SkyscraperCity banner
1 - 20 of 372 Posts

·
Czasy Wielkiej Depresji
3,286 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)
Zgodnie z sugestią forumowiczów zakładam nowy wątek dotyczący stanu nawierzchni lubelskich ulic.W wątku podstawą dyskusji jest mapka opracowana przez @Mitm
Uwagi kierujemy do mitm.Posty z wnioskami o zmianę koloru będą uwzgledniane w mapce.Informuje ze ta ciężka praca zobowiązuje forumowiczów do zachowania jej postanowień i pisanie o stanie ulic w mieście powinno opierać sie na niej.Po to była robiona, żeby nie pojawiały sie już kosmiczne liczby o fatalnym stanie dróg i odwrotnie.Absurdalne posty bede kasował:)

drogi główne
Stan Bardzo dobry i dobry:
1. Al. Witosa do granic miasta; odcinki na Trasie WZ przy Hutniczej i moście na Bystrzycy
2. Jana Pawła II
3. Kunickiego
4. Smorawińskiego od Popiełuszki do ronda
5. Szeligowskiego
6. Al. Warszawska do Zbożowej
7. Al. Władysława Andersa od Spół.Pracy za rondo Berbeckiego
8. Nadbystrzycka
9. Mełgiewska od Ul. Graffa do końca odcinka dwujezdniowego
10. ul. Choiny
11. Al. Sp. Pracy
12Al. Solidarności od ronda kompozytorów do Sikorskiego
13ul. Graffa
14Krańcowa
15roztocze/Orkana za Zwycięską
16Hutnicza
17Gospodarcza
18Wolska/bez mostu/
19Piłsudskiego
20Lipowa do Okopowej
21Pl. Bychawski
22Zamojska
23Bernardyńska
24Trasa Zielona
25Narutowicza do Okopowej
26Głeboka/stan nawierzchni dobry, mimo ze remontu dawno ta ulica nie widziała;)
27Lubartowska
28Wyszynskiego
29Zana od Kraśnickiej do Filaretów.Idealnie nie jest, ale może być
30 DMM od łęczyńskiej do Lotniczej/Krańcowej? /nie jestem pewien, ale chyba gdzieś tam kończy sie przyzwoity odcinek, rzadko jeżdżę Dmm;)/
31Wrotkowska
32 Młyńska
33Wileńska

Stan fatalny, zły i do remontu
:
1Filaretów - tragedia i lata na łacie
2Narutowicza od Okopowej do Głębokiej - wstyd
3Racławickie-zły stan
4Al. warszawska od zbożowej do granic miasta - fatalny stan
5Krasnicka od Roztocze do granic miasta
6Al. Solidarności od warszawskiej do Sikorskiego
7Al. Solidarności od ronda z Kompozytorów do wiaduktu mełgiewska
8DMM od Lotniczej?/Krańcowej? do granic miasta
9Lipowa od Okopowej do KP
10Zana od Filaretów do Nadbystrzyckiej
11Łęczyńska
12Zygmuntowskie
13Fabryczna
14Unii Lubelskiej
15Podzamcze
16Unicka
17Lwowska
18Andersa od ronda do Mełgiewskiej
19Smorawińskiego od ronda do Społ. Pracy
20Orkana od Zwycięskiej do Armii Krajowej
21Armii Krajowej
22Diamentowa - dramat
23Mełgiewska od końca odcinka dwujezdniowego do granic miasta
24Zemborzycka
25Nowy Świat
26Krochmalna stan agonalny, ale ponoć w lipcu ma ruszyć remont.Takze może niedługo dołączy na listę wyżej.Na razie tu:(
27 Abramowicka - chyba nie najlepiej, dawno tam nie byłem
28 Zbożowa
Mam problem z zaszeregowaniem Al. Kraśnickiej i Sikorskiego.Ich poszerzanie odbyło sie pod koniec lat 90tych.wizualnie nie wyglądają najgorzej choć maja koleiny od tranzytu.Bardzo dawno nie bylem na Turystycznej, kompozytorów Polskich wiec ich nie zaszereguje, ale zdaje sie ze są w niezłym stanie.

