SkyscraperCity banner

31801 - 31820 of 31850 Posts

·
Registered
Joined
·
139 Posts
Z tego co wiem od Rady Dzielnicy i co można sprawdzić na geoportalu - na Jantarowej przebudowują wylot w pierwszej kolejności z racji własności gruntu, na Gęsiej jest potrzebny wykup. Gęsia dostała zmianę cyklu sygnalizacji i póki co musi wystarczyć.
 

·
Registered
Joined
·
1,699 Posts
Z jednej strony dobrze że poszerzą z drugiej szkoda że od razu nie dało się tego zaprojektować tym bardziej że budowę przedłużenia al. JPII rozpoczęto w 2008 r., pierwsze bloczki SM przy Jantarowej powstały już w 2011 roku. Wcześniej był już uchwalony MPZP i nie dało się przewidzieć że powstanie tam wielkie osiedle mieszkaniowe.
 

·
TheBigShow
Joined
·
153 Posts
KL: W końcu nowy asfalt na wylotówce z Lublina. Ale prace jeszcze trwają (tekst + 5 zdjęć)

Kilometrowy odcinek drogi między Lublinem a S17 w końcu doczekał się remontu. Prace na wylotówce na Chełm i Zamość mają się zakończyć jesienią. Chodzi o drogę od granicy Lublina - ul. Józefa Franczaka „Lalka". Łączy ona Lublin z miejscowością Kalinówka, ale jej znaczenie jest większe. To także wylotówka z miasta, która łączy miasto z drogą ekspresową numer 17 w kierunku Zamościa i Chełma.

Problem w tym, że droga jest zniszczona. Dziury w niej są tak potężne, że na początku roku wprowadzono na niej kolejne ograniczenia prędkości. Miejscowo nawet do 30 km na godzinę.
Za drogę opowiada Starostwo Powiatowe w Świdniku, któremu w październiku udało się rozstrzygnąć przetarg na wyremontowanie trasy. Było to możliwe dzięki środkom przyznanym z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Na drodze trwają prace. Już zdążono położyć nowy asfalt, a po jednej stronie ułożyć chodnik i wyremontować zatokę przystankową. Właśnie dlatego, że prace są prowadzone, kierowcy korzystający z tej drogi muszą liczyć się z utrudnieniami. Od strony Lublina nie można dojechać do ekpresówki. Od wysokości skrzyżowania z ulicą Malwową w Kalinówce, ruch w stronę S17 jest zamknięty. Prace wykonuje KPRD w Lublinie, które ma otrzymać za to 1,8 mln zł. Termin zakończenia przebudowy został wyznaczony na koniec października.
 

·
Registered
Joined
·
505 Posts
Czy sądzisz, że urzędnicy mają cokolwiek do powiedzenia jak "Ta" firma wygra przetarg? Tu ZDiM nawet jak ustali termin zakończenia inwestycji to i tak nie ma nic do powiedzenia, jeśli zostanie przekroczony, niekiedy nawet to i zakres prac jest zmieniany w trakcie prac.
 

·
Registered
Joined
·
1,958 Posts
1. To nie zdim wybrał firmę tylko Starostwo Świdnik

2. Na drodze jest już ścieralna i świecą nowe latarnie solarne, choć świeceniem w tym przypadku osobiście bym tego nie nazwał, raczej tleniem.
 

·
www.fotoradarmm.pl
Joined
·
16,204 Posts
Czy sądzisz, że urzędnicy mają cokolwiek do powiedzenia jak "Ta" firma wygra przetarg? Tu ZDiM nawet jak ustali termin zakończenia inwestycji to i tak nie ma nic do powiedzenia, jeśli zostanie przekroczony, niekiedy nawet to i zakres prac jest zmieniany w trakcie prac.
Sądzę, że ustala się warunki w przetargu.

