Skyscraper City Forum banner
11961 - 11980 of 14417 Posts

·
Registered
Joined
·
5,848 Posts
LSM - Centrum Zana

za Nowym Tygodniem:

- wspólnoty z LSM protestują przeciwko próbie zmiany MPZP dla działki przy ul. Filaretów (pow. 0,29 ha)


działka pomiędzy Żaglem a parkingiem piętrowym - obecnie niezagospodarowana, z dziadoparkingiem na klepisku.

- inwestor określany jedynie jako "właściciel nieruchomości" złożył wniosek o zmianę MPZP
- "wniosek z 2014 roku" zmierza do dopuszczeniea w tym miejscu zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej
- obecnie teren ma przeznaczenie: "teren usług centrotwórczych z podstawowymi kategoriami przeznaczonymi pod handel, turystykę, obsługę biznesu gastronomię, administrację publiczną i kulturę"
- rada dzielnicy domaga się konsultacji "tak daleko idących zmian planu"
- J. Gąbka - żąda aby ratusz wycofał się ze zmian planu, wskazuje że to teren "objęty ochroną przed dogęszczeniem przez zabudowę wielorodzinną" (.kp: Natura3000? ;-) )
- argument jedyny przeciwko zmianom, wiadomo - "tutaj brakuje miejsc postojowych!"
- obecny plan nie określa górnych granic wysokości budynków, wspomniany wniosek także nie zawiera żadnych propozycji co do wysokości ewentualnej inwestycji
 

·
Registered
Joined
·
689 Posts
^^
Właścicielem i inwestorem jest TBV. Czytałem i nie za bardzo rozumiem co J.Gąbka może mieć do powiedzenia w tym temacie, biorąc pod uwagę, że sam zabudował co tylko mógł z LSM-owskich działek i "deficyt parkingów" go nie obchodził? :lol: Przydałby się kolejny obiekt wysokości porównywalnej do MP, bo szkoda naszego "city" na niskie budynki.
 

·
Registered
Joined
·
4,127 Posts
- wspólnoty z LSM protestują przeciwko próbie zmiany MPZP dla działki przy ul. Filaretów i Prusa
To strasznie wielka musi być ta działka, skoro sięga aż od ulicy Filaretów do ulicy Prusa...:lol:
Z tekstu nie wiadomo i trudno odgadnąć czy chodzi o ulicę czy osiedle Prusa :)
 

·
Registered
Joined
·
3,213 Posts
Praca w Lublinie. Dają umowę, premie i opiekę medyczną

RTV Euro AGD otwiera w Lublinie swoje Contact Center. Do pracy trzeba jeszcze 70 osób. - Oferujemy umowy o pracę, system premiowy i pakiet socjalny łącznie z medycznym - kusi przyszłych pracowników firma

RTV Euro AGD to działająca od 25 lat polska firma, mająca w kraju 215 sklepów w 126 miastach. - W Lublinie jest ich trzy, a w całym województwie 10 - wyliczała w środę Bożena Potapczuk, dyrektor generalny firmy. Właśnie ogłosiła, że RTV Euro AGD otwiera w Lublinie swoje Contact Center. To drugie w kraju po Warszawie.

Jak zapewnia spółka, nie jest to zwykłe call center, czyli praca na słuchawce, gdzie obsługuje się np. reklamacje.

Co prawda pracownicy biura w Lublinie będą zajmować się takimi sprawami, ale też mają realizować zamówienia składane przez internet czy telefonicznie. Mają też kontaktować się z klientami przez portale społecznościowe czy czat.

Pracownicy mają też rozmawiać z klientami w sytuacji, gdy np. skończy się gwarancja na zakupiony sprzęt i będzie można zaproponować jej przedłużenie.

- Contact Center mieści się w biurowcu JPC przy ul. Jana Pawła II. Już zatrudniliśmy czterech kierowników, później kolejnych 20 pracowników, a 50 następnych właśnie przechodzi szkolenie. Nadal poszukujemy jeszcze 70 osób - wyliczała Izabela Zięba z RTV Euro AGD.

Do pracy potrzebne są osoby "lubiące ludzi", interesujący się nowoczesnymi technologiami i mające łatwość nawiązywania kontaktów. - Liczy się osobowość. Wykształcenie nie jest decydującym czynnikiem - zapewnia Zięba.