Wymieniłem główne ulice Lublina, czyli zaznaczone na żółto, jako te najważniejsze na podręcznej mapie miasta.Jest to subiektywna ocena ich stanu.W każdej grupie sa ulice lepsze i gorsze np. stan Filaretów i Zygmuntowskich jest rożny, ale obie do remontu IMO.Podobnie z Nadbystrzycką równą jak stół i Lubartowską trochę gorszą, ale tez całkiem przyzwoita.Uwagi mile widziane, ale nawet jak parę ulic sie przeniesie do innej kategorii to i tak pisanie o fatalnym stanie 80% ulic jest nieporozumieniem i mam nadzieję, ze nie będzie więcej używane w dyskusji na tym forum.

Przydałoby sie zrobić tez zestawienie ulic mniejszych jak Okopowa, czy Mościckiego, ale ważnych dla ruchu w mieście.myślę, ze wyniki wyszłyby podobne;)Osiedlowe uliczki można sobie odpuścić, bo jest ich mnóstwo i większość z nich ma marginalne znaczenie dla większości mieszkańców, za wyjątkiem tych, którzy przy nich mieszkają;)

·
skyscrapers votary
658 Posts
Moim zdaniem szeregowanie dróg według nawierzchni niewiele nam da - oprócz wyznaczenia ulic, które trzeba wyremontować. Liczy się to, jak daną drogę można przejechać, co wskazuje ponadto na konieczność budowania alternatywnych połączeń, jak również poszerzania istniejących.
Przykład: kunickiego, czy nadbystrzycka, które w godzinach szczytu są zupełnie nieprzejezdne. Zawsze myślałem, że w szczycie szybciej można poruszać się na rowerze, ale ostatnio zauważyłem, że jak mi ucieknie rano autobus (mieszkam na dziesiątej), to nie tylko PIESZO go wyprzedzam w drodze na następny przystanek, ale łapie ten, który odjeżdżał 15 minut wcześniej... Do takich przemyśleń skłonił mnie stan faktyczny na kunickiego na odcinku +/- od orlenu do pl. bychawskiego - co z tego, że był remont, jak jeździć się po tym nie da...

Edit:
tak mi się przypomniało- skoro jesteśmy przy nawierzchni, to Unii Lubelskiej też by się frezowanie przydało...

·
Czasy Wielkiej Depresji
3,286 Posts
Discussion Starter · #3 ·
No niby masz rację, ale jednak w tej dyskusji chodzi o pokazanie stanu nawierzchni.Korki i przepustowość to zupełnie inna dyskusja.Celem tego zestawienia jest wskazanie ulic do remontu i ogólnego stanu dróg w mieście.Po co?Zeby wiedzieć i nie przytaczać danych z sufitu:)

·
skyscrapers votary
658 Posts
Poszerzenie też remont ;)
Nici z dobrej nawierzchni, skoro 5 kmph można jechać i polnym traktem...

·
Jestem z Miasta...
3,960 Posts
Dorzuce swoja cegielke do dyskusji o jakosci ulic. Otoz procentowo nie ma sie co licytowac czy to jest 80 czy 60 czy moze tylko 40. do tego trzeba znac ilosc kilometrow drog bedacych w zarzadzaniu miasta i odniesc do tego ulice wyremontowane i te wymagajce remontu. W kazdym razie odczucie subiektywne jest dla mnie takie, ze (bez porownania do innych miast) po Lublinie jezdzi sie malo ciekawie. odcinki pozostajace do remontu to dosyc dlugie trasy, ktorych remont z pewnoscia bedzie kosztowny. do weekendowych remontow wladze beda dojrzewaly i byc moze nie dojrzeja nigdy. Druga rzecz, to fakt, ze nasi wlodarze nie bardzo rozumieja sens gwarancji na wykonawstwo drogi chocby. O dziurze na JP II wiadomo juz ze dwa lata. Zapadniecie sie powieksza a nikomu nie spieszno by wyegzekwowac od gwaranta naprawe drogi. Podobnie SP Pracy, ktora powoli acz elegancko sie falduje. Troche nie dociera do mnie idea frezowania drog, po deszczu takie frezy zamieniaja sie w slizgawke, moze to i pomysl na polepszenie jakosci drog...
jednak nasze wladze wiedza jak porpawic komfort podrozy, wystarczy na kazdym rogu i zakrecie postawic fotoradar... Zawsze to taniej niz remont, efekt podniesienia bezpieczenstwa jest a dodatkowo mozna liczyc jescze na wplywy do budzetu! życ nie umierac.