Patrząc na wykonane prace, możliwe, że to jakiś babol dziennikarski bo sporo już zrobione albo faktycznie urzędników poniosło.
 

·
Registered
Joined
·
5,045 Posts
za dziennikwschodni.pl:

Lublin: W tym roku można zapomnieć o drodze do przystanku kolejowego Lublin Zachodni

Władze miasta nie zbudują w tym roku obiecywanej drogi do przystanku kolejowego Lublin Zachodni. Chodzi o ulicę, która zapewniałaby dojazd i dojście do peronu z pętli komunikacji miejskiej przy os. Poręba. Urzędnicy tłumaczą, że miasta nie stać na budowę z powodu kryzysu wywołanego epidemią

Na skraju dzielnicy Czuby jest prawie wszystko, czego trzeba do stworzenia węzła przesiadkowego. Z jednej strony jest duża pętla komunikacji miejskiej „os. Poręba”, do której kursują cztery linie autobusowe i pięć trolejbusowych. Z drugiej strony jest nowy przystanek kolejowy Lublin Zachodni, na którym stają wszystkie pociągi osobowe i pospieszne jadące do Warszawy, Puław, Dęblina, Radomia, Krakowa, Kielc, Katowic, Wrocławia, Łodzi, Poznania i wielu innych miast Polski.

Brakuje tylko drogi

Dojście z autobusu do pociągu jest dziś kłopotliwe. Piesi muszą schodzić z górki stromą ścieżką, która po deszczu staje się błotnista i śliska. Nawet bez deszczu trudno prowadzić walizkę na kółkach, nie wspominając o wózku dziecięcym. Dla osoby na wózku inwalidzkim to ścieżka nie do pokonania.

Także samochodem niełatwo dojechać do peronu: albo osiedlowymi uliczkami przez Szafirową do ul. Węglinek, albo naokoło przez al. Kraśnicką, z której koło kościoła w Konopnicy trzeba skręcić w Bełżycką, a następnie wyboistą ul. Węglinek.

To właśnie przy ul. Węglinek zaczyna się równa, asfaltowa część drogi będącej dojściem i dojazdem do peronu. Tę część zbudowała kolej, która wywiązała się ze swoich obietnic. Swoich nie spełniły dotąd władze miasta, które miały budować drogę od pętli do ul. Węglinek.

Siedem lat obietnic

Już siedem lat temu prezydent deklarował, że zapewni drogę do peronu, który wtedy był jeszcze w planach. – Jesteśmy przygotowani, by w odpowiednim momencie zrobić drogi dojazdowe – mówił nam w kwietniu 2013 r. Krzysztof Żuk, chociaż liczył na to, że kolej zmieni plany i zbuduje peron bliżej granicy miasta.

– Kolej podtrzymała swoje stanowisko i będziemy musieli się do tego dostosować – mówił Żuk jesienią 2015 r. – Zarząd Dróg i Mostów będzie musiał na nowo przygotować koncepcję.

2,5 roku po tej deklaracji zapowiadany dokument wciąż nie był gotowy. – W tym roku opracujemy koncepcję – zapewniał w marcu 2018 r. Karol Kieliszek z biura prasowego Ratusza. – Gdy powstanie, będziemy mogli zlecić projekt i budowę.

W grudniu 2019 r. z Lublina Zachodniego zaczęły kursować pociągi, ale droga nie powstała nawet na papierze. Mimo to Ratusz zapewniał, że zbuduje ją w kolejnym roku.

– W projekcie budżetu na 2020 rok zabezpieczyliśmy rezerwę celową na zadania drogowe w dzielnicach – informowała Katarzyna Duma, rzeczniczka prezydenta. – W ramach tych środków zrealizowany będzie ciąg komunikacyjny, który połączy ul. Granitową z ul. Węglinek.

Teraz okazuje się, że… w budżecie jednak nie ma pieniędzy na zapowiadaną drogę.

