i to w pierwszej kolejności – remont mostów na Bystrzycy. Na razie miasto robi pierwszy krok do inwestycji. Do grudnia chce mieć dokumentację techniczną prac niezbędnych do wykonania.

Inwestycja ma objąć ok. 1200 metrów arterii. Chodzi o odcinek od ronda Lubelskiego Lipca 80 do wjazdu do galerii handlowej Vivo. Prace mają objąć przebudowę dwóch mostów na Bystrzycy.

W piątek ratusz dowiedział się ile musi wydać na pierwszą fazę inwestycji, czyli przygotowanie dokumentacji projektowej. Miasto zarezerwowało na ten cel 926 tys. zł. W przetargu wystartowały cztery firmy. Ich oczekiwania finansowe za prace wahają się od 914,5 tys. zł do 1.7 mln zł. Tylko jedna oferta mieści się w przedziale określanym przez ratusz.

Co obejmą prace? Przede wszystkim przebudowę mostów na Bystrzycy. Ich stan techniczny jest zły. Obiekty powstały w 1985 r. Na przeprawie od strony ul. Zamojskiej wprowadzono w tym roku ograniczenie nośności do 10 ton (nie dotyczy komunikacji zbiorowej). -To będzie jedna z najważniejszych inwestycji w obiekty mostowe – podkreśla Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Kolejne prace to poprawa nawierzchni na obu jezdniach. Mają się pojawić na nich – podobnie jak np. na Drodze Męczenników Majdanka – buspasy. Na przejściu dla pieszych w rejonie przystanku „Targ pod zamkiem” 02 ma być wybudowana sygnalizacja świetlna. Zapewniony ma być też dojazd do posesji Caritas.

Po obu stronach jezdni mają powstać drogi rowerowe, w miarę możliwości oddzielone od chodników zielenią. Ratusz chce, aby pełna na dokumentacja była gotowa do 18 grudnia tego roku.

Kiedy ruszy sama przebudowa? Ratusz tego nie precyzuje, ale już kilka miesięcy temu prezydent Krzysztof Żuk zapowiedział, że przebudowa Unii Lubelskiej będzie jedną z inwestycji, które Lublin chce realizować przy współudziale funduszy unijnych. Przy czym chodzi o środki dostępne w latach 2021-27.
 

·
Registered
Joined
·
14 Posts
Mam pytanie dla zorientowanych, na openstreetmap jest zaznaczone połączenie Spółdzielczości Pracy z Turystyczną, czy będzię ono realizowane w najbliższej przyszłości?
 

·
Registered
Joined
·
5,045 Posts
za dziennikwschodni.pl:

Lublin: Odnowią fragment ul. Nałęczowskiej
Nie dłużej niż do końca lipca powinien trwać remont 700-metrowego odcinka ul. Nałęczowskiej między skrzyżowaniem z Gnieźnieńską a tzw. zimnymi dołami (w rejonie cieku spod Konopnicy).
We wtorek Zarząd Dróg i Mostów ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wykonanie robót drogowych. Odnawiana ma być zarówno jezdnia, jak i chodnik.
 

·
Registered
Joined
·
3,571 Posts

·
Registered
Joined
·
3,571 Posts
Botanik - przedłużenie Tarasowej do Relaksowej/Kasztelańskiej. Dziś kładli ścieralną:
54191

54194

54196
 

·
Registered
Joined
·
5,045 Posts
za kurierlubelski.pl:

Ul. Nałęczowska w Lublinie ma dostać nowy asfalt. Szanse na remont znacząco wzrosły
Nowy asfalt na Nałęczowskiej ma pojawić się na kilkusetmetrowym odcinku od al. Mazowieckiego do ul. Gnieźnieńskiej. Kierowcy po nowej nawierzchni będą mogli jeździć najpóźniej od sierpnia.

Do remontu przeznaczono 705-metrowy odcinek ul. Nałęczowskiej. Chodzi o fragment od ul. Gnieźnieńskiej do posesji przy Nałęczowskiej 58 (tuż przy cieku wodnym). Ratusz dowiedział się we środę ile będzie musiał zapłacić za roboty. Obejmą one zarówno prace drogowe jak i przygotowanie niezbędnej dokumentacji technicznej.

Miasto na inwestycje zarezerwowało 900 tys. zł. O kontrakt starają się trzy firmy. Ich oferty wahają się od 636,4 tys. zł do 895,4 tys. zł.

- Stan techniczny tego odcinka to masakra. Jadąc tamtędy można pogubić koła – opisuje Józef Kaźmierczak, przewodniczący zarządu dzielnicy Szerokie.

Remont ma objąć ułożenie na jezdni dwóch warstw asfaltu. Prace obejmą też wymianę 140 metrów krawężników i poprawę 200 mkw chodnika.

Remont powinien zakończyć się do 31 lipca.

Mieszkańcy chcieliby jednak aby prace na Nałęczowskiej miały zdecydowanie większy zakres. – Pilne jest poprawienie zatoki przystankowej między Biskupińską a Łużyczan. Czekają na to nie tylko mieszkańcy Szerokiego, ale też działkowcy – wskazuje Kaźmierczak. I wylicza, że na ten cel potrzeba ok. 140 tys. zł.

Ale zatoka przystankowa to nie koniec oczekiwań mieszkańców. – Najlepiej byłoby wyremontować całą ulicę. To jedyna droga do obwodnicy, która nie została poprawiona – dodaje Kaźmierczak.

Koszt takiej inwestycji jest szacowany na 14 mln zł.
 

·
Registered
Joined
·
14 Posts
Jest szansa na obniżkę cen, to może by tak całą Nałęczowską?Co do dojazdów do obwodnicy to przydałby się remont Turystycznej, lub budowa drogi nowym śladem. Czy ktoś posiada informację na temat planów budowy nowego połączenia Lublina z Os. Borek?
 

·
Registered
Joined
·
7,482 Posts
Informacja z BZP:

Ogłoszenie nr 510069108-N-2020 z dnia 22-04-2020 r.
Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie: Przebudowa drogi wewnętrznej zlokalizowanej na terenie PKP na odcinku od ul. Chemicznej w Lublinie do nastawni LTA do wysokości wagonowni oraz sprawowanie nadzoru autorskiego
NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Lublinie, Lublin
Cena wybranej oferty/wartość umowy 2699188.70 PLN
www.uzp.gov.pl
 

·
Registered
Joined
·
7,482 Posts
Informacja z BZP:

Ogłoszenie nr 510069072-N-2020 z dnia 22-04-2020 r.
Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie: Zadanie I: Budowa drogi gminnej ul. Zamenhofa w Lublinie wraz z infrastrukturą; Zadanie II: Budowa odcinków sieci wodociągowej i odcinków sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Zamenhofa w Lublinie
NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A., Lubartów
Cena wybranej oferty/wartość umowy 1747288.96 PLN
www.uzp.gov.pl
 
31781 - 31800 of 31850 Posts
Top