Wygraliśmy z Łodzią

Na co można liczyć w CC tej firmy? Płac RTV Euro AGD nie ujawnia, ale mówi o umowach o pracę, systemie premiowym, pakiecie socjalnym łącznie z medycznym.

- Wybraliśmy Lublin spośród kilku innych lokalizacji - np. Łodzi i Olsztyna. Przeważyło to, że już działają tu call center i sądzimy, że łatwiej będzie nam pozyskać odpowiednich pracowników. Poza tym Lublin to miasto młodych ludzi - mówiła Potapczuk.

- Obecność RTV Euro AGD to wynik realizowanej strategii miasta zakładającej stworzenie z Lublina centrum obsługi biznesu. W tym momencie w tej kategorii konkurujemy z Katowicami, które mają podobne koszty pracy, ale droższe stawki wynajmu powierzchni biurowych - mówił prezydent Lublina Krzysztof Żuk.
Cały tekst: http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48...__premie_i_opieke_medyczna.html#ixzz3CvySua2Y

Niemiecka firma wchodzi do Lublina. 250 etatów

Convergys Corporation, spółka zajmująca się zarządzaniem relacjami z klientem, otworzyła nowe biuro w Lublinie. Zatrudnienie w firmie znalazło już 150 osób. Do końca roku niemieckie przedsiębiorstwo planuje zatrudnić jeszcze 100 nowych pracowników.

Convergys to jedna z największych na świecie firm z sektora usług dla biznesu. Zatrudnia 125 tys. osób w ponad 150 oddziałach. Główną siedzibę ma w USA.

Pracownicy lubelskiego oddziału Convergys będą zajmować się telefoniczną obsługą niemieckojęzycznych klientów telekomunikacyjnej firmy Telefonica. Pierwsza, 50-osobowa grupa, zaczęła pracę już w maju. Do końca roku korporacja planuje utworzyć jeszcze 250 stanowisk pracy. - Na zatrudnienie mogą liczyć ci, którzy świetnie znają niemiecki. Ważna jest też znajomość angielskiego i polskiego. Obecnie pracuje już u nas 150 osób - mówi Paweł Puła, menedżer Convergys w Lublinie.

Na początek pracowników czekają czterotygodniowe szkolenia ze znajomości oferty firmy i obsługi sprzętu. Potem zatrudnieni mogą dostać umowy na pełny etat, na czas nieokreślony. Convergys zapewnia, że zarobki będą bardzo atrakcyjne. - Motywacją dla otwierania nowych oddziałów są młodzi i wykwalifikowani pracownicy, których znajdujemy właśnie w Lublinie. Oczywiście ludzie ci zostali zachęceni do pracy w naszym przedsiębiorstwie nie tylko różnego rodzaju dodatkami i wysokimi pensjami, ale też przyjaznym środowiskiem, w którym będą pracować - podkreśla Cormac Twomey, prezes Convergys Corporation.

O pracę w niemieckiej firmie można starać się za pośrednictwem strony internetowej convergys.pl. Rekrutacja już się zaczęła.

- Szukamy specjalistów do spraw obsługi klienta. Potrzebni są też analitycy biznesu. Nie szukamy menedżerów, ponieważ chcemy rozszerzać ścieżkę rozwoju naszych pracowników - wyjaśnia Paweł Puła.

Lublin przyjazny inwestorom

Prezydent Krzysztof Żuk podkreśla, że w Lublinie są dobre warunki do obsługi zagranicznych inwestorów. Dowodem na to jest powstanie tego oddziału. - Mamy loty do Frankfurtu, których w przyszłym roku będzie więcej, od października ruszamy z codziennymi lotami do Warszawy, więc dostępność komunikacyjna naszego miasta będzie bliska tej, której oczekują inwestorzy. Najważniejsze jest to, że firma po rekrutacji pracowników jest zadowolona. Mam nadzieję, że pracownicy również będą usatysfakcjonowani z pracy w niemieckim przedsiębiorstwie - zaznacza Żuk.


Lubelski oddział Convergys mieści się w biurowcu Nord Office Park przy ul. Szeligowskiego. To druga, po Szczecinie, lokalizacja firmy w Polsce.
Cały tekst: http://lublin.gazeta.pl/lublin/1,48...dzi_do_Lublina__250_etatow.html#ixzz3CvzOT0jr
 

·
Visionmonger
Joined
·
18,888 Posts
^^ bardzo dobry kierunek i strategia miasta. Zagospodarowują dobry obszar, który jest już odrzucany przez większe miasta.
 