·
Registered
430 Posts
Świetna robota mitm ale ja bym inaczej ocenił północną część Lublina, zwłaszcza Związkową i Smorawińskiego :)

·
Registered
188 Posts
Związkowa jest nierówna i na oznaczenie jej na zielono na pewno się nie nadaje.
Północna natomiast co innego. Dobrze się po niej jeździ, oczywiście oprócz korku, który jest tam zawsze.
Smorawińskiego między Kompozytorów Polskich a Szeligowskiego nadaje się do kapitalnego remontu już dziś.

·
Registered
7,675 Posts
@mitm Piękna robota :applause: :master: właśnie o coś takiego mi chodziło!

Ale, oczywiscie kilka uwag, tak na gorąco:

Wg mnie do natychmiastowego remontu:

1. Al. Tysiąclecia odcinek pomiędzy Sikorskiego i Al. Warszawską po prosty masakra!!! te koleiny przy skrzyżowaniu z Sikorskiego też należałoby zlikwidować.

2. Al. Sikorskiego, bez wątpienia!

3. Al. Kompozytorów Polskich na całym odcinku (poza rondem ze Smorawińskiego) zdecydowanie

4. Elsnera - im szybciej tym lepiej

5. Al. Smorawińskiego odcinek pomiędzy Kompozytorów i Sp. Pracy natychmiast!!!

6. Al. Solidarności poza krótkim odcinkiem na wysokości Statoila od ronda przy Mełgiewskiej do Kompozytorów wraz z wiaduktem - natychmiast!!!

7. Al. Unii Lubelskiej - natychmiast!

8. Al. Racławickie (przecież to reprezentacyjna ulica Lublina - wstyd! :bash:

9. Lipowa pomiędzy Plazą a Krak. Przedmieściem - natychmiast!!! odcinek od Plazy to skrzyżowania z Narutowicza jest OK

Za srogo potraktowałeś Lubartowską odcinek pomiędzy Smorawińskiego i Obywatelską, jest w miarę OK, tylko te chodniki :eek:hno:, zresztą dotyczy to całej Lubartowskiej.

Liczę na dalsze komentarze i aktualizacje + może klasyfikacje większej ilości ulic.

@mitm dzięki :cheers:

·
Registered
2,033 Posts
Ciężko zrozumieć mi ten UM, dlaczego nie można przeznaczyć kilkunastu milionów rocznie na odnowy dróg, obecna władza tylko raz tak naprawdę zrobiła powiedzmy "podobny" remont Witosa (odcinek Felicity -koniec miasta) sadziłem ze będzie tego więcej...ale niestety nie, zawiedliśmy się wszyscy
Jest kilka odcinków dróg gdzie nie trzeba naprawdę robić hiper projektów, Jeśli konstrukcja nie jest spękana, jest nośna to można dosyć szybko remontu odcinka załatwić
Dla chcącego nic trudnego. Sam osobiście swego czasu zrobiłem w 2 tygodnie dokumentacje techniczną uproszczona remontu ulicy miejskiej 1x4( nie Lublin), oczywiscie przy pomocy geodetów i rzecz jasna laboratorium drogowego. Błędy które wynikły załatwiło się później na budowie. Ulica funkcjonuje,wszyscy chyba zadowoleni, a zdjęcia kilka miesięcy później z przyjemnością i komentarzami obejrzałem później na SSC

·
Registered
292 Posts
Do tego co było już pisane - do remontu:

1) drogi wjazdowe do Lublina od strony Warszawy i Rzeszowa (wstyd i porażka - akurat przy samym wjeździe do Lublina zaczynają sie koleiny)

2) Racławickie wraz z chodnikami, słupami - poprostu wszystko od podstaw

·
Registered
759 Posts
@flisakk - wiekszosc sugestii ok, ale zwiazkowa moge co najwyzej na zolty :/

@simsi - sugerujesz zeby pozamieniac to wszystko co wymieniles na czerwony? ostro idziesz do tych 80%. a co bedzie jak mapka trafi np. do p. czeslawa langa - trzeba bedzie odwolac tdp? :lol:

@montyjako - wjazdowki sa jak najbardziej na czerwono, bedzie to widac w dalszych wersjach.

tez licze na dalsze komentarze. update na dniach.

pozdr.