Koncepcji wciąż brak

O budowę drogi dopytuje ratuszowa opozycja. – Proszę o informację, co jest w tym kierunku planowane – apelował do prezydenta miejski radny Zbigniew Ławniczak (PiS), który wysłał takie pytanie już pod koniec lutego. Po miesiącu doczekał się pisma od zastępca prezydenta miasta, który informował, że „w związku z trwającymi uzgodnieniami” odpowiedź będzie gotowa dopiero pod koniec kwietnia.

Wspomniane „uzgodnienia” skończyły się stwierdzeniem, że budowa „wymaga zabezpieczenia środków finansowych w budżecie miasta”, a na to na razie nie ma szans.

– Pogarszająca się kondycja finansowa miasta, wywołana zmianami ustawowymi w podatku PIT oraz obostrzeniami związanymi z przeciwdziałaniem epidemii, aktualnie wyklucza wprowadzenie wnioskowanych zmian do tegorocznej uchwały budżetowej – odpisał radnemu Artur Szymczyk, zastępca prezydenta miasta.
 

·
Lublin, Poland
Joined
·
2,070 Posts
^^ .. i coś w najbliższej okolicy:

Lublin: Powstanie prawie pół kilometra drogi na nowym blokowisku

Tędy przebiegnie planowany fragment ul. Berylowej

Tędy przebiegnie planowany fragment ul. Berylowej (fot. Dominik Smaga)

Miasto zamawia projekt budowy 450-metrowego odcinka ul. Berylowej, która ma ułatwić komunikację na nowym blokowisku Węglina Południowego. Projekt ma przewidywać m.in. zatoki przystankowe dla autobusów i dodatkową sygnalizację świetlną. Dokumentacja powinna być gotowa przed Wigilią.

Przetarg na zaprojektowanie ulicy został ogłoszony przez Zarząd Dróg i Mostów. Zamówienie dotyczy odcinka ul. Berylowej pomiędzy Jantarową a skrzyżowaniem z Onyksową i Kryształową wraz z zaprojektowaniem „skrzyżowań z drogami bocznymi”. Z warunków przetargu wynika, że planowana ulica będzie mieć jedną, asfaltową jezdnię z dwoma pasami ruchu, a na skrzyżowaniach może być szersza o dodatkowe pasy dla skręcających pojazdów. Projekt ma też przewidywać obustronne, asfaltowe drogi dla rowerowe, zaś chodniki będą z kostki brukowej. Wzdłuż ulicy planowane jest oświetlenie.
Miasto wymaga również zaprojektowania dodatkowej sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Granitowej z Berylową i Agatową. Nowa sygnalizacja ma być skoordynowana z tą u zbiegu ul. Granitowej i ul. Jana Pawła II, gdzie ze względu na spodziewany wzrost natężenia ruchu planowane jest zamontowanie obrotowej kamery miejskiego monitoringu.


Nowy odcinek ul. Berylowej ma być przedłużeniem ulicy, która urywa się dziś na skrzyżowaniu z Onyksową i Kryształową. Znajduje się tu skupisko drzew, z których co namniej część miałaby być wycięta w związku z budową (fot. Dominik Smaga)

Zmiana planowana jest też na wyjeździe z os. Poręba przez Agatową. Dzisiaj jeden pas ruchu służy na Agatowej do jazdy na wprost lub w prawo, a drugi przeznaczony jest dla skręcających w lewo, czyli w stronę pętli autobusowej. Po zmianie jeden pas ma służyć tylko do skrętu w prawo, czyli do ul. Jana Pawła II, zaś drugim podzielą się jadący na wprost w ul. Berylową i skręcający w lewo.