·
Registered
Lublin (Poziom IV) Monarchy
Joined
·
1,747 Posts
za propertynews.pl:

...W biurach o powierzchni 400 mkw. zatrudnienie ma znaleźć ponad stu specjalistów...
Wychodzi poniżej 4 mkw (2m x 2m) na specjalistę.
Pozostaje mieć nadzieję, że to 400 mkw. nie obejmuje korytarzy, pomieszczeń socjalnych i toalet.

:hmm:
 

·
Registered
Joined
·
8,727 Posts
Może zastosowali elastyczne stanowiska pracy? Nasza firma jako jedna z pierwszych na rynku zaproponowała takie rozwiązanie i dość mocno je promuje wśród klienteli korporacyjnej. Oszczędności są spore.
 

·
Mancunian
Joined
·
5,478 Posts
Może zastosowali elastyczne stanowiska pracy? Nasza firma jako jedna z pierwszych na rynku zaproponowała takie rozwiązanie i dość mocno je promuje wśród klienteli korporacyjnej. Oszczędności są spore.
Elastyczny czas pracy, praca z domu , to teraz każda licząca się firma proponuje żeby zaoszczędzić na miejscach w biurach.
Niedługo biurko będzie przywilejem a nie służbowe auto i pakiet medyczny w Bupie czy Medicover LOL
Co za czasy.
 

·
Registered
Joined
·
8,727 Posts
Powiem Ci że nie każda, choć faktycznie zdecydowana większość. Tak czy owak spotkaliśmy się z firmami (mowa także o dużych korporacjach), które nawet nie chciały o tym słyszeć.

Osobną klientelą są prawnicy, gdzie ten system raczej się nie sprawdza.
 

·
Registered
Joined
·
4,064 Posts
^^ Wszystko fajnie, tylko jeśli mowa o callcenter, to tych 100 pracowników będzie pracowało na 3 zmiany, więc jednocześnie będzie ich 30-kilku. Do tego biurka w call-center nie musi mieć każdy swojego, po prostu ma stanowisko do którego przychodzi, loguje się na terminalu na swoje konto i jazda :).
 

·
she's my wolf
Joined
·
5,270 Posts
Szpitalny Oddział Ratunkowy z lądowiskiem na dachu, sale operacyjne i centrum chorób serca powstanie w szpitalu wojskowym w Lubinie.

Główny budynek szpitala będzie modernizowany. W planach jest nadbudowa kondygnacji i zmiana konstrukcji dachu. W modernizowanej części powstaną oddziały kardiochirurgii i kardiologii, które stanowić będą centrum chorób serca. - Będziemy tam realizować wysoko specjalistyczne procedury medyczne, będą możliwe przeszczepy serca i innych narządów - wyjaśnia płk Zbigniew Kędzierski,komendant szpitala wojskowego...
http://www.kurierlubelski.pl/artyku...inie-powstanie-centrum-chorob-serca,id,t.html
 

·
niemiły nieeuropejczyk
nieudacznik - symetrysta - ksenofob - ojkofob
Joined
·
2,396 Posts
^^ Wszystko fajnie, tylko jeśli mowa o callcenter, to tych 100 pracowników będzie pracowało na 3 zmiany, więc jednocześnie będzie ich 30-kilku. Do tego biurka w call-center nie musi mieć każdy swojego, po prostu ma stanowisko do którego przychodzi, loguje się na terminalu na swoje konto i jazda :).
OK, ale to nie firma produkcyjna, gdzie obsada może być rozłożona po równo na każdą zmianę. Tu jest zróżnicowany popyt i nocna zmiana raczej będzie chudo obsadzona.


http://www.kurierlubelski.pl/artyku...inie-powstanie-centrum-chorob-serca,id,t.html
Szpital planuje również budowę Centralnego Bloku Operacyjnego z zapleczem, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z lądowiskiem helikopterów na dachu
OIDP była już tam przymiarka do lądowiska i lokalne NIMBY skutecznie to oprotestowały:eek:hno:
 

·
Registered
Joined
·
8,727 Posts
^^ Wszystko fajnie, tylko jeśli mowa o callcenter, to tych 100 pracowników będzie pracowało na 3 zmiany, więc jednocześnie będzie ich 30-kilku. Do tego biurka w call-center nie musi mieć każdy swojego, po prostu ma stanowisko do którego przychodzi, loguje się na terminalu na swoje konto i jazda :).
Co nie oznacza, że nie da się zorganizować elastycznego stanowiska pracy. Nasza firma opracowała całkiem niezłe modele biurowe, także i w tej specjalności.
 