·
Registered
Не имеет аналогов в мире
2,562 Posts
To ja bym jeszcze dorzucił Zana na odcinku od Filaretów do Nadbystrzyckiej na czerwono.

·
Registered
7,675 Posts
@simsi - sugerujesz zeby pozamieniac to wszystko co wymieniles na czerwony? ostro idziesz do tych 80%. a co bedzie jak mapka trafi np. do p. czeslawa langa - trzeba bedzie odwolac tdp? :lol:
Ależ oczywiście, że tak!

Przejedź się samochodem (najlepiej maluchem) lub jeszcze lepiej rowerem po wymienionych przeze mnie odcinkach to poczujesz. Najlepiej jeszcze w deszczu.

Ale sie czepiliście tych 80%, ok niektóre argumenty mnie przekonały schodzę do 78% :)

·
she's my wolf
5,222 Posts
To ja bym jeszcze dorzucił Zana na odcinku od Filaretów do Nadbystrzyckiej na czerwono.
A ja dołożę Bohaterów Monte Cassino na całej długości!

Dzisiaj przyjrzałem się MM - powinni tam zamknąć całą ulicę i utworzyć Muzeum Asfaltu i Łat. Przekrój łat na tej ulicy sięga lat 70-tych po współczesność. Nie lada gratka dla nowożytnej archeologii drogownictwa.

·
globe trekker
7,036 Posts
mapka-beta.
ogolnie to klasyfikacja subiektywna + duzo z pamieci. nie zdazylem przejrzec wszystkiego co sie tutaj pojawialo, dlatego konstru/destru-ktywna krytyka wskazana.
Pawia (od mostu do Długiej) oraz Lotnicza (od D.M.M. do Długiej) na zieloono remont kilka tygodni temu się skończył. Tak samo Wyzwolenia od Mickiewicza do Wilczej (remont 2006), ul. Kiepury na zielono (cała). Narutowicza też na zielono (nie na wszystkich odcinkach), Bernardyńska również dobra poza 2 studzienkami. Z Kraśnicką na żółto trochę przesadziłeś bo odcinek od Orkana do Armii Krajowej śmiało na zielono można dać. Ul. Kosmowskiej od Braci Wieniawskich do Północnej śmiało na zielono - nawierzchnia idealna, Północna od Kompozytorów do Wiaduktu Poniatowskiego na zielono, odcinek wiadukt - Kosmowskiej na żółto, dalej zielono aż do Ducha. Z kolei Głuska na całej długości czerwona, tak samo ul. Zorza, Wygodna, Powojowa (na całej długości).

·
ukryta opcja hipsterska
1,968 Posts
Pawia (od mostu do Długiej) oraz Lotnicza (od D.M.M. do Długiej) na zieloono remont kilka tygodni temu się skończył.
:nuts: fantastycznie! Dla uczciwosci to trzebabyłoby zrobić tam czerwony migający!
- Co do Zana do Filaretów do Nadbystrzyckiej to dawno nie byłem, ale na rowerze trzydzieści parę spokojnie się dało wyciągnąć o ile nie za blisko krawężnika, a nawierzchnia wyglądała na trwałą.
- Tysiąclecia od Warszawskie do Sikorskiego koniecznie na czerwono, sle już Sikorskiego to wachałbym się między żółtym a zielonym :|

A dla ciebie mitm wielkie :applause:

Może by tak mapka stała się podstawą do jakiejś dyskusji z Urzędem Miasta? Np. za pośrednictwem FRL? Taki punkt wyjścia do to tworzenia długofalowych planów remonrowych :D
Choć z ta długofalowością to z drugiej strony jest tak, że skerzyżowanie 3-maja z Radziwiłłowską miało pójśc pod rozściełarkę jakieś 5 lat temu :eek:hno:

·
Registered
5,848 Posts
Taka mapka to podstawa do dyskusji o odbudowie dróg, bo w wielu przypadkach sam remont nie wystarczy. Ciekawa może być mapka ze stanem dróg pod kątem ewentualnych "weekendówek".

1 - 20 of 372 Posts