Ulica ma przebiegać przez pozostawiony w tym celu niezabudowany pas gruntu między blokami (fot. Dominik Smaga)

Projekt ma też przewidywać budowę kilku przystanków, co ma stworzyć „możliwość skierowania linii komunikacji miejskiej z ul. Roztocze w Jantarową i dalej w ul. Berylową”. – Skróci to drogę dojścia z osiedla na autobus – wyjaśnia Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. Która linia miałaby tędy pojechać? – Naturalnym wyborem na dzień dzisiejszy jest linia 57, choć oczywiście będziemy chcieli to skonsultować z radą dzielnicy.


Ulica ma być przedłużona do skrzyżowania z Jantarową, koło otwartego niedawno kościoła i budowanej w pobliżu szkoły, która będzie największą podstawówką w mieście. Mowa o skrzyżowaniu, na którym od kilku lat miga na pomarańczowo sygnalizacja świetlna (fot. Dominik Smaga)

Dwa przystanki mają powstać dla autobusów jadących w stronę os. Poręba: pierwszy na początku Jantarowej (tuż za ul. Jana Pawła II), drugi na Berylowej za skrętem z Jantarowej. Również dwa przystanki wyznaczono dla autobusów jadących od strony ul. Granitowej: pierwszy na początku Berylowej, drugi na Jantarowej zaraz za Berylową.
Zamawiane przez miasto projekty budowlane miałyby powstać do 30 października tego roku. Razem z nimi powinny powstać też wszystkie materiały niezbędne do wydania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej. Reszta, czyli projekt wykonawczy, ma być gotowy do 18 grudnia. Takie terminy narzuca Zarząd Dróg i Mostów, który oczekuje, że firmy zainteresowane zleceniem złożą swoje oferty do najbliższej środy. Przy wyborze oferty w 60 proc. ma się liczyć cena, zaś w 40 proc. doświadczenie projektanta drogowego.Projekt ma także przewidywać zmianę przeznaczenia pasów ruchu na wyjeździe z os. Poręba przez ul. Agatową. Dzisiaj prawy pas służy skręcającym w prawo i jadącym na wprost. Po zmianie miałby być przeznaczony tylko do skrętu w prawo, zaś z sąsiedniego pasa jechałoby się w lewo lub prosto (fot. Dominik Smaga)

W ramach tej samej umowy i tej samej zapłaty firma będzie musiała również sprawować nadzór nad późniejszą budową ulicy, jednak „nie później niż do upływu czterech lat od daty zawarcia umowy”. Oznacza to, że projektowana droga nie musi powstać w przyszłym roku, choć oczywiście może.
Budowa ma się wiązać z wycinką części drzew, choć nie wiadomo jeszcze, jak wielu. Ich jedyne skupisko znajduje się dzisiaj bliżej skrzyżowania z Onyksową i Kryształową, gdzie są nawet duże dęby, reszta terenu przyszłej drogi to pylące klepisko.


Po wybudowaniu ul. Berylowej ma nią kursować jedna z linii komunikacji miejskiej (wstępnie mowa o linii 57), dlatego projekt ma przewidywać budowę zatok przystankowych. Jedna z nich znajdzie się w tym miejscu, na początku ul. Berylowej, zaraz za skrzyżowaniem z ul. Granitową koło muru podtrzymującego ziemną skarpę (fot. Dominik Smaga)
Dziennik Wschodni: Lublin: Powstanie prawie pół kilometra drogi na nowym blokowisku - Dziennik Wschodni
 

·
mów mi Gelo :)
Joined
·
2,202 Posts
^^ szkoda ze nie rondo na Granitowej. Szkoda ze Bursztynowa nie przystosowana do KM bo fajnie by było gdyby jedna linia jechała przez całe osiedle. Dzieciaki w deszczowe dni miały by łatwiej z dostaniem się do szkół. Zmniejszyło by to też korki
 

·
Registered
Joined
·
146 Posts
wie ktoś może czy są jakiekolwiek plany i szanse na remont Witosa - od Hutniczej do dobrego asfaltu zaczynającego się przed skrzyżowaniem z doświadczalną?
 
31801 - 31820 of 31850 Posts
Top