·
Registered
Joined
·
4,064 Posts
@Leming_Lubelski: Wiadomo, największy popyt na ich usługi będzie w godzinach 8-22 pewnie. Od 8 wszelkiego rodzaju klienci korporacyjni, a od 16 - prywatni. Nawet jeśli pominąć zmianę nocną, to podział 50/50 daje 50 pracowników na 400m, a dalej - 8m na każdego pracownika (co na warunki biurowe - biurko + komputer + fotel, wiele więcej do szczęścia nie trzeba) daje jeszcze zapas na korytarze i socjal :).
 

·
Registered
Lublin (Poziom IV) Monarchy
Joined
·
1,747 Posts
^^

Wychodzi poniżej 4 mkw (2m x 2m) na specjalistę.
Pozostaje mieć nadzieję, że to 400 mkw. nie obejmuje korytarzy, pomieszczeń socjalnych i toalet.

:hmm:
Lublin to kolejne, po Łodzi, Warszawie, Bydgoszczy i Szczecinie miasto, w którym powstało biuro brytyjskiej firmy Mobica. Firma technologiczna docenia i stawia na polskich programistów.
Lubelski odział firmy rośnie w siłę. Mobica zmienia adres, prowadząc jednocześnie intensywny proces rekrutacyjny.

- Jesteśmy dumni z naszej nowej siedziby. Prestiżowa lokalizacja w samym sercu miasta, w jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie budynków w Lublinie, to ogromna wygoda. Wzniesiony w centrum miasta, przy Alejach Racławickich 8 biurowiec Rupes, znajduje się w bezpośredniej bliskości najważniejszych instytucji, uczelni i szlaków komunikacyjnych, sąsiadując jednocześnie z najpiękniejszym terenem zielonym Lublina. W obliczu trwającego procesu rekrutacyjnego, najważniejsze są dla nas jednak komfort i dostępna dla nas powierzchnia biurowa - mówi Mariusz Jastrząb z lubelskiego oddziału firmy Mobica.

W biurach o powierzchni 400 mkw. zatrudnienie ma znaleźć ponad stu specjalistów, pracujących w dwóch teamach: programistycznym i testerskim. Podstawowe sektory ich działalności to Finance & Banking oraz Mobile. W Lublinie będą zatem powstawać rozwiązania dla instytucji finansowych oraz na urządzenia mobilne.

Choć obecnie Mobica zasila swoje szeregi specjalistami mającymi za sobą konkretne doświadczenie zawodowe, w niedalekiej przyszłości lubelski oddział firmy planuje uruchomić program praktyk i staży z lokalnymi uczelniani technicznymi. Wygląda więc na to, że wyrastający na prawdziwą wyżynę IT Lublin, z każdym rokiem umacnia swoją pozycję.
Rozpatrujemy firmę produkcyjną z branży IT a nie call-center. W takiej firmie każdy pracownik powinien mieć raczej dedykowany komputer z narzędziami skonfigurowanymi pod projekt(y) nad którymi pracuje. Raczej trudno mi sobie wyobrazić efektywną pracę programisty na ogólnodostępnym terminalu, czy też w trybie 2 albo 3 zmianowym.

Wytłumaczenia jakie mi się nasuwają są następujące:
- programiści pracują w mieszkaniach a do biura przychodzą co jakiś czas aby spotkać się z pozostałymi członkami projektu i omówić postępy prac
- programiści pracują u klienta ("on site") - w sieci można spotkać się z informacjami, że mobica jest firmą wypożyczającą pracowników (czy raczej współpracowników) swoim klientom do pracy nad konkretnymi projektami

W obu przypadkach zwykli pracownicy (programiści, testerzy) będą w tym "prestiżowym biurowcu" raczej "gościami".
 
11961 - 11980 of 14417 Posts
Top